Altinda cinmi sakliyor-sapmami yoksa dalga boyu sinyalin bir köşesimi

GERMO

Engellendi
@jeolog ustamda inşallah yer tesbiti ve resimler ölçümler konusunda yardımcı olur.

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
@Şef ustam, herseyi baştan aldım, 79 cm anten boyu galvanizli telle çubuğu çıplak elle dediginiz gibi tuttum, direk hedefe yöneldi, daha sonra çelik yüzük göztaşı solisyonu mıknatıs la hazırlık yaptım, yine herzamanki gibi aynı yeri gösterdi, 4 mt doğuya karton üzerine altın bıraktım ortadan yürüdüm metali gösterdi, ustam beni 50 mt ccivarı uzaktaki hedefe götürdü, çubuğun boyu uzun olması sanki daha fazla randimanli oluyor, elle tutuşu yön vermesi ağır ve emin adımlarla yürüyor gibi, 3,5 x 2 mt bir mezara benziyor ilk hedef, Sevgi ve saygılarımı sunarım ustam

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kıymetli Ustam,
Bende kıymetli Aliömer ustamızla aynı kanaatteyim.
Çok çubuk/şakül, çok sistemle denemeler faydadan daha çok karışıklığa sebep verir.

Aldığınız metrajlara göre söylüyorum;
aşağıda oda değil, kaya katmanları mevcut.
Metal tespitleriniz de deki olay da mineral...

Bunu anlamanın tek yolu var,
daha önce size yine yazmıştım:
1.80 metre derin sayılmaz.
Oda dediğiniz yerin üstünden açmaya başlayacaksınız.
1.20 kazdıktan sonra 1 metrelik çelik kazık çakacaksınız.
Çelik kazık odanın tavanını bulursa tespitlerinizin doğru olduğunu anlamış olacaksınız.

Zaten ilk 1 metrede burasının işlem görüp görmediğini anlarsınız.

Kolay Gelsin.

GERMO

Engellendi
@BulursamKader25 @Aliömer @HİTİTLİ @kabakburgiba @Mhmt82 @bozoklu @Mal bulanındır @Yaralı Yüz @densi @Keskingöz ustalarım, önceki dediğim bu bölge terör nedeniyle kimsenin rahatlıkla gidemedigi yerlerdi, bu bölgede Çobanlar ve şansa gezip dolaşanlar 5-8-10 (farelerin ısıtmak için çıkardığı) hatta geçen 12 adet sikke altın buldular gözümle gördüğüm için inandım, Birde burada tarihi yaşam yeri olduğunu büyüklerimiz anlatirdi, çubuklar 80-85 mt den, şakül desen yine aynı yön boslukta calisiyor, eger bu cubuk ve sakulle bu isten netice aliniyorsa, ben egitilmeye hazirim, dedektör desen, 3-5 bin Tl lik işe yaramıyor diyen ustalarımız var, eğer siz bilgi tecrübe yetenek sahibi ustalarım yol gösterirse, gerçekten burda toprak altında 3-4 mt ye kadar yüzeye yakın olanlara yakınlaştırma yöntemi ögretirseniz inanın çok güzel sonuç alınacağına inanıyorum, yağış düştümü buralarda gezip dolaşmak zorlaşıyor, o sorun olmaz diyende olur, bilinki buralar eşkiya belgelerinde geçen yerler, birkaç güne size burdaki yamaç ta ve kuru derede sırt sırta 120 mt mesafede, biri 2 mt, diğeri 3 mt büyüklükte kaya ve horasanli kaplumbaga ve büyük bir tümülüs resmini paylaşacam, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
GERMO ustam ben senin yerinde olsam izleyeceğim yol şöyle olurdu..elimde cubuk şakul dağ bayır koşacağına ki bu insanı çok yorar umutsuzluğa sevkeder..ilk önce keşif sonra düzgün fotolama çıkan sonuclara göre elindeki sistemlere göre tespıt daha kolay daha mantıklı olur..bir emare olmayan yerde mantıklı olmayan yerde cubuk çıkarma zaman harcama...delikten 12 tane altın sikke cıkaran farenin yuvasını hiçmi merak etmiyorsun mesala...

kaan5557

Engellendi
Konu şaka gibi...cok yillar once nokta 106 cilar altin sinyalini alir sonra ilkokul mezunu olmayanlar açı teget üçgen matematiğin geometri konusunu yeniden yazarlardi...ne bilinmeyen teorilere imza atiĺmis matematik bilimine katkı olmuşlardi...altinin manyetik alani yoktur...son nokta...tamam....

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@GERMO üstadım, bu işler yorucudur, içine girdikçe nekadar çok zorluklar çıkar. Beklentileri; çok büyük hazine bulacağım, çok zengin olacağım, diye yüksek tutmak hüsrana yol açar. Hobi olarak bakacaksın. Tarihi, arkeolojiyi, coğrafyayı seveceksin ki yılmayasın. Bulacağın bir iki boncuk, küp,para...v.s ye binlerce yıl önce yaşayan insanların gözüyle bakıp, verdiği kıymeti vereceksin ki tatmin olasın. Olurda Yüce Mevla büyük hazine kısmet ederse de bahtına. Size tavsiyem; 1-Sabırlı olun 2-çalışmayı, öğrenmeyi bırakmayın, ben oldum demeyin 3- Bir nokta belirleyip iyice emin olduktan sonra işlem yapın, diger yerleri bir iş bitene kadar bekletin. 4-İşaretle birlikte Coğrafyayı okumayı öğrenin, çevrenizi çok iyi gözlemleyin. 5-Herzaman tedbirli olun, Sağlık güvenliğinizi herzaman en üst sıraya koyun. 6- Ekibinize canınızı emanet edebileceğiniz kadar güvendiğiniz adamlarla oluşturun. 7- Tespitlerinizi sabah erken saatlerde yapın, çalışmalarınızı mümkün mertebe gündüz yapın. Çubuk,şakül (radyestezi) konusunda ulaşabildiğiniz bütün kaynakları okuyun. varsa tanıdığınız bir ustadan da uygulamalı ders alın. Allah işinizi rast getirsin.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Birde çubuğu kullanırken , yakalanacağım, baskın yiyeceğim, geldiler, gittiler korkusu yaşarsan ayvayı yediğin andır.Çubuk kullananın kafası rahat olacak.

