İstanbulda olanlar kimler ustalar

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
@_Mithra_ ustam şuan ankaradayım ocak ayı içinde orda olucam inş. Geçerken size bildiririm. Bu dediğiniz kalenin iç kısmında ise restorasyon yapıyoz diye çevrili idi şuan durum nedir bilmiyom. Burdan dönerim size ama
evet iç kısmında olduğu söylendi belgeli sanırım kendim görmedim
bı ara niyetlendim gidip bakalım diye şüphe çekmeyelim diye içeri girmedim
daha doğuda yola yakın çeşmenin üst kısmında cihazla kontrol yaptık sonuç alamadık
proje benim değildi hatıra gittik yani saklı mahzenlerden söz edildi aklımda kalan bunlar
korsanların döneminden kalma atraksiyonlar yani
kaleye su gelen kaynağın çevresini de gezdim adamlar 8 metre inmişler görsen akıl karı değil

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
_Mithra_ ustam eğer bu yer kalenin surları içindeyse kesin gitmiştir. Çünkü gerek sabancı gerek belediye çok elden geçirdi. Ama dış kısımda ise durma ihtimali yüksek. Ben kiliseyi aradım taradım bulamadım muhtemelen toprak altında kalmış. Güzel bi mezar işareti buldum kalenin güney doğusunda derede onunda malzemesinin 1968 yılında 2 kişi tarafından alındığını öğrendik. Yukarda kaleden yine 1990 li yıllarda trabzonlu biri güzel bi emanet almış

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
@_Mithra_ ustam eğer bu yer kalenin surları içindeyse kesin gitmiştir. Çünkü gerek sabancı gerek belediye çok elden geçirdi. Ama dış kısımda ise durma ihtimali yüksek. Ben kiliseyi aradım taradım bulamadım muhtemelen toprak altında kalmış. Güzel bi mezar işareti buldum kalenin güney doğusunda derede onunda malzemesinin 1968 yılında 2 kişi tarafından alındığını öğrendik. Yukarda kaleden yine 1990 li yıllarda trabzonlu biri güzel bi emanet almış
2013 yılı drone çekim videosu 0:55 ve çevresindeki kayalık
güncel olarakta henüz ellenmedi bildiğim kadarıyla

psh

Bilgili Üye
bosuna dememisler istanbulun taşı toprağı altın diye :21: