Yardim yorum

sandalci14

Operatör
acaba bu kaynak elektrotları bulurmu boşluğu

Tastan

Editör

hatif

Bilgili Üye
uzaktan eğitim

#BulursamKader25 ustam
Beş numara alüminyum örgü sişlerinin sap kısmından onbeş yirmi santim galvaniz teli sokup buktum. Mezarlıkta kayıp mezarları dahi gösteriyor.(gümüş çubuklar dahil tepkiler şöyle!):

- boşluk ta tam kapanıp ,göğsüme yaslanıyor,ama boşluğun içinde de aynı tepki devam ediyor.yani duvar kenarı ndaki tepki boşluk içinde de devam ediyor.
-
Paslı çivi,bakır ,kemik te çarpı ,kabzaya yakın olup milimlik fark var.
Kemik ve boşluk mezarlıkta , diğerleri evde tecrübe edildi.
Sahadaki tecrübe derinlik fazla olduğu için bakılıp tahkik edilemedi .
Altın da sağ çubuk sola tam kapanıp sol çubuk düz
Gümüş te ise sol çubuk sağa tam kapanıp sağ çubuk öne doğru düz haldedir
Kanaatinizi merak ediyorum.
Hurmetlerimle ustam.

Son düzenleme:
Çubuk tutmayı yeni öğreniyorum. Herkes de farklı çalışır diyorlar lakin poseidon2023 ustanın anlattığı şekil bende aynı ve çok güzel çalışıyor.kendisini takip ve teşekkür ediyorum. Kafa karışıklığı diye bişey kalmıyor denedikçe acemiler için.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustad pirinç aliminyum ve gümüşte çubukların boşluk ve degerlide netür tepkiler vermesi gerektigi konusunda bir acıklama çok faydalı olacak kanaatindeyim testlerimde elime metal aldıgımda bende x le karsılık alıyorum bu olagan dışımıdır
acaba bu kaynak elektrotları bulurmu boşluğu
Ben bulacagı kanaatindeyim kullanmayı bildikten sonra
#BulursamKader25 ustam
Beş numara alüminyum örgü sişlerinin sap kısmından onbeş yirmi santim galvaniz teli sokup buktum. Mezarlıkta kayıp mezarları dahi gösteriyor.(gümüş çubuklar dahil tepkiler şöyle!):

- boşluk ta tam kapanıp ,göğsüme yaslanıyor,ama boşluğun içinde de aynı tepki devam ediyor.yani duvar kenarı ndaki tepki boşluk içinde de devam ediyor.
-
Paslı çivi,bakır ,kemik te çarpı ,kabzaya yakın olup milimlik fark var.
Kemik ve boşluk mezarlıkta , diğerleri evde tecrübe edildi.
Sahadaki tecrübe derinlik fazla olduğu için bakılıp tahkik edilemedi .
Altın da sağ çubuk sola tam kapanıp sol çubuk düz
Gümüş te ise sol çubuk sağa tam kapanıp sağ çubuk öne doğru düz haldedir
Kanaatinizi merak ediyorum.
Hurmetlerimle ustam.
Kardaslarim,
Cubukta uzmanlasmak isteyen cok calisacak. Eline aldigi cubugun tum hareketlerine vakif olacak. Elindeki cubugun yaptigi hareketi cozemeyenin basariya ulasmasi cok zordur...

Her tur cubuk ehli elinde işe yarar. İyi cubuk demek iyi kullanici demektir. Kullanici bu isin ehli degilse cubugun yapabilecegi sey yoktur.

Cubukdaki hareketlerle alakali genel bilgiler hem benim yazdigim konularda hemde diger ustalarimizin konulatunda yeteri derece islenmistir. O yazilari okumanizi tavsiye ederim.

Belli bir asamaya gelince, hedefleri bulmada sorununuz kalmayinca sizde kendi tecrubelerinizi lutfen paylasiniz.

Altin ve gumusde X isaretinin haricinde bir isaret vermeli kullandiguniz cubuk. Bu zamana kadar bunun haricini gormedik de duymadik da. Kanaatimizcede dogrusu budur; isaret farkli olmali...

poseidon2023

Uzman
evet dogru yapıyorsun ve olması gereken bu boşluk cerceveni belirleyip sonrada içinde hangi metaller var bulunur ve oda içinde kac noktada altın var ve bakır gümüş var tespit edersin
@Bahhalebah

poseidon2023

Uzman
bir şeyi tekrar tekrar anlatmayı hiç sevmem gine anlatayım

bakır piriç gümüş hangi metal oldugu önemli deyil le cubuk

önce boşluk tespit ederim boşluk içinde elime altın alır altın tespit ederim gümüşe bakarım bakıra bakarım ve kurşuna bakarım oda içinde kurşun varsa tek mezarmı yoksa üçtanemi bunu bulurum ve lahit içinde de tek tek ne var bakarım sonra girişi varmı yokmu bunu bakarım oda ile tünel arasında kapı varmı diye bakarım kapıdaki kurşundan anlarım tünelin genişligini uzunlugunu tünelin başlangıcında kapak taşını iki kurşundan tespit ederimm

süt bakracları vardır ve kazanlar bunuda arazide tespit ederim EVET bakracın büyüklügü ne kadar tespit ederim ve bunun içinde altın gümüş ne varsa tespit ederim @Trakyalı81 2004 beri bu şekilde calışıyorum cıgır acılacak bir şey yok yani

poseidon2023

Uzman
cubuk cubukturrrrrrrrrrrrrrrrrrr metali ne olursa olsun demir olmuş bakır olmu piric olmuş gümüş ne fark ediyor tespit yapılıyormu EVET edersin hepsi aynı şekilde hızlı hareket etmesede tespit edersin boşlukta bu olacak altın tespitte bu cubuk gecin bunları

alantarama ceşitleri var dijital elektironik git bunlardan al demiyoruz

burda en basit en ucuz masrafsız millet nasıl cubuk yapar ve kullanır bunu anlatmaya calışıyoruz

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Cubuklarda X yapış biraz da kişinin kullanısina bağlı her çubuk her insanda aynı şekilde işlev görmez
Önce çubuklar sizi sonrada siz çabuklarınızı tanıyın bir birinizin dilinden anlamaya başladığınızda herşey nokta atışı olacak sizin için
Sürekli deneyler yap aksi taktirde
O çubuklar sana bol bol antreman yaptırır bu antreman kazma kürek antremanı elbette çünkü hep böyle olmuştur

Mineral boşluk derinlik ve ölçümler
Bunlar hepsi ayrı ayrı kategoriler iyi bir çubukçu
Bunları ayırt eder ve hesabını ona göre yapar
Sonra ar-ge sine başlar