zengin olan var mı ?

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bu bakis acisida dogru tespitli.
.1960 1990 arasi sureci gomudefine bulanlar kalkinanlar acisindan iyi analiz edip arastirdim ve gordumki teknolojik gelisme olmamasi kullanilamamasinin cok katkisi olmus bu surecte ve hala otarihten.beri bu insanlarin aradinda gizle gorulmeyen hissi psisik bi bag var askerlik hatirasi gibide heryerde bahsetmezler bugunlere nasil refah icinde geldiklerinden
söyledigin tarihlerde iletişim azdı, bilgide azdı belki ama dogru bilgilerdi !

Bu gün iletişim agı yaygın yalan dolan boş konuşanda bir o kadar. Kirlilik çogaldı. Dogrular yanlışlar arasında kayboluyor !

Teknoji bir yerde iyi hoş diger yerde dogrulara tecavüz edendir !

50 yıl öncesi definecilik yapan biri şu siteye gelip okusa yazanları önce şaşırır sonra Haaa S.r derrrrr.

Kaynagı Google amca olan definnecinin burnu Karga burnu gibi b.k tan kalkmaz !

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
söyledigin tarihlerde iletişim azdı, bilgide azdı belki ama dogru bilgilerdi !

Bu gün iletişim agı yaygın yalan dolan boş konuşanda bir o kadar. Kirlilik çogaldı. Dogrular yanlışlar arasında kayboluyor !

Teknoji bir yerde iyi hoş diger yerde dogrulara tecavüz edendir !

50 yıl öncesi definecilik yapan biri şu siteye gelip okusa yazanları önce şaşırır sonra Haaa S.r derrrrr.
Ustam aynen katiliyorum...Birde bulup kakinanlarda soyle bi durum kesfettim.canli ornek adam sag hala ((..coguda ayni cevabi verdi gercii)).peki dedim sen bunlari buldun aldin sukadar mesafede su mevkiinde gerisi varmis o an yada sona gidip digerlerinide cikarsan olmamiydi dedim...bulduklarim beni ihya ettiyse digerinin pesine dusup gitmek istemedim ailemdende kimseye gidin gerisi var demedim oldu..bunu diyen adam evin esigindeki karatasin altinda 50 60 cm de yogurt bakracinda altin bulan ve avludaki kuyudan inilip 200 300 mt cok odali tuneli bulunan ve omru boyuncada oraya girmeyen adam

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sahuru yaptım uyudum, pek iyi rüya görmedim ahanda uyandım. Bu konudan dagılın gitsin bulan bulmuştur hayrını görsün ! Ben Türkiye vatandşı degilim Benim ip adresim yada adresimle kimse ugraşmaz !!! Deli olup deli deli şeyler yazmayın.

Form kurallarını okuyun Site sadece kendini garantiye almış, Üyeler umrunda bile degil !!! Yeterki düzeni bozan hakaret eden olmasın burda ! Yarın Polis kapınıza dayandıgında burda dost sandıklarınız varsaki yok öyle bir şey, kimse tanımaz sizi !!!.

Bu gün siz yazar cizersiniz sizin yazıp cizdiklerinizle millet toplanır derken Reklam parası çart curt alır ceplerine koyarlar. Böyle sitelerle, Cihaz satanlar definecinin Dostu olamaz.

Haa paylaşın yazın soru sorun Dozajı aşmayın !!!

Son düzenleme:

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam aynen katiliyorum...Birde bulup kakinanlarda soyle bi durum kesfettim.canli ornek adam sag hala ((..coguda ayni cevabi verdi gercii)).peki dedim sen bunlari buldun aldin sukadar mesafede su mevkiinde gerisi varmis o an yada sona gidip digerlerinide cikarsan olmamiydi dedim...bulduklarim beni ihya ettiyse digerinin pesine dusup gitmek istemedim ailemdende kimseye gidin gerisi var demedim oldu..bunu diyen adam evin esigindeki karatasin altinda 50 60 cm de yogurt bakracinda altin bulan ve avludaki kuyudan inilip 200 300 mt cok odali tuneli bulunan ve omru boyuncada oraya girmeyen adam
Bir bakraç altın bana yeter Allah bereket versin dediğine göre tok gözlü,kanaatkar adammış.
Ya da büyük işler beni bozar,altından kalkamam diye de düşünmüş olabilir.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Şu aldı bu aldı diyerek isim vermek dogru degil ama alan kayboluyor, yada nick degiştirip geliyor !

Alanı degile cebine para olarak koyanı konuşmak daha dogru olur.

Alan binde 10 ise cebine koyan binde iki bence.

Her gün birileri yakalatıyor, yani demekki cıkaran var, yakalananda o oranda fazla.

Bakın şansınıza degeri az olan bir şey cıkarsa bu iyidir. Büyük balıklar ilgilenmez !
Ama buldugunuz çok degerliyse o gün başınız büyük derttedir !

Türkiyede 3-5 kişidir alıcı ama aracıyım diyen çapulcunun haddi hesabı olmaz. Her çapulcu diger yüzlerce aracıyla bu 3-5 alıcıya gider. Her sordugunuz aradaki adam sayısına göre saat sonunda bazen aylarca sonra bu kişilere ulaşırlar.

Bu 3-5 kişi sizin elinizde olanı bir birbirleriyle paylaşır deger bicerler. Hangisine giderse gitsin malınız fiyat degişmez, hatta birinciyi es geçtiginizde digeri çok vermez fiyat düşürür, üçüncü dahada düşür. dördüncüye ulaşayım derseniz o mal artık degersizdir. İfşa olmuş yakalanmanız 100/ 1000 dir.

Hepsi sonuç olarak Yahudidir bakmayın ismine cismine, gidecek el Baronların babasıdır.

Yani bulma umudu olanlar bunu bilmez! Bulunca zengin olacagı hayali gerisini düşündürmez.

Müzeye vermekten imtina edenler kimle pazarlık yaptıgını hiç bilmeyenlerdir, O şeytanın taaa kendisidir ! Elindeki çok degerliyse ya yakalatır yada kafana sıktırır !

Müze ise deger biçilemeyene komik bir deger biçer alay eder ödemeyide alaycı bir şekilde yapar !

Bulursanız tarihi eser kendinizi riske atmadan hibe edin müzeye çünkü verecekleri para komiktir fakat canınız emindir.

Altın bulun siz ne olursa altından olsun gerisi sizi bulmasın !

Adam buldu siteye daha gelmiyor sefa sürüyor diye düşünenler başına belayı aldı öldümü hapistemi diye düşünmüyorlar.

Siz siz olun daha bulmadan ensesi saglam bir avkat bulun. Bu iş zenginlikten cokkk Beladır !
:227:cebine para koyandan lardan bahsediyorum giden zaten gitmiştir onlarida başka konuda işleriz:)
Bu arada herkez nasibini riskini yer
Her ne olursa olsun isim vermem veremem
Başka niklede geliyorsa gelsin en iyisini yapar
Ve mümkünse yani nikini bana bile söylemelisin:)