Ustalarım merhaba bu yapıyı yorumlarsanız çok memnun olurum.

OğuzK

Yeni Üye
Hoş buldum ustadım. Rastlamadım ama bendeki hissiyat burda bir yaşam olduğu yönünde. Araziyi tam anlamıyla da keşifde edemedim sadece dikkatimi çeken bu kayanın duruşu ve baktığı noktaya göre bir tarama yapabildim, onda da herhangi bir emareye rastlamadım. Sadece kayayı ilk fark ettiğim yerde Sezara benzer müst ve sezarın baktığı yere çıktığımda kayayı oturan bir kaplana menzettim. Birde vadiye bakan yani o kayanın arkasında kalan kısma doğru ileri ufaklı kayalarda gözler keşfettim, bunları da gözetleme yapmak için kullandıklarını düşündüm.

Daha öncede yazdığım gibi bu biraz ütopik gelebilir, ama bne bu şekilde yorumladım hocam.

The Thing

C*
Süper Moderatör

Bizimkide ütopik değerli ustam, inanın farkeden bir şey yok :)
akıllarda bissürü soru işaretleri (???) var sadece :)
içimizdeki bu pareidolia ları yıkabilmek için gereken geniş çaplı argelerle, somu ıspat, haliyle küçük bir el işçiliği bizleri farklı ufuklara götüreceğine inanıyorum,
diğer türlü maalesef böyle yorumlarla kalır diye düşünüyorum,
Siz argenizi yapın gerisi doğal yada yapay ortaya çıkacaktır,
Bahtınız açık olur İnş.

OğuzK

Yeni Üye

Bizimkide ütopik değerli ustam, inanın farkeden bir şey yok :)
akıllarda bissürü soru işaretleri (???) var sadece :)
içimizdeki bu pareidolia ları yıkabilmek için gereken geniş çaplı argelerle, somu ıspat, haliyle küçük bir el işçiliği bizleri farklı ufuklara götüreceğine inanıyorum,
diğer türlü maalesef böyle yorumlarla kalır diye düşünüyorum,
Siz argenizi yapın gerisi doğal yada yapay ortaya çıkacaktır,
Bahtınız açık olur İnş.
Eyvallah ustadım. yani aslında duymak istediğim cümleleri sizden duyabildim. Hevesli şekilde o bölgeye odaklıyım. Belki pereidolia belki ütopya :) ama İnşallah yakında sizleri daha kayda değer izlerleri yorumlamanız için rahatsız edeceğim. Saygılarla hocam

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
kardeşim çöncelikle kayayı yakından inceleyip bir el işçiliği olup olmadığını görmen gerek bu tür emareler bulduktan sonra gerisi gelir şu hali ile birçok farklı yorum yapılabilir buda seni bizi yanıltır ve yorar. selametle.

Tepegöz

Member
Yaşam varsa mutlaka yaşanmışlık a ait bir işaret vardır . Ve güney yamacı ise yaşanmışlık daha çok beli olur ,

OğuzK

Yeni Üye
kardeşim çöncelikle kayayı yakından inceleyip bir el işçiliği olup olmadığını görmen gerek bu tür emareler bulduktan sonra gerisi gelir şu hali ile birçok farklı yorum yapılabilir buda seni bizi yanıltır ve yorar. selametle.
Hocam kayayı baya inceledim. Kayanın etek kısmında hiç bir ize rastlamadım. Üst taraftarından da yükseklikten dolayı kontrol etme olanağım olmadı ama bir sonraki planım kayanın üst kısmına ulaşmak ve iz aramak olacak. Saygılarımla

OğuzK

Yeni Üye
Yaşam varsa mutlaka yaşanmışlık a ait bir işaret vardır . Ve güney yamacı ise yaşanmışlık daha çok beli olur ,
Yaşam emaresine rastlamadım daha doğrusu hem arazi koşulları, hem zaman darlığından dolayı tam keşif yapamadım

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
Hocam kayayı baya inceledim. Kayanın etek kısmında hiç bir ize rastlamadım. Üst taraftarından da yükseklikten dolayı kontrol etme olanağım olmadı ama bir sonraki planım kayanın üst kısmına ulaşmak ve iz aramak olacak. Saygılarımla
basit bir dıron yardımı ile üstteki bölge yi incelemeni tavsiye ederim . selametle