Aleminyum Çubuk

timur964

konularim
sıkıntı olmasında eminsen bırakma peşini ben gelene kadar bitir işini

timur964

konularim

Çırakgenç

Member
timur964 abi kalın olanlar aleminyum saf diye biliyorum ince olanlarda %40 gümüş fotoğrafta belli oluyor ama sen okuyamadın sanırım

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Çırakgenç kardeşim ne kadar zaman oldugunu sormam tecrube ne kadar ogrenmek istememden dolayidir.kullandigin cubuklar iyi aslinda ama sahada test etmemen bence yanlis oyle kullanip tecrube etsen bence daha guzel olur.arazide bi kullan sonra tekrar yorumla hareketlerini..ama halen ayni fikirdeyim cubuk kalin olmus.gumus cubuk kaynak teli galiba bende gumus yapacam ona gore malzeme topluyorum 6 yada 8 lik yapacam.bosluk testlerinde cok olumlu sonuclar veriyor cunku benim isimde bosluk bulup ne olduguna karar verip icerde neler oldugu tespitleyip sonradan isleme gecmek

Çırakgenç

Member
OsiriS aynen abi kaynak teli daha dediğim gibi araziye girmedim internetten neodyum mıknatıs siparişini de verdim yarın gelicek bu kaynak telinin kalınlığı 2 mm yeterli olmaz mı

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Oda uygundur ama bence ince kalir tepkime olayinda sikinti olabilir.her metal cubukta ortalama 6 8 lik kalinlik iyidir bence

Çırakgenç

Member
Abi tepkime olarak bende çok çok hızlı aynı rulmanlı gibi sanki ama zımparalamadım daha ince zımpara ile üatündeki katmanı almam gerekiyormuş galiba OsiriS

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Arada bi cubuklari temizlemek iyidir..kullanim konusunda arazide cok faydasi olur

Çırakgenç

Member
OsiriS BulursamKader25 abilerim bugün bir dostumun bahçesine baktım daha önce kazılmıştı ve ben yine bakmıştım pirinç ile bahçede 2-3 yerde altın gösteriyordu bugün günüş çubukla baktım farklı bir yer gösterdi alime altın aldım altın işareti verdi sonra gümüş aldım yine altın işareti verdi elime çelik aldım yine gümüş işareti verdi lakin ikiside 40-50 cm arası mesafe var yani yan yana gömülü diyor çubuk elime nr alırsam alayım altın ve gümüş üstlerine geldi mi işaretlerini veriyor sonra aleminyum 10 mm kalınlığında çelik yüzük ile baktım çarpı yaptı şimdi mineral mi değil mi diye bakmakta kaldı mesele bugün neodyum mıknatısı bekliyorum kargo kuryesinde elime ulaştıktan sonra bide mıknatıslı bakıp BulursamKader25 ustamın dediği işlemleri yapacağım

odin

Editör
peki bu isaretleri bir oda icindemi veriyor yoksa toprak altinda nokta olarakmi? bana buyuk ihtimal mineral gibi geliyor ama hayirlisi bakalim. birde Aliömer ustanin bir yontemi vardi sabit disk kullanarak bir duzenek kurmustu. onuda dene istersen. son olarak derinlik aldinmi?

Çırakgenç

Member
odin abi kare şimdiki bi çeyiz sandığı gibi düşünebilirsin öyle tarif edeyim 80x130 falan diyebilirim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@OsiriS @BulursamKader25 abilerim bugün bir dostumun bahçesine baktım daha önce kazılmıştı ve ben yine bakmıştım pirinç ile bahçede 2-3 yerde altın gösteriyordu bugün günüş çubukla baktım farklı bir yer gösterdi alime altın aldım altın işareti verdi sonra gümüş aldım yine altın işareti verdi elime çelik aldım yine gümüş işareti verdi lakin ikiside 40-50 cm arası mesafe var yani yan yana gömülü diyor çubuk elime nr alırsam alayım altın ve gümüş üstlerine geldi mi işaretlerini veriyor sonra aleminyum 10 mm kalınlığında çelik yüzük ile baktım çarpı yaptı şimdi mineral mi değil mi diye bakmakta kaldı mesele bugün neodyum mıknatısı bekliyorum kargo kuryesinde elime ulaştıktan sonra bide mıknatıslı bakıp BulursamKader25 ustamın dediği işlemleri yapacağım

Altın işareti aldığın yere bir işaret ( ağaç sapla ) koy.
Sonra 3 metre sağına veya soluna 3-4 adet küçük altın yada bilezik koy.
4-5 metre geriye açıl ve gümüş çubukla, sağ elinde de bir parça altın olduğu halde yürü.
İşaret aldığın yeri gösterirse işlem yap, koyduğun altını gösterirse MİNERALDİR veya çok cüzi altın parçası vardır.
İşlem yapmaya gerek yoktur.

Kolay Gelsin.