yorum Yaparmısnz lÜTfen

broo30

Yeni Üye
Bu İşaretleri yorumlayacak,kİmse yOK mu YA
YORUM istiyorum sadece tahmin değil

Bumin Keykubat

Aktif Üye
Hemen yanıt yazılsın istiyorsunuz, lakin yorum yapmak mesaide bekleyen, nöbet tutan vs yok. Malum herkesin işi gücü, bir hayat kavgası, bir derdi-uğraşı var...

Yorum yazacak olanlar müsait olduğunda elden geldiği kadar bilgisi dahilinde yardımcı olmaya çalışır. Kimseye ne hesap sormaya ne yorum için zorlamaya hakkımız var.

@dardanos ve @APOLLONUS üstadlar aslında gerekeni yazmış.

Bu işler sabır işidir. Hem saha da, hem bilgi alışverişi durumunda.

Daha da bilen, anlayan çıkarsa elbet yazar, bu nedenle ne üslubunuzu bozalım, ne de telaş edelim.

broo30

Yeni Üye
Hemen yanıt yazılsın istiyorsunuz, lakin yorum yapmak mesaide bekleyen, nöbet tutan vs yok. Malum herkesin işi gücü, bir hayat kavgası, bir derdi-uğraşı var...

Yorum yazacak olanlar müsait olduğunda elden geldiği kadar bilgisi dahilinde yardımcı olmaya çalışır. Kimseye ne hesap sormaya ne yorum için zorlamaya hakkımız var.

@dardanos ve @APOLLONUS üstadlar aslında gerekeni yazmış.

Bu işler sabır işidir. Hem saha da, hem bilgi alışverişi durumunda.

Daha da bilen, anlayan çıkarsa elbet yazar, bu nedenle ne üslubunuzu bozalım, ne de telaş edelim.
Kardeş site yeniyim üslubum sert ise kusura bakmayın. Biri bana bu site üyeliğimi nasıl anlatacağımı söylesin bu ortamın patronu çok ben kimseye yalakalık yapmam Bi yorum yapsın diye

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili
broo30
ustam merhaba.
Benim yaşım 61 ve doğrusu niye bu kadar her şeye takıntı yaptığınızı inan anlamak da zorluk çekiyorum. Mesela akıltopağı aslında size bir şey anlatmak istemiş lakin siz onuda terslemişsiniz. Fakat o arkadaşımız bu işlerde çok zorlu yerler ile uğraştığından size bir şeyler anlatmak istemiş.
Ve onun memleketinde sizinkine benzer bir yeri var özellikleri de sizin yere bazı yönleri ile benziyor oyüzden size bir şeyler anlatmaya çalışmış başkada bir şey yok .
Tabiki her konu sahibi konularına bir an önce bakılmasını ister bunda mutabıkız. Lakin inan bana şu zor dönemlerde biraz insanların kendi dertleri hem maddi hem manevi açıdan fazlalaştı. İnsanlar eskisi gibi değiller. Sizde lütfen sabredin. Bir büyüğünüz olarak sizden ricamdır. Daha ılımlı yaklaşalım bir birimize.
Ben bu yazıyı size 4 saat evvel yazacak idim vaz geçtim yanlış anlarsınız diye. Çünki ben hep insanların sevgi ile bir birilerine yaklaşmasından yanayımdır..
Neden size bir şeyler biliyor isek yazmayalımki. Bir bildiğimiz var ise tabiki burada paylaşacağız.

Gelelim sizin konunuza.
Evet burada bir şelale ve ve bakınca ayı başını andıran bir obje mevcut. Eyvallah.
Şimdi bazı şeyler var ise sisteme göre diğerleride olmalıdır. Dğerleri yok ise o gerçek bir saklama yeri değildir. Mesela ben bu şelale tek değildir dedim. siz başka yok dediniz Diğerlerinin yakın olması şart dedğildir mesafeli olabilir. Lakin onlarda tabiki hakiki yerlerden ise sistemin içindedir.

Mesela bu ayı başındaki göz olan oymanın derinliği bir dirsek derinliğinde varmı. Bu ayının baktığı yönde çok eskiden bir değirmen varmı imiş. Domuz ayak izinden suya doğru 3. 7. 15. 18. 21 adımlarda bir kontrol yap.
Ayı olan şelalenin çevresinde koltuğu olmalı.
Ve şelalenin karşısında yada yan kayalık yamaçlarında mağarası varmıdır.
Bunlar yok ise zaten burası boş dur

broo30

Yeni Üye
Öncelikle davranışım ve tutumum dan Dolayı özür dilerim, haklısın haddimi aşmışım tekrar kusura bakmayın üzgünüm. Ayı işaretini 300 metre ötesinde eski bir değirmen var ayı işaretinin bulunduğu yerin 50 metre yukarısındaki eski yaşam yerlerin ve kalelerin kuş bakışı resmini atacağım. Domuz işareti ise uzaktan kapı ya benzer olan alanı da
IMG-20210517-WA0008.jpg
atacağım
111111.jpg

Ledun

Bilgili Üye
Öncelikle davranışım ve tutumum dan Dolayı özür dilerim, haklısın haddimi aşmışım tekrar kusura bakmayın üzgünüm. Ayı işaretini 300 metre ötesinde eski bir değirmen var ayı işaretinin bulunduğu yerin 50 metre yukarısındaki eski yaşam yerlerin ve kalelerin kuş bakışı resmini atacağım. Domuz işareti ise uzaktan kapı ya benzer olan alanı daEkli dosyayı görüntüle 293362 atacağımEkli dosyayı görüntüle 293364
Özür dilemişin , sevindim.
Yerlerin çok güzel
Önce bunda hemfikir olalım.
Şelâle ve diğerleri şimdilik beklesin, oraların işleri uzun sürer.
Bu fotoğraftaki yere yönel.
Burası el değmemiş.
Taşları ne güzel kilitleyip kapatmışlar.
Amma hedef kilitli taşın altı değil.
Bunlar bilmecenin hazır safhası.

