Altinda cinmi sakliyor-sapmami yoksa dalga boyu sinyalin bir köşesimi

GERMO

Engellendi
@Aliömer @BulursamKader25 @HİTİTLİ @kabakburgiba @Mhmt82 @Mehmet_mehmet @bozoklu @Mal bulanındır @Yaralı Yüz @densi @Keskingöz ustalarım gerçekten yorucu oldu ama 3 tane yi net şekilde ölç tüm sanırım,
3x4 mt bir oda şeklinde ye, ortası resimde görüldüğü gibi kaplumbagaya benzettim ben, yinede ustalarım bilir,
Ustalarım bunun ölçüsünü tam hedef üzerinden aldım,
1.x= 115 cm, 2.x 170 cm, 3.x 130 cm, 4.x 95 cm
Ustalarim metal tam dikdörtgen boşluğun doğuşuna doğru, aynı zamanda 1.x deki 115 cm metalle boşluğun tam başlangıç çizgisi, burda 79 cm anten boyu olan tutma yeri hariç, Galvanizli tel ve alüminyum çubuk kullandım, çelik yüzük ve mıknatıs la, galvaniz tel 45 mt uzaktan getirdi beni buraya, yine sistemi kurdum ne yaptıysam altın işareti verdi, gümüş bakır demir kurşun bronz a tepki yok,

Pirinç şakül le
Burda 12 cm den tutarak boşluk kontrolü yaptım, 4 mt uzaktan 12 cm den tuttum beni burdaki boşluğa getirdi,
Metal 73 cm den iple, 47 tur, 93-44 atım
Ustalarım çok olan atımlar kuzey - güney, az olanlar ise doğu - batı istikametinde.
Boşluk turu=106, atım kuzey güney 345, dogu bati 136
Ekli dosyayı görüntüle 219074Ekli dosyayı görüntüle 219075Ekli dosyayı görüntüle 219075Ekli dosyayı görüntüle 219077

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
Siyah taşta işçilik var, mezar tespitin doğru olabilir. fotoğraflarda tespit ettiğin mezar yerinide çizersen daha güzel olur.
bozoklu ustam teşekkür ederim. Ustam yorucu oldu fazla resim cekemedim, inşallah bir dahaki gidisimde.

Mehmet_mehmet

Engellendi
Yer güzel işlem yapmaya müsait. Altına baktığınız zaman kuyumcudan saf altın temin edilir bir gram kadar... Yüzük kolye tarzı malzemelerin içinde bilişim olduğundan minerale gider..bir yerden başlamalısın hayırlısıyla..siyah kaya şüpheli duruyor

densi

Bilgili Üye
@GERMO maşallah hızına yetişilmiyor ustam, güzel yer hadi kolay gelsin..

GERMO

Engellendi
Yer güzel işlem yapmaya müsait. Altına baktığınız zaman kuyumcudan saf altın temin edilir bir gram kadar... Yüzük kolye tarzı malzemelerin içinde bilişim olduğundan minerale gider..bir yerden başlamalısın hayırlısıyla..siyah kaya şüpheli duruyor
Mehmet_mehmet ustam binek taşımı yoksa, üzerinde işaretler var gibi, ustam tabletle çektim, güneş vurdugundan nereyi çektiğim belli olmuyordu.

Mehmet_mehmet

Engellendi
GERMO kaya net görünmüyor, binek? olabilir.başka zaman müsait olunca dört taraf ve üsten görüntü al.ve üstüne çık çevreyi fotoğraflasan daha sağlıklı olur

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
GERMO ustam resimlerde anladığım kadarıyla taşlar üst üste bindirilmiş gibi. Anlatımlarına bakılırsa bir şeyler tespit etmiş olabilirsin. Fakat şahsi görüşüm daha çok mineralli bir oluşuma denk gelmiş olabilirsiniz. Farklı çubuk ve şakül kullanmanız sonuçu netleştirmekten ziyade kafanızı karıştıracaktır. Bana kalırsa tek bir çubuk ve tek bir şakül kullanmanız daha sağlıklı netice almanıza yarıyacak. Herbir çubuğun farklı huyları olur birinin var dediği noktada ötekisi yok der birinin metal verdiği noktada öbürü mineral der. Dolaysıyla tek bir çubukta sabit kalıp çubuğun neye nasıl tepki verdiğini hangi metali hangi mesafelerde yakaladığını değerli metaldeki tepkisi değersiz metaldeki tepkisi boşlukta ne yapar vs. Bunları tek tek çözerseniz çok daha iyi olacak ayrıca uygulamka istediğiniz sistemler olursa aynı çubuk üzerinden uygulayın. Bu durum şakül içinde geçerli. Önce kendinize bir çubuk seçin akabinde bütün çalışmalarınızı bu çubuk üzerinde yoğunlaştırın. Mesala ben iki çeşit çubuk kullanırım biri kromnikel diğeri gümüş. Araziye bu iki çubukla çıkarım ve bütün sistemlerimi bu çubuklar üzerine kurarım.

GERMO

Engellendi
@Aliömer ustam teşekkür ederim, bugün sadece pirinç şakülle çalıştım, her zaman bende en iyi çalışan pirinç çubuk, ustam yine bir ustamın bahsettiği tutma yeri hariç 79 cm çubukla denedim, yine bütün ustalarımın verdigi bilgileri deneyerek ilerliyorum, ustam enerji fazlalığından mi vücuttaki bir özellik mi bilmiyorum, bütün çubuklarda tepki var, vucut enerjim cok fazla ustam, bende sonuca götürecek en iyisini bulmak için uğraşıyorum sizlerin verdiği bilgilerle arazide tesbit ettiğim yerlerde, inşallah ustalarımın güvenini kazanıp, emekle özveriyle hazırladıkları mineral metal boşluk kesin tesbit sistemini benimlede paylaşırsanız inşallah sonucu mutluluk verici, ustalarıma layık olduğumu kanıtlarım, ustam mezar ve özellikle kaplumbaga yeri üst üste sıralı dizili, kaplumbagadaki taş aralari kirec veya horasan siva ile dizilmis, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ekli dosyayı görüntüle 219177Ekli dosyayı görüntüle 219178Ekli dosyayı görüntüle 219179Ekli dosyayı görüntüle 219180

Son düzenleme: