BAŞ BELASI MİNERALLİ TOPRAK

Amisos

Bilgili Üye
Dostum. Hiradedektör firmasının Gtr9 modeli cihazı kullanıyorum. 1 Mahsen 7 mezar buldum. Ben cihaz satıcısı falan da değilim
Duydum o cihazı bizim gurubta olan bir abimizde katkimiz olsun diye oda gtr strong u aldi hiradan iyi ne guzel hayirli ugurlu olsun muradiniza etmişsinizdir İnşeALLAH

BMW-45

Aktif Üye
Sizi bilmeden itham etmem tabii ki, biz site sakinleri olarak alışığız arada bir dedektör ve alan taramacıların girip bir markayı söylemelerine. Birisi girer alan tarama alacam der, biz kötüleriz bir başkası gelir yanılıyorsunuz şu alan tarama çok iyi iş yapıyor der. Bu defalarca tekrarlanan bir senaryo olduğu için bizler alışığız, zaten amaç bize satmak değil, foruma yeni girenleri avlamak. Ne zaman bir alan tarama lafı duysam bu senaryo geliyor aklıma. Madem kullanıcısınız, sizden bir ricam olsa. Şu alan taramanın içini açıp kartın ve devrenin fotoğrafını çekseniz de içine bir baksak. Az çok elektronik bilgimiz var bakalım içine ne koymuşlarda onbinlerce liralık dedektörlerin bile yapamadığı işleri yapıyor bu cihaz.
Çok yazılarını okudum kardeşim senin. İyi güzel yazıyorsun ama, bide yazılan konuları firmamı yazdı basit bizim gibi defineciler bilinclenmek içinmi yazdı onu ayiramiyosun. Buda senin yazdıklarını gölgede bırakıyor, bu kendi düşüncem. Bana da firma diyeceksin ama ben firma cihaz saticisi deyilim.

oymak beyi

Bilgili Üye
Çubuğu bırak huzura er. Sloganın bu olsun.... Dediği alan taramayı ben kullandım hikaye. Altın modunda domuz fişeğini bize altın dedi. Arkadaş dedektörle baktı, sonra kazdık domuz fişeği. Hemen ertesi gün, o alan tarama ile mantar arayıp bulan hayırlı birine sattiydim... Burda size av çıkmaz paşam.... Kulağımızın arkasından zevk alıyoruz artık bizler... ;)
alan tarama ile mantar aramak mı 😆😆😆

atasdibi

Bilgili Üye
Çok yazılarını okudum kardeşim senin. İyi güzel yazıyorsun ama, bide yazılan konuları firmamı yazdı basit bizim gibi defineciler bilinclenmek içinmi yazdı onu ayiramiyosun. Buda senin yazdıklarını gölgede bırakıyor, bu kendi düşüncem. Bana da firma diyeceksin ama ben firma cihaz saticisi deyilim.
Allaha şükür bilinçlenme ile kandırılma arasındaki farkı anlayacak zekam var. Ben bir cihaz alsam ve bunu diğer arkadaşların istifade etmesi için tanıtmaya çalışsam testlerini koyarım. Bunu yaptım bu sonucu aldım derim. Şu kısmı iyi bu kısmını beğenmedim derim. Buradan yazan kişinin ne olduğunu bilme şansımız yok. Ancak yazılarından kanaate varıyoruz. Bu her zaman haklıyız anlamına gelmez muhakkak. Bak ben arkadaşa güzel bi öneri de sundum. Aç dedim cihazın içini ne var görelim, kartından bir fikre varabiliriz. Bakalım neyi nasıl buluyormuş.

atasdibi

Bilgili Üye
Ustam çubuk insanın kendi bedenine bağlı büyük ölçüde. En iyi dediğin bir çubuk başkasında çalışmayabilir. Bu çubuk satma işine o yüzden karşıyım. İnsanlar umut bağlayıp alıp para harcıyor. Madem sende çalışıyor ne mutlu sana.

