Vakko Ustam burada ne yazıyor..

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Selam arkadaslar : Elimde bir kitap var buda 2007 yılinda tahminim bu belge yakalandi yani simdi muzedeolabilir bu resimler yakalanmadan once çekilmiş Ekli dosyayı görüntüle 272860
Sahte.O deri veya herneyse üzerindeki yazıların 718 yılında yazılmış bir yazı olduğuna inanıyormusun usta ? 1302 senelik yani + Kitap okunmak için yan çevrilmez.​

balkaya34

Bilgili Üye

Sahte.O deri veya herneyse üzerindeki yazıların 718 yılında yazılmış bir yazı olduğuna inanıyormusun usta ? 1302 senelik yani..Kitap okunmak için yan çevrilmez.​

Ben bilmiyorum üstadım bu bende flasa yuklemisdim bu gun Anakataki yazolari cikarinca onuda gordum.belki birinin isine yarar diye koydum siteye. SAYGILAR usdam

serkancan

Aktif Üye
Dün yazı için kodlama var diye yorum yapmıştım en sonda bulunan harften [Λ] dolayı.Detaylı incelediğim zaman kodlama yok.Sonda bulunan harf sadece kelimenin sonuna bir ilavedir yazıyı çoğaltma amaçlı.Türk - Türkler gibi düşünün.

1.Kelime εΝ- ΘΑ [EN-TA] EN çağımızdan önce anlamına gelir yani M.Ö. TA tanrı Theos Thea isimlerinin kısaltması.
2.Kelime KATA anlamı her demek.
3.Kelime KITE Gördünmü gör veya bak.
4.Kelime ΗΔΟΥ [ idou ] bak seyret 3.numara ile hemen hemen aynı anlama çıkıyor.
5.Kelime ΘΥΙΛΑ sanki yılan gibi demek.
6.Kelime Μ ΠΡΟ bizim için,benim için,senin için,onun için gibi kullanılan bir kelimedir.
7.Kelime TATI 6.Kelime 7 ile birlikte okunur.MΠΡΟΤΑΤΙ= [Μπροστα τους] anlamı önümde önümüzde veya bizim önümüzde gibi kullanabiliriz.
9.Kelime. ΡΟΜΑΝ'Λ Romalılar

Komple yazıyı okursak yazı Romalılar hakkında yazılmış bir yazıdır.
Yazıda diyorki Bak..Gördünmü tüm ve her Romalı Romalılar bizim önümüzde bir hayvan [Yılan] gibi duruyorlar anlamı çıkar.
Ustada açıkçası şimdi kafam çok karıştı..
Bu taş nedir.
Bu yazdıklarından sonra orada neyin varlığından söz edebiliriz..

serkancan

Aktif Üye
Kısaca İsa'dan önceki romalılara bak gör yılan gibiydiler çıkmaz oraya önümüzde yılan gibi yerde duruyorlar ekleyelim.Aşağılama var yazıda.

Konumunu bilmiyoruz taşın bulunduğu yerin.Mesela kutsal bir alan düşünün dağın tepesinde.Adam gelmiş taşa yazmış gitmiş gibi düşünelim.Eminim bu taşın çevresinde başka taşlarda çıkar tek değildir.
@Kafkaslı @vakko ustalarım
Bu taş düz bir kayada haç işaretinin altından çıktı..
Bu stelin altından devasa bir duvar çıktı..
Ben bu yazıyı okumadan oraya işlem yapmak istemedim açıkçası..
Orada kimin, neyin varlığını bilmeden işlem yapmak cahillik olurdu.
Şimdi kafam daha çok karıştı açıkçası..
Ne demek istedi bu yazı bir şifremiydi.
Yada o dönemde ünlü birisinin sözlerimiydi..
Ne çıkaracağız bu sözlerden.. ?‍♂

vakko

Yazılı taş haçın olduğu kayanın altından çıkmaz usta.Yazı olan taş ile en son paylaştığınız haç olan taş farklı bölgelerin taşları.

vakko

Bu isretlerin bazilarinda İBRIK var yani su kabi Ibrik bazilarinda basdon var filan bunlar da birtakim resimler var
Hepsi incilden alınma kutsal sembollerdir baston ibrik ve diğer semboller.İbrik Tanrı ile birlik olma sonsuz yaşam asa[ baston] yine Hz.Musadan gelir.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bak mübarek o sitelin üstünde daire işareti var bu sonsuzluğun simgesidir @vakko ustamın dediği gibi o taşın altindan çıkmaz muhtemelen mezar odası duvarı neden resimlemedin bize samanlıkta iğne aratıyorsun anlamam ben yazdığımda ısrarcıyım ben bildiğimi yazdım
Yinede @vakko ustamın uzmanlık alanı
Sen yinede etraflıca resimle inşallah

vakko

Bak mübarek o sitelin üstünde daire işareti var bu sonsuzluğun simgesidir @vakko ustamın dediği gibi o taşın altindan çıkmaz muhtemelen mezar odası duvarı neden resimlemedin bize samanlıkta iğne aratıyorsun anlamam ben yazdığımda ısrarcıyım ben bildiğimi yazdım
Yinede @vakko ustamın uzmanlık alanı
Sen yinede etraflıca resimle inşallah
Aynen abim daire işareti dediğin sembol aynı zamanda olympostaki 12 tanrıyı ifade eder.Ama malesef 2 taş aynı yere ait değil.Yazı olan taş zaten belli topraktan çıkma kaya altından çıkma değil.

Taşı bırakta abi arasıra uğra ses ver mübarek?