Tümülüs ve Civarı

Jookerturk

Bilgili Üye
Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Etrafında yapı mevcut güzel bir yer dağılmış yıkılmış viran olmuş asıl yerede ulaşmak imkansız boşluk bak diyeceğim 4 bir yanında buşluk alırsın. burda tavsiyem cihazla gez toplarsın ufak defek vardır birşeyler .

Monarch

Member
Şekil itabariyle de bana höyük gibi geldi. Ama ustalar daha iyi bilir.
Bol nasipler. Kolay gelsin

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben olsam bati ve kuzey yonleri deki duzluklerde arastirma yapardim kardesim. Degerli mezarlar vardir oralarda. Selametle kal

akyol

Bilgili Üye
ustaların yaptığı yorumlara rağmen düşüncende kararlıysan timilüs diyorsan bence resimde işaretlediğim yönde boşluk tespiti yap nasibin bol olsun dostum

Ekli dosyayı görüntüle 209471

Jookerturk

Bilgili Üye
Bu bölgenin üst tarafında büyük bir Hüyük var. İlk defa dün çıktım bu Hüyük’ün üst taraflarına. Adeta başım döndü çevredeki küp kırıklarından o kadar çok ki yerde ki taştan çok küp parçası mevcut. Alttaki fotoğraftaki parçaları rast gele aldım sizinle paylaşmak için.
Ekli dosyayı görüntüle 209472Ekli dosyayı görüntüle 209473
bir kaç parça renkli küp parçası buldum fakat onları kaybettim.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tarim alani olarak kullabilmis buralar dogal olarak. Burada saglam cihaz yada cubukla tesbitlerde bulunursaniz fazla derin olmayan mezarlar ve hatta lahit dahi cikabilir. Gerisi size kalmis kardesim umarim nasiplenirsiniz.

Jookerturk

Bilgili Üye
Bölge çok zengin bir bölge bu fotoğraf höyüğün üzerinden tek bir kare.
Öyle bölgeler var ki fotoğraf çekmeye fırsat bulamadım. Çubuk ile değerli tesbiti yapsak yüzeysel parçaları bulabilirmiyiz acaba
Ekli dosyayı görüntüle 209482

Tarim alani olarak kullabilmis buralar dogal olarak. Burada saglam cihaz yada cubukla tesbitlerde bulunursaniz fazla derin olmayan mezarlar ve hatta lahit dahi cikabilir. Gerisi size kalmis kardesim umarim nasiplenirsiniz.