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Konu şaka gibi...cok yillar once nokta 106 cilar altin sinyalini alir sonra ilkokul mezunu olmayanlar açı teget üçgen matematiğin geometri konusunu yeniden yazarlardi...ne bilinmeyen teorilere imza atiĺmis matematik bilimine katkı olmuşlardi...altinin manyetik alani yoktur...son nokta...tamam....
Ustam dedektörler hakındaki tecrübeleriniz herkesce bilinmekte. Bu anlamıyla bir çok insanla bilginizi tecrübenizi paylastiğınizida biliyoruz.
Cahil olabiliriz sizin bildiklerinizi bilmeyebiliriz. Bu konuda herhangi bir idamız yok. Altın manyetik bir metal değil manyetik alan oluştursun. Fakat bu altının herhangi bir enerji dalgası göndermediği anlamınada gelmez. Altın bulunduğu ortamda cevresine en güçlü enerji dalgaları gönderen tek metal. Bu dalgalar altının bulunduğu alanda halka şekilinde peş peşe salınım yapar. Suya bir taş attığımızda oluşan dalgalar gibi altın toprakta aynı dalgaları gönderiyor. Bazı ustalarımız altının salınım yaptığı dalgaları yakalayan cihazlar ürettiğini ve bu cihazın altının dalgalarını ve dalga aralıklarını ölçerek sinyal çıkış merkezine kadar gittiklerini biliyoruz. Altın bulunduğu her ortamda her koşulda hiç bir şekilde hiç bir şeyden etkilenmiyor çürümüyor erezyona uğramıyor aşınmıyor yani kendinde bir şey kayıp etmiyor. Bunun bir bilimsel izahatı vardır muhakak altını böyle sağlam tutan şey nedir altının aşınmasını önleyen şey nedir. Fizikçi değiliz fakat bazı şeylere vakıf olduğumuzu bilmenizi isteriz. Çubuklar ile niye altın bulunmaz altını bulunmaz kılan etkenler nedir sorularına cevap bulduğumuz vakit tespiti en kolay metal olacaktır.

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çubuk, şakül gibi radyestezi araçlarının çalışma mantığı manyetik alan değildir. Evrenin ana kaynağı enerjidir. Tüm evren enerjinin değişik yoğunluklarda kompozite olmasıyla oluşmuştur. evrendeki her maddenin atomları hareket halindedir. taş,bitki,su,maden... v.s. manyetik veya diyamanyetik her madde kendilerine özgü bir ışınım/titreşim yayar. Bu titreşimleri tespit etmek için elektronik cihazlar kullanalabilir. veya radyestezi yeteneği olanlar bu titreşimleri algılayabilir. Bunu yapmak matematik, geometri bilmekle alakalı değildir. Rusyada yapılan tetstlerde daha önce şakül dahi görmemiş çocuklarla yapılan testlerde daha önce belirlenmiş yeraltı su kaynağında bu cocukların anomalileri tespit ettikleri gözlemlenmiştir. kısacası radyestezi konusu bilimsel bir kariyer gerektirmeyip, öğrenilebilen, geliştirilebilen bir yetenektir.

GERMO

Engellendi
Kıymetli Ustam,
Bende kıymetli @Aliömer ustamızla aynı kanaatteyim.
Çok çubuk/şakül, çok sistemle denemeler faydadan daha çok karışıklığa sebep verir.

Aldığınız metrajlara göre söylüyorum;
aşağıda oda değil, kaya katmanları mevcut.
Metal tespitleriniz de deki olay da mineral...

Bunu anlamanın tek yolu var,
daha önce size yine yazmıştım:
1.80 metre derin sayılmaz.
Oda dediğiniz yerin üstünden açmaya başlayacaksınız.
1.20 kazdıktan sonra 1 metrelik çelik kazık çakacaksınız.
Çelik kazık odanın tavanını bulursa tespitlerinizin doğru olduğunu anlamış olacaksınız.

Zaten ilk 1 metrede burasının işlem görüp görmediğini anlarsınız.

Kolay Gelsin.[/QUOTE
BulursamKader25 Teşekkür ederim ustam, dediğinizi uygulamak için en kısa zamanda giderim usta, ustam anten boyu 40 cm pirinç çubuk, başka bir ustamın tarifi anten boyu 79 cm galvanizli tel çubuk ile denedim, 4 mt doğuya karton üstüne altın bıraktım, ortadan yürüdüm metali gösterdi, altını görmedi, 4 mt uzaktan mıknatıslı alüminyum çubukla tuttum yine metali gösterdi, elime çelik yüzük aldım işaret altın işareti, gümüş bakır demir kurşun bronz a tepki vermedi, hedef üzerine taş bırakarak 15 mt civarı geriden geldim yine hedefe geldi, kabakburgiba ustam ve diger ustalarim, şakülle tesbit hakkında yorum beklerim ustam, hepinize sevgiler saygılar sunuyorum,