Bilgi sahibi üstatlarımı değerli yorumları için rica ediyorum.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@kazama Üstadım sonradan eklediğim fotoğraflar için ne düşünüyorsunuz ?
Bu resimler bir garip yaw :244: .
İlk yaptıgım yorumda ayrı ayrı kesip belirttiğim yerleri daha detaylı resimleyin oralardan gidelim bana kalırsa ..
Burda da ilk resimde carpılı yerler acılınca sanki içeriye girecekmiş gibi bir hava var ..
Diğer resimlerde de tek dikkatimi çeken altta biraz tuaf duran yer oldu .Araştırılabilir yerler yani .
- Kolay Gelsin @JWJohnWick :confused:

JWJohnWick

Member
kazama Çok teşekkür ederim,merakımı giderip aynı zamanda bakış açıma bakış açısı katıyorsunuz içten dileklerim ile.Üstadım en kısa süre zarfında belki oraya gitmeden kardeşime fotoğraflatacağım en kısa sürede sizinle paylaşırım.Bu emare de konuda ki ilk fotoğrafım olan ağaçlı fotoğrafın üstünde çekilmiş olan bir görüntü bir emaremidir,sunak olabilir mi?Nasıl değerlendirmeliyim.Ekli dosyayı görüntüle 146149Ekli dosyayı görüntüle 146147

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Açılmış olan yerin içine girme fırsatınız oldumu? İçerisi ne kadar büyük mağaramı yoksa sadece oda mı ve ya sola doğru devam ediyor mu? Ayrıca resim üzerinde işaretlediğim yerleri dikkatlice inceleyiniz. Başka mezarların da olma ihtimali var. İşaretlediğim kayalarda tokmak ile ses kontrolü yapınız. Çubuk varsa boşluk alacağınızı düşünüyorum. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 146152

JWJohnWick

Member
toyalp ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim.Bu emareler arazimizin hemen ilerisin de olan yerlerde mevcuttur.Açılmış olan yere hiç gitmedim cüsseli bir birey olduğum için oraya sığacağıma ihtimal vermedim hiç bir zaman.İşaretlediğiniz yerlere bakacağım.Üstadım konuyu bu fotoğraflar ile açmıştım inceleyebilme fırsatınız oldumu acaba her ustanın yorumları ve görüşleri bana ders niteliğindedir.Saygılarım ile. Ekli dosyayı görüntüle 146153Ekli dosyayı görüntüle 146154

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim mihrap dediğin yer zamanında oraya o direği diken elektrik kurumunun açmış olduğu mezardır. Burası bir mezarlık alanı. Tam dibinden akarsu geçiyorsa bölgeyi iyice incele Yaşam alanı olma olasılığı da var. Yani karşı taraf mezarlık ise senin üzerinde durup resim çektiğin bu taraftaki tepenin de etrafında yaşam alanı olabilir. Haliyle kilise ve diğer yapıların bulunduğu yerde değerli mezarlar olur. Yani incelemekte fayda var. Karşı kayalıkta bir çok emare görüyorum lakin emin olamadığım için yanlış yönlendirmekte istemiyorum. Selametle

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@kazama Çok teşekkür ederim,merakımı giderip aynı zamanda bakış açıma bakış açısı katıyorsunuz içten dileklerim ile.Üstadım en kısa süre zarfında belki oraya gitmeden kardeşime fotoğraflatacağım en kısa sürede sizinle paylaşırım.Bu emare de konuda ki ilk fotoğrafım olan ağaçlı fotoğrafın üstünde çekilmiş olan bir görüntü bir emaremidir,sunak olabilir mi?Nasıl değerlendirmeliyim.
Ben tesekkür ederim sizde hoşgörülü güzel bir kardesimizsiniz .Şimdi şöyle birşey var boyutlarını bilmiyoruz çevreyi görmüyoruz ,bütün olarak bakamıyoruz bu böyle oluncada hani boynu bükük kalıyor bazı kelimeler bir anlam ifade edemiyor cümlede yerinde kullanılmayınca yada bilirsiniz kelimelerin yerlerini değiştirince ''Devrik Cümle - anlam ve ifade bozukluğu yada alışılmışın dışına çıkmak gibi :) .

İnanın siz kadar kendim de sizinle ordaymış gibi hissetmeye çalışıyorum :20: .Mesela alttaki ilk yerlerin oldugu soru işaretli yerler ve kesik çizgi hatlarını kontrol edin ben boyutlarını bilmiyorum şudur veya budur veyada bir fikir yürütemiyorum kalıyor yani orda .
Bakın yine söylüyorum ;
Resimler Yetersiz ! :applause:

JWJohnWick

Member
toyalp üstadım teşekkür ederim en kısa sürede çok iyi bir fotoğraflama ile konuyu güncelleyeceğim bu tür işlerde amatör olduğum gittiğim de fikir sahibi olmak istiyorum sizin bilgileriniz ışığında mesajımda attığım aslan emaresine benzettiğim alanlar için bir şahsen tanıdğım ama saha ve pratik bilgi düzeyini bilmediğim bir arkeoloğa danıştığımda bana buranın "Nekropol" olduğunu söyledi bende onun atıfına itafen soruyorum sizlere Ekli dosyayı görüntüle 146155Ekli dosyayı görüntüle 146161Ekli dosyayı görüntüle 146164 bu emareler ise kendi tapulu arazimiz içerisin de kalıyor.