Bilgi sahibi üstatlarımı değerli yorumları için rica ediyorum.

JWJohnWick

Member
kazama Üstadım bu götüntüler eski bu görüntülerden sonra burayı kaçak şekilde kazdılar köy bir gece de hem de köylü ertesi gün şok oldu.Köy büyüğünün söylediğine göre orda ki emareler "At musuruna" götürüyormuuş ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.Yani kısacası işaretledğiniz yerler param parça ama yinede inceleme yapacağım fakat burası ellenmemiş vaziyette durmaktadır.Ekli dosyayı görüntüle 146198 Şuna hemfikir olurmusunuz? Ekli dosyayı görüntüle 146201

JWJohnWick

Member
@dadas_25 Üstadım fotoğraflar yetersiz biliyorum sizde yorum yapabilirmisiniz?Belki göremediğimiz bir şey gözünüze takılmıştır.Belki benzer bir tecrübeniz olmuştur.Saygılarım ile.

_MystiC_

Yeni Üye
@_MystiC_ yorumunuz için teşekkür ederim.Babam oraya cihazla baktırdığın da benim yaşım küçük ve bu tür konulara uzak idim.Babamın dediğine göre "3" farklı kişi bakmış 3 de cihazların altına dair sinyal verdiği beyan etmişler.Gözlem esnasında orda olmadığım için şimdi ne desem yalan olur.1.fotoğrafın üstünü eski telefonumu kurcalayınca bir fotoğraf daha buldum bakmak istersiniz belki saygılarım ile.Ekli dosyayı görüntüle 146109
Bu sunak değil,şunun gibi yerde ya da kaya yüzeyinde dikdörtgen ya da yuvarlak olanından bulmalısın

Ekli dosyayı görüntüle 146223

Bu alttaki fotograftakai geç dönem Roma kaya mezarı,açılmış ve talan edilmiş girişini bularak tecrübe edinebilirsin
genellikle tekli olurlar yani çoklu mezar görünümü göremiyorum bölgende yine de benzerlerinin bulunması olasılık dahilinde
olaki bu tip bir mezar bulsanda senin bölgen itibariyle çıkacak mezar malzemelerinin çokta tatmin edici olacağını sanmıyorum
en iyisi fazla hayale kapılmamak sonr üzülmek var işin içinde
sen şu üstteki dikdörtgen oymalardan bul para orada başka yarde arama hadi kolay gele

Ekli dosyayı görüntüle 146226

JWJohnWick

Member
_MystiC_ ustam teşekkür ederim.Yuvarlak oyma var arazimize gelmeden önce dağın ön suretinde bir oyma var.Baktığı yön oymanın orasıda bizim arazimiz çayır.Irmak geçiyor sulak arazi olduğu için hiç ihtimal vermiyorum kendimce oymanın baktığı yere.Birde cahilliğimi maruz görün "1-3-12" neyi kastetmek istediniz saygılarım ile.

_MystiC_

Yeni Üye
@_MystiC_ ustam teşekkür ederim.Yuvarlak oyma var arazimize gelmeden önce dağın ön suretinde bir oyma var.Baktığı yön oymanın orasıda bizim arazimiz çayır.Irmak geçiyor sulak arazi olduğu için hiç ihtimal vermiyorum kendimce oymanın baktığı yere.Birde cahilliğimi maruz görün "1-3-12" neyi kastetmek istediniz saygılarım ile.
Tamam ölçüleriyle beraber görelim o oymayı. 12 ağaç direğin boyu. 3 ve 1 12 metreye göre tahmini oranlanmış kaya mezarın en ve boy ölçüleri

JWJohnWick

Member
_MystiC_ üstadım o fotoğrafa bakıyorum bulamaz isem bir kaç güne kardeşime orayı fotoğralatıp konuyu güncellerim saygılarım ile.

JWJohnWick

Member
@kazama @mayhem toyalp üstadlarım fotoğrafları halledebildim.Umarım fikir yönetmemiz için yardımcı olurlar, saygılarım ile.
Ekli dosyayı görüntüle 146612 Ön tarafından geniş açıdan fotoğrafı.
Ekli dosyayı görüntüle 146621 Sol tarafından geniş açılı fotoğrafı.
Ekli dosyayı görüntüle 146613Sol görünüşünden çekimi.
Ekli dosyayı görüntüle 146614 Ön sağ çapraz çekimi.
Ekli dosyayı görüntüle 146615 Ön sap çapraz geniş açılı.
Ekli dosyayı görüntüle 146616 Sol yan çekimi.
Ekli dosyayı görüntüle 146617 Üstünden sağ tarafı.
Ekli dosyayı görüntüle 146618 Üstünden bir görüntü.

Ekli dosyayı görüntüle 146619 Sağ yan tarafından bir çekim.
Ekli dosyayı görüntüle 146620 Sağ yan tarafı.

Son düzenleme:

JWJohnWick

Member
@kazama @mayhem toyalp
Ekli dosyayı görüntüle 146622 Üstünden arka kısmına doğru.
Ekli dosyayı görüntüle 146623 Üstünden sağ yan tarafı.
Ekli dosyayı görüntüle 146624 Üstünden sağ ön çapraz çekimi.
Ekli dosyayı görüntüle 146625 Sağ arka çapraz çekimi.
Ekli dosyayı görüntüle 146626 Sağ yandan çekimi.
Ekli dosyayı görüntüle 146628 Emarenin sağ yan tarafına bakış açısı ile.
Ekli dosyayı görüntüle 146629 Emarenin sol ileri çapraz konumundan karşısının çekimi.
Ekli dosyayı görüntüle 146631 Emarenin sol çapraz çekimi.
Ekli dosyayı görüntüle 146632 Sol yandan görünümü.
Ekli dosyayı görüntüle 146633 Üstünden sağ yan tarafı.

Son düzenleme:

JWJohnWick

Member
@kazama @mayhem toyalp Üstadlarım

Ekli dosyayı görüntüle 146634 Sol ön çapraz.
Ekli dosyayı görüntüle 146636 Sol ön çapraz geniş açılı.
Ekli dosyayı görüntüle 146637 Çeşmenin önünde ki emarenin geniş açılı fotoğrafı.
Ekli dosyayı görüntüle 146638 Çeşmenin önünden sağ yöneltiye göre devamı.
Ekli dosyayı görüntüle 146639 Çeşmenin önünde ki emare.
Ekli dosyayı görüntüle 146640 Çeşmenin önünde ki emare yakından.
Ekli dosyayı görüntüle 146641 Çeşme suyun doğduğu yer.
Ekli dosyayı görüntüle 146642 Çeşmenin önündeki silsilenin sağa doğru devamı.

Son düzenleme: