tılsım hakkında

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
kizilelma tilsim,buyu yapan .dinden ihrac edilir
Evet bunu duymuştum konu o degil o yizden aklimiz da konuda karismasin benim konuyu acmam hem bilmediklerimi ogrenmek hemde bilmeyenlere yol gostermek artik bu isin de tuccarlari var bilinclenmek bu guzden sorguluyorum butun yorum ve cevaplari kisisel bir konu degil yanlis anlamayın

İndiana jones

Editör
Üstatlar peki cin görülen bi bölgede define olma olasılığı varmıdır

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
S.a değerli ustam, öncelikle hoş geldin. Benim bu konuda bildiğim, tılsım dinimizde havas ilmi ile yapılmaktadır. Osmanlı, Selçuklu padişahları ve diğer İslam halifelerinin zırh ve kılıçlarında bunların örneğine rastlamak mümkündür. Lakin büyü tüm ilahi dinler tarafından men edilen bir şeydir. Bunları kimin yaptığını bilmek ise başlı başına bir meseledir. Bu tür durumlarda işin ehli birinin yapması daha uygundur. Çözüm ve ya bilgi almanın yolu yine havastır. Örnek veriyorum; bir yerde tılsım varsa buraya üç harfliler bağlanmışsa, oradaki üç harfliler ile iletişime geçmeden hangi dönemde kim tarafından yapıldığı bilmek neredeyse imkansızdır. Onlarla iletişime geçmek için ya o konuda çok bilgili olup kendiniz onlardan birini yakalayıp sorgulayacaksınız ya da sizin de üç harflileriniz olacak ve onlarla iletişim kuracaksınız. İçlerinde en zayıfını seçmeniz gerekiyor tabii. Bunu yapabildiğiniz taktirde yani sorgulama başarılı geçtiği takdirde bu sefer pazarlık yapılır ama dikkat edin sorgulama da asla zor güç kullanılmayacak aksi takdirde yakanızı zor kurtarırsınız. Pazarlık çözüm için yapılır pazarlık başarısız olursa ya başka birini tenhada yakalayıp :) pazarlık yapılır ya da onları oraya bağlayan ayinin aynısı yapılmak zorundadır. Mesela onu ve ya onları oraya bağlayan kişi örnek veriyorum; buraya 5 kişi gelecek, içlerinde biri beyaz at üzerinde biri siyah at diğerleri yürüyor vaziyette olacak. Ellerinde şöyle böyle aletler olacak falan bilgiler verilip bu söylediklerimle uyuşmayan hiç kimseye buradaki malı almasına izin vermeyin. Bunların bağlanmasının hazreti İsa'nın çarmıha gerilmesi ile alakalıdır. Bir yerde okumuştum bizim forum muydu başka bir yerde miydi hatırlamıyorum. Hazreti İsa'nın çarmıha gerildiği yerde bir ağaç yeşerir ve buna ağlayan ağaç derler. Bu ağacın dalından yakıp tütsü yapılır ve üç harfliler bu tütsüyü çok severlermiş. Tılsımı yapacak kişi bunlara ziyafet verir ve ayin yaparlar ve onlara bu ziyafete karşılık malı korumalarını emreder. Çözümünü söyler tabii ileride böyle şartların bir araya gelmesi çok zor olduğu için kimse alamaz. En son çare sizin onlardan kat kat güçlü bir ordunuz olacak direk savaşacaksınız. Üç harfliler arasındaki savaşlar insanoğlunun arasındaki savaşlardan daha tehlikeli ve daha çetindir. Allah muhafaza savaşı kaybederseniz kendinize gidecek yer aramayın çünkü hiçbir yerde rahat bırakmazlar muhakkak çok acı bir şekilde intikam alırlar. Lakin şöyle de bir durum var. Üç harfliler ateşten yaratılmıştır. Bu yüzden onları yakabilen tek şey Allah Azze ve Celle'nin nurudur. Peygamber efendimiz Hz Muhammed (S.A.V) nurdan yaratılmıştır. Böylece O'nun soyu olan Ehlibeyt dediğimiz insanlara yani Seyyidlere, Şeriflere yanaşamazlar. Onlara asla zarar vermezler ve Onlar bu tür işlerle pek ilgilenmezler çünkü gerçekten Ehlibeyt olan hiç bir canlıya zarar vermezler ve para karşılığında bu tür işler yapmazlar. Size tavsiyem bu konuda onlardan biri ile detaylı bir görüşme ve bilgi alışverişi yapmanızdır. Aksi durumda bu tür konularda para pul pazarlığı yapanlarla işiniz olmasın. Umarım az çok bir yararım dokunmuştur inşaEllah. Hayırlı forumlar

