Zemin altı mezar mı?

poseidon2023

Uzman
kitlenme şunu demek istedim cubuk sisteminde burda var dersen deyın ğüçüyle cubukları yonlendirirsin ben demiş olayım bildiğin ğibi devam et

Belaruslu

Yeni Üye
kitlenme şunu demek istedim cubuk sisteminde burda var dersen deyın ğüçüyle cubukları yonlendirirsin ben demiş olayım bildiğin ğibi devam et
Dediğim gibi akıl akıldan üstündür ustam. Hayatta gereksiz inatlaşmanın hiçbir zaman taraftarı olmamış bir insanım. O yüzden sordum bir gerekçe, kaçırdığım ve sizin fark ettiğiniz bir husus var mı diye. Elbette tekrar incelerim ama derdim fikir alışverişi yapıp bir neticeye ulaşabilmek.

Belaruslu

Yeni Üye
Ben Kırıkkaleliyim ustam. İşaret de Kırşehir'e yakın bir yerde.
Belirttiğiniz taraf çok hafif meyilli inip düzleşen bir alan. Herhangi bir kaya, taş mevcut değil. Tekrar gittiğimde o kısım ve etrafının resimlerini çekerim ama dikkat etmemi istediğiniz bir husus varsa, belirtirseniz sevinirim.

poseidon2023

Uzman
senden sonra bir iki saat daha var tam dedigin gibi olacak seki tabir edilen yer olmalı hilal şeklinde uzunlugu onbeş metre gibi genişligi beş metre gibi manzarası güzel olmalı üç yonu görecen

buna sonra bak daha aşada dere var ise karşıya gec düzlükte bina kalıntısı varmı bak basama kuyu başka oymalar

Belaruslu

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 129228
Girişin kayanın bu yönünden olduğu aşikar.
Ekli dosyayı görüntüle 129232
İşaretli kaya ayrı bir bütün gibi duruyor, kapağın önüne konmuş da olabilir. Arka kısmında giriş olma ihtimalini de göz önünde bulundurun.
Yorum için teşekkür ustam. Kare içine aldığınız kısım mı kapağın önüne konmuş olabilir dediğiniz yer? Tam anlayamadım orasını.
Arka kısmını hiç dikkate almamıştım ustam. Tekrar gittiğimde oraya da bakarım.

Belaruslu

Yeni Üye
senden sonra bir iki saat daha var tam dedigin gibi olacak seki tabir edilen yer olmalı hilal şeklinde uzunlugu onbeş metre gibi genişligi beş metre gibi manzarası güzel olmalı üç yonu görecen

buna sonra bak daha aşada dere var ise karşıya gec düzlükte bina kalıntısı varmı bak basama kuyu başka oymalar
Bir, iki saat kısmını anlamadım ustam :)
Baktığı yön diye çizdiğiniz yerde bir kavaklık mevcut. Sanırım 300 metre ilerisinde de bir çeşme var. Oymanın sağ arkası bir vadi şeklinde gidiyor ve oldukça geniş. Herhangi bir yapı kalıntısı yok ama vadide açılmış oda mezarlar mevcut. Bu sunağın olduğu kayanın sol üstü yüksekçe bir kayalık ve oldukça büyük. Onun üstünde de oymalar mevcut ama bazıları bundan 3-4 kat büyük neredeyse. O kayalığın üstüne çıkılırsa her yer görülüyor.

poseidon2023

Uzman
Kırıkkaleden Kırşehir arası iki saat demek istedim

kavak olduguna göre düz alandır bir orayı

tahrihi ceşma ise yakın cevresi

kaçtane açilmiş o önemlı başka varmı bakılmalı

konum olarak ta ğüzel bir yer demek sana daha çok iş düşüyor iyi araştırıp resim cekmek

palaks

Aktif Üye
dostum gümüş çubukmu kullanıyosun?