Senin yapman gereken iş:
Biraz daha geriden bu alanı etrafı ile beraber yüksek pikselde fotoğraflamak.

Sonra bu kayalığın yanına gel.
Kayalıktan 4 cepheye fotoğraflama yap.
Özellikle güney ile batı istikametlerinde olanları bol bol fotoğrafla. Muhtemelen işimiz o istikametlerde olacak.

Sonra
O kilit taşları tek tek dolaş.
Üzerinde işaret olanları yakın uzak fotoğrafla.

Hepsini yeni bir konu aç yayınla.
Muhtemel yerleri işaretleyeceğiz.
Oralardan birisinde hedefine ulaşırsın nasibin varsa inşallah.

Ledun

Bilgili Üye
1621380936766.jpg

Dikkat edersen her bir kayada bir figür var. Bunları yakın, tam kadraj fotoğrafla.
Bunlarla çözeceğiz senin yerini inşallah.
Sadece birkaçını işaretledim, hepsini çek, hepside bir figür var
1621380936766.jpg

Ledun

Bilgili Üye
Konuyu açarsan beni etiketle.
Hergün bakamıyorum
Amma 3-4 gün içinde görürüm inşallah.
Özel mesajım kapalı, ne yazacaksan hepsini konuya yaz inşallah.

Birde buraya çok yakın "cinderesi" vb.isimle anılan yer var mı?

Son düzenleme:

broo30

Yeni Üye
Konuyu açarsan beni etiketle.
Hergün bakamıyorum
Amma 3-4 gün içinde görürüm inşallah.
Özel mesajım kapalı, ne yazacaksan hepsini konuya yaz inşallah.

Birde buraya çok yakın "cinderesi" vb.isimle anılan yer var mı?
IMG-20210517-WA0008.jpg

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Anlayışınız için teşekkür ederim. Sevgili ustam çok doğru söylemiş. Onun dedikleri başımızın üstüne eklenecek bir şey yok ne der ise uygula .. Evet bu kayalığı ihmal etme ve dikkatli çalış derim. Resimlerden anlarsın dediğimi. Değrmeni inceleme şansınız oldumu bilmiyorum. Ona ayrı bakılır.
Resimde oklar ile işaretlediği m yere ve yönlere de bak orada bir yüz figürü de görülüyor. bbu kayanın dört bir yanını incele
IMG-20210517-WA0008.jpg

CIRICI

Yeni Üye
Sevgili
broo30
ustam merhaba.
Benim yaşım 61 ve doğrusu niye bu kadar her şeye takıntı yaptığınızı inan anlamak da zorluk çekiyorum. Mesela akıltopağı aslında size bir şey anlatmak istemiş lakin siz onuda terslemişsiniz. Fakat o arkadaşımız bu işlerde çok zorlu yerler ile uğraştığından size bir şeyler anlatmak istemiş.
Ve onun memleketinde sizinkine benzer bir yeri var özellikleri de sizin yere bazı yönleri ile benziyor oyüzden size bir şeyler anlatmaya çalışmış başkada bir şey yok .
Tabiki her konu sahibi konularına bir an önce bakılmasını ister bunda mutabıkız. Lakin inan bana şu zor dönemlerde biraz insanların kendi dertleri hem maddi hem manevi açıdan fazlalaştı. İnsanlar eskisi gibi değiller. Sizde lütfen sabredin. Bir büyüğünüz olarak sizden ricamdır. Daha ılımlı yaklaşalım bir birimize.
Ben bu yazıyı size 4 saat evvel yazacak idim vaz geçtim yanlış anlarsınız diye. Çünki ben hep insanların sevgi ile bir birilerine yaklaşmasından yanayımdır..
Neden size bir şeyler biliyor isek yazmayalımki. Bir bildiğimiz var ise tabiki burada paylaşacağız.

Gelelim sizin konunuza.
Evet burada bir şelale ve ve bakınca ayı başını andıran bir obje mevcut. Eyvallah.
Şimdi bazı şeyler var ise sisteme göre diğerleride olmalıdır. Dğerleri yok ise o gerçek bir saklama yeri değildir. Mesela ben bu şelale tek değildir dedim. siz başka yok dediniz Diğerlerinin yakın olması şart dedğildir mesafeli olabilir. Lakin onlarda tabiki hakiki yerlerden ise sistemin içindedir.

Mesela bu ayı başındaki göz olan oymanın derinliği bir dirsek derinliğinde varmı. Bu ayının baktığı yönde çok eskiden bir değirmen varmı imiş. Domuz ayak izinden suya doğru 3. 7. 15. 18. 21 adımlarda bir kontrol yap.
Ayı olan şelalenin çevresinde koltuğu olmalı.
Ve şelalenin karşısında yada yan kayalık yamaçlarında mağarası varmıdır.
Bunlar yok ise zaten burası boş dur
Ustam bir eğitimci olarak üslubunuza hayranım siz ve sizler gibi tecrübeli ustaların burada olması bizleri çok mutlu ediyor varolasınız