Zemin altı mezar mı?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Belaruslu kardeşimizle beraber oraları dolaştık.
Güzel bir yer. Gittiğimizde kayanın dibi açılarak, kapak taşına kadar gelmişler.

Kayanın 2 yanını dolaştım, kapak taşının altında boşluğu tespit ettim.
Sol tarafta ise hiç işlem izi yoktu. Sağ tarafa ve arkasına ise hiç bakmadım.
Hatta derinlik ve değerli maden tespiti de yapmadım.
Çünkü; burada çalışılmış ve yarım bırakılmış.

Her işin bir rajonu olduğu gibi, bu işin de bir rajonu var. Olmalı.
En azından biz uygularız. Arazide gezerken gördüğüm tespit ettiğim başkasına ait
manivelayı, amerikan küreklerini vb. hatta bir murçu dahi almadık.
Hal bu olunca; dedik ki, 10-15 gün beklesin burası, gelen giden olmazsa el atılabilir.

Aradan epey zaman geçti, hala ellenmemiş. Kapak taşını bulanlar acemi olduğundan
geri dönmemişler demek ki. Yoksa 1 günde bitecek bir alan.
Artık burası kardeşimize geçmiş. :)
Maalesef böyle çok yarım bırakıp gidenler oluyor, işi bilmediklerinden.
Belaruslu ustam...!
O alan müsait, vaktin müsaitse kapak taşını kaldırmakla başla inşallah.
Yarım metre sonra iş hemen hemen netleşir. Tünel mi başlıyor, odanın duvarına mı gidiş belli olur.

Ayrıca konuyu okuyan herkese bir sorum var:
İşaretleri ve işaretin olduğu kayayı gördünüz.
Bu işaretlerde sarıkız emaresi var mı?

Belaruslu

Yeni Üye
Kırıkkaleden Kırşehir arası iki saat demek istedim

kavak olduguna göre düz alandır bir orayı

tahrihi ceşma ise yakın cevresi

kaçtane açilmiş o önemlı başka varmı bakılmalı

konum olarak ta ğüzel bir yer demek sana daha çok iş düşüyor iyi araştırıp resim cekmek
Açılmışlara örneklerin resimleri var. Şöyleler:

poseidon2023

Uzman
ağa çevreyi iyi konturol edin alantarama ile vartır belki açılmayan

timur964

konularim
kardeş hakkında hayırlısı olsun kare basamak gibi üzerinde benzetmiyorsam U işareti var . bir sorum olacak boşluk tespiti yaptıktan sonra kesinleştirme adına nasıl bir metot uygulandı .ben mineralden öturu çok boşa kürek salladım kolay gelsin

sepetkaya

Editör
Belaruslu kardeşimizle beraber oraları dolaştık.
Güzel bir yer. Gittiğimizde kayanın dibi açılarak, kapak taşına kadar gelmişler.

Kayanın 2 yanını dolaştım, kapak taşının altında boşluğu tespit ettim.
Sol tarafta ise hiç işlem izi yoktu. Sağ tarafa ve arkasına ise hiç bakmadım.
Hatta derinlik ve değerli maden tespiti de yapmadım.
Çünkü; burada çalışılmış ve yarım bırakılmış.

Her işin bir rajonu olduğu gibi, bu işin de bir rajonu var. Olmalı.
En azından biz uygularız. Arazide gezerken gördüğüm tespit ettiğim başkasına ait
manivelayı, amerikan küreklerini vb. hatta bir murçu dahi almadık.
Hal bu olunca; dedik ki, 10-15 gün beklesin burası, gelen giden olmazsa el atılabilir.

Aradan epey zaman geçti, hala ellenmemiş. Kapak taşını bulanlar acemi olduğundan
geri dönmemişler demek ki. Yoksa 1 günde bitecek bir alan.
Artık burası kardeşimize geçmiş. :)
Maalesef böyle çok yarım bırakıp gidenler oluyor, işi bilmediklerinden.
Belaruslu ustam...!
O alan müsait, vaktin müsaitse kapak taşını kaldırmakla başla inşallah.
Yarım metre sonra iş hemen hemen netleşir. Tünel mi başlıyor, odanın duvarına mı gidiş belli olur.

Ayrıca konuyu okuyan herkese bir sorum var:
İşaretleri ve işaretin olduğu kayayı gördünüz.
Bu işaretlerde sarıkız emaresi var mı?
sevgili topraGim bulursamkader ve belaruslu kardeslerim... hala burda iseniz sizi bu memleketin guzide bi ilcasine yemek ve cay icmeye tanismaya davet ederim... vede cok memnun olurum.. gorsel gercekten etkileyici... kanalin bittigi yerdir giris benim gozumde... tabi sizlerin sozunuzun ustunede soz soyleyecek kadarda kustahlik yapmam... bulursam kader ustam son soruna cevaben.. sikke varsa sarikizi yoktur. taki cikarsa sarikiz vardir... bu topraklarda sarikizin babalari var ama boyle sunaklarda kanallarda oymalarda olmaz..ozeldende daver konusunda yazisabiliriz ustalarim.. selametle...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
sepetkaya kardasim.
Ben Konya da ikamet ediyorum.
Memlekete gelince davetine icabet ederim insallah. Belaruslu da Amerikaya gitmeden yakalarsak beraber geliriz insallah.

Soruma gelunce, tam ifade edemedim herhalde. Ozellikle kanalin ustunde ve altinda iscilikler var. Buradan yola cikarak sarikizla baglanti kuracak bir isaret var mi?

A_crazy

Member
Merhaba görseller gerçekten çok güzel bir hemşeriniz olarak bende çok beğendim gerçekten bizim memlekette bu şekilde açılmış ve açılmamis bakir bir çok yer var açık olan örneklerin keskinin bir köyünde çok fazla gördüm memlekete geldiğinizde sizleri ağırlamak isterim saygılar insaallah sonuca tez zamanda ulaşırsınız

kaderkısmet

Member
çok güzel işaret tebrıkler.bu kayanın altında oda mezar var hemde çok güzel üst sevıye bır aile mezarı Ekli dosyayı görüntüle 129396.ama giriş baya zor kayanın hemen önü giriş biraz zorlayacak sızı bıraz kazıpta hemen vazgecmeyın kazdıgın zamn 1.5.2 metrede sahte boş bı mezar cıkacak yanıltmaca. en az 4 metre ınmen lazım sunu çanagına gore .kısmetin bol olsun

sepetkaya

Editör
sepetkaya kardasim.
Ben Konya da ikamet ediyorum.
Memlekete gelince davetine icabet ederim insallah. Belaruslu da Amerikaya gitmeden yakalarsak beraber geliriz insallah.

Soruma gelunce, tam ifade edemedim herhalde. Ozellikle kanalin ustunde ve altinda iscilikler var. Buradan yola cikarak sarikizla baglanti kuracak bir isaret var mi?
insallah kardesim, umarim gorusur ve tanisiriz... uzun zamandir zaten senle tanismak istiyodum kirikkale civarinda oldunu tahmin ederek.sindi yazmak nasip oldu.. ustam tekrar soruna gelince.. acikcasi ben bir baglanti kuramadim saygilarimla kardesim.