Mehmetarkın

Member
80 li 90 yillarda bazı otomobil firmaları spor modellere gtı , gtr gibi isimler koymuşlardı ve gençler arasında çok havalı duruyordu..Ünlü ama merdiven altı alantarama cihazımızda hakikaten afilli , havalı bir isim vermiş taktir ettim doğrusu gtr9 waww.. arazide fantom jet gibi uçarız artık... Bir ustamız ısrarla elektronikten anlarım diyor aç cihazı devreyi bir görelim diyor.. Anlarım diyor baba yiğitsen göster fotoğrafla diyor..Başka ne desin.. hadi buyrun...

Amisos

Bilgili Üye
Allaha şükür bilinçlenme ile kandırılma arasındaki farkı anlayacak zekam var. Ben bir cihaz alsam ve bunu diğer arkadaşların istifade etmesi için tanıtmaya çalışsam testlerini koyarım. Bunu yaptım bu sonucu aldım derim. Şu kısmı iyi bu kısmını beğenmedim derim. Buradan yazan kişinin ne olduğunu bilme şansımız yok. Ancak yazılarından kanaate varıyoruz. Bu her zaman haklıyız anlamına gelmez muhakkak. Bak ben arkadaşa güzel bi öneri de sundum. Aç dedim cihazın içini ne var görelim, kartından bir fikre varabiliriz. Bakalım neyi nasıl buluyormuş.
Teklifin için teşekkür ederim abi epoksi yada silikon tarzı birşey kullanılmış kutu içeriğinde ben de senin gibi düşünürüm kullandığım cihazı met etmek için önce sonuç elde etmeliyim mineral harici tespitler sonuç lar doğru olursa derim ki böyle böyle bir cihaz eksiği bunlar derim yaklaşık bi 4 ay evvel konusu geçmişti marka ve modeller konuşmuştuk dediğim cihazı aldım vlf başka aldım , çubuk ustasının yardımı ile de mineral olayını çözebilirsem onu nerde olursa olsun kayada toprakta tanıyabilirsem onu es gecerekten doğru analizlere çözümleme yapabilirsem o zaman sınıf atlamış sayarım

Amisos

Bilgili Üye
Ustam çubuk insanın kendi bedenine bağlı büyük ölçüde. En iyi dediğin bir çubuk başkasında çalışmayabilir. Bu çubuk satma işine o yüzden karşıyım. İnsanlar umut bağlayıp alıp para harcıyor. Madem sende çalışıyor ne mutlu sana.
Ustadan naklediyorum çubuk her insanda tepkime vermez tepkime veren insanlarda çubuğun kendilerinde nerede hangi duruş şeklinde tepkime verdikleri konumu bulacaklar der kiminde göğüs üstü olur kiminde göbek izasinda , kişi önce çubuğun kendinde hangi duruşu sergilediğine çalıştığını belirleyecek der kan gurubum uyumsuz anma çalışıyor hareketleri çok hızlı olmasada kolumu ve elimi bendeki hareket bölgesinde tutdugum sürece çubuk hareket ediyor yerimi bozarsam etmiyor anlayacağız bendeki durumu nazlı anma onun nazını kiracam , ben çok iyi çubuk kullanırım diyen her tespit ettiğim boşluk doğru diyen bir ustad lütfen bana desin boş luk tespiti yaptığın çubuk ile metal tespiti yapabilirmisin bunu boşluğu bulup odanın şeklini çizerken metali tespit edebilirim diyen kaç üstadımız var yada çubuk kanununda böyle bir şey var mı ?

