Yardim yorum

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bosluk ve metalde X yapmasi normal degil demişin aga BulursamKader25

şimdi boşluk tespiti için eline cakmak yada tüp gibi birşey aldın kendi cevrende döndün yön verdi üzerine gittin boşluk üzerine gelincede cubuklar X carpı yapacak eline altın alırsanda boşluk içinde altın var sa gine X yapacak carpı yapacak

başka nasıl hareket etmesi gerekiyor ki

Kiymetli ustam,
Altin da X isareti vermesinin imkani yok.

Sadece Aleminyum cubukla birlikte celik yuzukle bakiliyorsa altin dahil tum metallerde X yapar. Buradaki isleyis farklidir.

Diger tum cubuklarda ve sistemlerde altin muhakkak X den farkli bir isaret yapar.

Bilmedigimiz bir sistem ve cubuk cinsinde baska bir isret veriyorsa, bu bilgi ve tecrubemizin disindadir...

poseidon2023

Uzman
elinde bakır yada pirinç cubuk var diyelim ve elimize altın aldın arazide bakıyoz bir yere gitti X carpı yaptı bu yanlışmı diyorsun @BulursamKader25

Bahhalebah

Aktif Üye
elinde hiç bir şey yokken oda içinde boşlukta nasıl kac yerinde altın oldugunu tespit ediyon anlamadım Bahhalebah
Değerli ustam bende diyelim ki boşluğu tespit ettim elime birşey alayım yada alma yayım boşluk içerisinde veya üzerinde durduğum yerde eğer ki bir maden veya birkaç çeşit maden boşluğun üzerinde yavaş yavaş gezin Digim zaman alttaki metalin sinyalini verir benim bütün testlerimde kaç çeşit metal varsa tek tek hepsinin işaretini sinyalini verir çubuk ben bazen buldugum boşluk içerisinde ve kanarlarda dolaşırım yavaş yavaş çubuk bende kemik dış metal her ne varsa hepsinin sinyalini verir kendime göre odayı çizer zaten ben alimiyum ile bakarım boşluğa metale oynamaz sarı kaynak teliyle de kalan garnatürlere bakarım ustam unutmuş olamassınız yada kafanız dalgın çubuk kullanmayı bu siteden daha öncede biliyordum fakat siz değerli ustalar dan çok şeyler öğreniyorum her birinizi ayrı ayrı teşekkür ederim allah razı olsun bütün ustalarımızdan

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
elinde bakır yada pirinç cubuk var diyelim ve elimize altın aldın arazide bakıyoz bir yere gitti X carpı yaptı bu yanlışmı diyorsun @BulursamKader25
Sn. Ustam ,
Elime aldığım 24 ayar altı altının içindeki bakırı kullanarak,bakır çubuklarla yine altının içindeki bakırı arayarak altını bulurum ve de X yaptırırım dersen, yepyeni bir çığır açmış olursun :)

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Selamunaleykum dostlar..daha önce gecem konuların birinde yazmıştım.princ çubuk bendede tum metallerde çarpı yapar sadece boşlukta dışarı acar.diger cubuklarda işaretini verir.sebebi bilinmez ama demekki bazılarında princ yapıyor yapacağını :)

Trakyalı81

Selamunaleykum dostlar..daha önce gecem konuların birinde yazmıştım.princ çubuk bendede tum metallerde çarpı yapar sadece boşlukta dışarı acar.diger cubuklarda işaretini verir.sebebi bilinmez ama demekki bazılarında princ yapıyor yapacağını :)
Dostum bu pirinçte heterojen bir madde :)
İçinde çinko,bakır var. Çinko oranıda habire değişiyor. Değiştikçe renkte değişiyor ya.. Kolay işlensin diye % 1 kurşun atılanı var. Mukavemeti artsın diye,alüminyum,nikel,demir,manganez ve kalay da ekleniyor :)
Bi ben yokum içinde gibi bişi oluyor..
Velhasıl kelam pirinç dendiğinde karmaşıklık hasıl oluyor benim zihnimde ..

Son düzenleme:

Tastan

Editör
BulursamKader25 ustad pirinç aliminyum ve gümüşte çubukların boşluk ve degerlide netür tepkiler vermesi gerektigi konusunda bir acıklama çok faydalı olacak kanaatindeyim testlerimde elime metal aldıgımda bende x le karsılık alıyorum bu olagan dışımıdır

Trakyalı81

ustaalr pirinç çubukla ne bakılır
1 ay önce su kuyusu açtırttım. Kuyucu abi bakır çubuklarla geldi baktı. Akiferin genişliğini buldu. Evet dedi burda su var. Metraj dedim ? 35 senedir bu işi yaparım ama metraj alamıyoruz şeklinde cevap verdi. Gittikten sonra bende nadir kullandığım pirinçleri çektim suyun derinliğini aldım. 20,6 m çıktı metre ile ölçtüm :)
Vurduk sondajı. İlk su damarı 21 m de çıktı :)))) O yetersiz tabi. Sonra daha derine devam ettik.
Güzel su buluyor diyebilirim..