3m Derinlikteki Metali Görebilecek Dedektör Var mı?

pro

Member
ben cihazı yaptırmadan araştırdım

akıltopağı

Operatör
Lorenz i kopyalayıp insanlara yama yapıyorlar pulse sistem dedektör demir e her zaman aşıktır .orijinal lorenz z 1.pi sistemde şu anda birinci sırada,gpx, başlık büyütürse aynı seviyede ..üç er kuruşluk diyotla yapılan çakma pi sistem makinaları bu işe gönül vermiş yoldaşlara entegre ediyorlar kimse yemesin ...bu cihazıda biliyorum ismini yazmayacağım yaptığı işle ismi bağdaşmaz.

pro

Member
sıkıntı yok sen işi cözmüşün

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
QUOTE="samizel, post: 652657, member: 25093"]
Ustam bizde bu dedektörün aynısından var. Bu dedektör hakkında düşüncelerin nedir?

[/QUOTE]
Enteresan.Firma kendi sıfır cihazını sattığı fiyata satıyor bu cihazı.Büyük ihtimalle takastan gelmiş veya tamir görmüş olabilir.

samizel

Aktif Üye
QUOTE="samizel, post: 652657, member: 25093"]
Ustam bizde bu dedektörün aynısından var. Bu dedektör hakkında düşüncelerin nedir?

Enteresan.Firma kendi sıfır cihazını sattığı fiyata satıyor bu cihazı.Büyük ihtimalle takastan gelmiş veya tamir görmüş olabilir.
[/QUOTE]

Çivi bulmak için birebir diyebilirim. Ya bizde şans yok bende anlamadım. Roma çivisi buluyoruz sürekli ? boşluk tespitinde iyi gibi ama ayrım işini tam yapamıyor ve çok derini göremiyor. Ayrıca zemin ayarı zor oluyor. Sizin deneyimleriniz nedir bu cihaz ile?

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çivi bulmak için birebir diyebilirim. Ya bizde şans yok bende anlamadım. Roma çivisi buluyoruz sürekli ? boşluk tespitinde iyi gibi ama ayrım işini tam yapamıyor ve çok derini göremiyor. Ayrıca zemin ayarı zor oluyor. Sizin deneyimleriniz nedir bu cihaz ile?
Deneyimim şu oldu; Değerli gösterdiği yerde biraz çalıştıktan sonra altta çıkan kayaçların içindeki minerali gösterdiğini fark ettik.
Ayrıca sizin bahsettiğiniz sorunlarda vardı.

samizel

Aktif Üye
Deneyimim şu oldu; Değerli gösterdiği yerde biraz çalıştıktan sonra altta çıkan kayaçların içindeki minerali gösterdiğini fark ettik.
Ayrıca sizin bahsettiğiniz sorunlarda vardı.
Cihazı değiştirmenin vakti geldi biliyorum fakat ne alacağım konusunda karar veremedim. Ayrıca bu makro yu taşıması da biraz dertli oluyor çantası çok büyük ve ağır.

Siz daha çok hangi başlığını kullanıyorsunuz?

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cihazı değiştirmenin vakti geldi biliyorum fakat ne alacağım konusunda karar veremedim. Ayrıca bu makro yu taşıması da biraz dertli oluyor çantası çok büyük ve ağır.

Siz daha çok hangi başlığını kullanıyorsunuz?
Cihaz benim değildi.Bir süreliğine emanet almıştık.5 yıl önceki mevzu.Eğer 5000 tl ye kadar bütçeniz varsa uğur elektronik gold finder neon'u çıkardı.Youtube'de videoları var.Ekran jeosonardaki gibi boyna asmalı.Normal fiyatı 6.500 tl.Şu an tanıtım amaçlı 5000 tl ye satılıyor.
Vlf sistem olduğundan ayrımda ve mineral elemede daha iyi olduğu söyleniyor.
Ekli dosyayı görüntüle 266499

Mustafa41

Yeni Üye
Elimden 50 tane makina gecti belki.mala vs dahil.tatmin edici bir sekilde metali veren bir cihaz gormedim.sekili,derinligi,odayi vs verir ama hicbir makina burada %100 altin vardir diyen bir cihaz gormedim.devletlerin kullandigi uydulardan genis capli maden yataklarinin tespiti yapilabiliyor lakin kim takar 1 kup altini meselesi.
Hocam toruk 101 kullandın mı

meteorxp

Member
Biraz acayip olacak ama 10m yi görebilecek bir makine var mı yani bu hafif olmayabilir ağır taşıması zor bir cihazda olur sadece var mı yok mu var diye söylüyorlar ama çok ağırmış 4 kişi zor taşırmış doğru mudur ustalarım

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Biraz acayip olacak ama 10m yi görebilecek bir makine var mı yani bu hafif olmayabilir ağır taşıması zor bir cihazda olur sadece var mı yok mu var diye söylüyorlar ama çok ağırmış 4 kişi zor taşırmış doğru mudur ustalarım
Daha derinini de gösterecek cihazlar mevcut yeterki paran olsun :) GPR, Gradyometre ve rezistivite cihazları dediğin mesafeleri gösterebilir. Fakat önemli olan o derinliklere inebilecek adam ve o cihazı kullanabilecek adam varmı ? Kullanamadıktan sonra android telefonun bile 3310 dan daha fazla kıymeti yoktur.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
3 metreden ceyrek altını 45 lik başlıkla gördü 1.5 m2 başlıkla nerelere görecegini hesaplayın
40 yıllık elektronikçiyim böyle cihaz görmedim.
3 metreden çeyrek altını görüyorsa 1.5 mt2 başlıkla Atlantis kıtasını bulursun denizin altında adamım bu cihazla.
?
Hadi gel de "palavrada avcılarla yarışırlar" yakıştırmasını sil definecinin alnından silebilirsen.