atasdibi

Bilgili Üye
Çubuk konusunda (elektronik olanlar hariç) bir şey diyemem. En iyi çubuk ustası bile yanılabileceğini kabul eder ki doğrudur da. Ben tuttum hareket ediyor tamamdır diye bir şey yok. Sistematik çalışıp her ayrıntıyı not ederek uzun bir yol gerekiyor. Çubukla en iyi bulunan şey boşluk ve su. Ortalama bir ön görüyle boşluğu bulduk, şeklini çizebiliyorsak ve bu şekil insan eliyle yapılmış gibi gibi düzgün bir şekildeyse yolun bir kısmı tamamlanmıştır. Bilmediğimiz yerde derinlik alıp teyit edebiliyorsak bir adım daha ileri gitmişizdir. sonrası metal metal tespiti ki en zor olan kısım bu zaten. Bende çubuk göğüs hizasında çalışıyor. Bel seviyesine inince tık yok. Zaten söylemeye çalıştığımız şey burası. Herkeste farklı çalışan bir şeyi niye satın alalım. Reklamdaki doğru olsa bile bizde aynı sonucu verecekmi? Sözün özü sabır, dikkat ve çalışmadan geçiyor. Siz denemenize devam edin mümkün olabilecek en iyi seviyeye ulaşın. Metal tespiti bana göre en son aşama. Numunelimi sonuç verecek, numunesiz mi sonuç verecek bu deneyerek anlaşılabilecek bir şey.

atasdibi

Bilgili Üye
Teklifin için teşekkür ederim abi epoksi yada silikon tarzı birşey kullanılmış kutu içeriğinde ben de senin gibi düşünürüm kullandığım cihazı met etmek için önce sonuç elde etmeliyim mineral harici tespitler sonuç lar doğru olursa derim ki böyle böyle bir cihaz eksiği bunlar derim yaklaşık bi 4 ay evvel konusu geçmişti marka ve modeller konuşmuştuk dediğim cihazı aldım vlf başka aldım , çubuk ustasının yardımı ile de mineral olayını çözebilirsem onu nerde olursa olsun kayada toprakta tanıyabilirsem onu es gecerekten doğru analizlere çözümleme yapabilirsem o zaman sınıf atlamış sayarım
İşte en önemli nokta burası, cihazın içinin görünmesini istemiyorlar. Görünürse takke düşüp kel görünecek. Bu cihazlar programla çalışıyorsa (ayrım yaptığına göre program olması gerekir) parçanın önemi yoktur asıl iş programdadır. Bunlar komple kapatıyorsa sahtekarlıkları ortaya çıkmasın diyedir.

BMW-45

Aktif Üye
Ben malum bir cihaz aldım, bir kaç defa burada ismi geçdi konularda. Henuz elime ulaşamadı geliyor karkodadır. Ben bu siteye video koymam için onu youtube üzerinden yüklemem gerekir onuda yapamam,, benim ülkemde onu kullanmak yasak,, Ama merak eden arkadaşlara vatsap üzerinden videolar atarım, yalnız bu şekilde yardımcı ola bilirim. Ben merak etdiyim tüm cihazları bugüne kadar aldım kullandım, iyi ve kötü yanları var tüm cihazların ama bu iş nasip işi, Allah verirse tabii bulursun cihaz fark etmez

Amisos

Bilgili Üye
İşte en önemli nokta burası, cihazın içinin görünmesini istemiyorlar. Görünürse takke düşüp kel görünecek. Bu cihazlar programla çalışıyorsa (ayrım yaptığına göre program olması gerekir) parçanın önemi yoktur asıl iş programdadır. Bunlar komple kapatıyorsa sahtekarlıkları ortaya çıkmasın diyedir.
Kopmlo kurmayalım lütfen hep de kapalı deyil pil yatağından birşeyler görünüyor 😊 alan tarama ayrım yapmıyor yaniltmayayim sizi ayrım kelimesi kullanmadım bana dediği öncelik boş luk tespiti çizimleri ölçümleri yaptın sonra metal tespiti yaparsın metali ayırmak zaman tecrübe cihazın sana ne demek istediğini öğren muhakkak ekmeğini yersin rızık ALLAH tan , cihazın yanılma payı çok , çoğunluk mineral çizimleri diyelim hicmi doğru sinyal tespit etmez acaba bunu mu demek istiyorsun , bunu bize zaman gösterecek abi ölmezsek , en sevdiğim aka ak karaya kara demek yıllarca kararsızlıktan cihaz alamadık almak istedik imkan yetmedi şartlar el vermedi derken bugünlere kadar geldik hapsi yer üstü emek artık birazda yerin altına inek bakak ne var ne yok ihtiyaç sahibi çok