Nasip34

Bilgili Üye
Yüce Allahımız insanları imtihan etmek için dünyaya Harut ve Marut isimli 2 melek gönderip uygulamamak şartı ile insanlara öğretildiğinden beri dünyada büyü yapılıyor.Bu Kuran'da anlatılır. Ehli sünnet akaidine göre, "büyüyü helal inancı ile yapan" kişi iman dairesinden çıkar yani Allah onun inanç şeklini kabul etmez. Zaten yaptıranlar da "o bunu hak ediyor, ben sadece hakkımı alıyorum, zulmetmiyorum" diye düşündüğünden helal sayarlar. (Bu kısımlar dini propaganda olarak değerlendirilmesi durumunda silinebilir ama girmeseydik suya girip ıslanmadan çıkalım tarzı olacaktı). Şimdi efendim burada söylenemeyecek çok şeyler var "ehline göre konuşunuz" hadisi şerifince davranmazsak anlaşılamayacak ilmi seviyeden sebep pekçok kişi fitneye düşer, çünkü kişi bilmediğinin münkiridir. Sorularının cevaplarına yukarıda verilmiş cevaplar yeterli ve doğrudur. Toyalp ustamızın dediği gibi tılsım ya aynı ritüel ile açılır ama kşilerin imanı gider veya çok güçlü huddamları cinler ve daha üstü melek sınıfından (ayetül kürsi huddamı vs) olan kişilerin yapacağı işlemle oradakiler uzaklaştırılıp bağlanır, müslüman olmaları tavsiye edilir vs. Bu güçlü kişiler zaten bu işlerle meşgul olmayacak kadar uhrevi dertleri önceliklerler. Ama yardım dilersen edebilirler mi, evet... Şimdi bu konuyu açmanızdaki hedefinize gelirsek, sıradan mü'minlerin tılsımı bozmaları, oraya mahkum edilmiş koruyucular ile anlaşma yapmaları veya onları cebir ile alt etmeleri imkan dahilinde olmadığından güçlü bir havas ehlinden yardım almak sureti ile mümkündür. Her ehli havasın harcı değildir tabi. Kamil-i mükemmil mürşidine gönlünü rabt etmiş ehli havas hepsinin hakkından gelir. Mücerrebtir. .. Daha fazla yazmak, münkire zulüm olur. Saygılar, sevgiler.

Son düzenleme:

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Nasip34 toyalp
Ilginizden dolayi tesekkur ederim o zman soyle bir soru sormak doguyor dolayısıyla
Soru su ya bu isle ugrasan kisi kuran a degilde incile veya tevrata inaniyor yani hiristiyan yada yahudiyse sonucta o zamanın dini inanisi zamanin kitabina gore rituel yapılmıştır farkli bir kitaba inanan kisi tarafindan bozulmaya calismasindan ayni kitaba inann kisinin tilsimi bozmasi daha kolay ve uygun olur degil mi ?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kızılelma ustam büyü için kullanılan okumaların yada ritüellerin hepsi aynı öğretiden gelir (Harut ve Marutun öğrettikleri) dolayısı ile bir kutsal kitaba bağlı değildir. Papaz büyüsü, incil büyüsü, haham büyüsü diye adlandırılma sebebi yapan kişilerin bu dine inanıyor olması kaynaklıdır. Dinimiz İslam da yasak olduğu için genelde Kabala geleneğine bağlı papaz ve hahamlar bilir ve yaparlar büyüyü. Bozmak için illa papaz yada haham bulmak gerekmez. Ama büyü bilen bir papaz yapılmış olan bir büyüyü çözmek te daha mahir olabilir, kendin hazırladığın yada bildiğin bir bulmacayı herkesten hızlı çözmek gibi. Bunun yanında Kuran'ın karşısında hiçbir büyü ve tılsım duramaz 1. gönülden inanmak 2. doğru duaları ve sayısı adedince doğru şekilde okumak.

[h=1]Konu: Tılsım (Büyü) nedir? ,kökeni ve bugünü[/h]

pusula17

Engellendi
@Nasip34 @toyalp
Ilginizden dolayi tesekkur ederim o zman soyle bir soru sormak doguyor dolayısıyla
Soru su ya bu isle ugrasan kisi kuran a degilde incile veya tevrata inaniyor yani hiristiyan yada yahudiyse sonucta o zamanın dini inanisi zamanin kitabina gore rituel yapılmıştır farkli bir kitaba inanan kisi tarafindan bozulmaya calismasindan ayni kitaba inann kisinin tilsimi bozmasi daha kolay ve uygun olur degil mi ?

Sayın ustam yorumunuza bakarsak zaten hiçbir ilahi dinin kitabında yer nasıl korunur büyü nasıl yapılır yazmaz.Size uzun bir yorum yapayım hiçbir müslüman ama bakın müslüman diyorum müslüman olmayıpta müslüman gibi görünenlerden değil zaten topraktan geldik toprağa gideceğiz sade bir beyaz kefenle bizde öyle hediye ile gideyim inanışı asla yok bu çok büyük günah birçok Ayette'de yazar.Eğer adamın malları varsa onu saklamak için korutturmak içinde yaparsa o asla müslüman değildir diğer dinlerdede yoktur şimdiki gibi orjinal İncil,Tevrat gerçeği değil değişime uğramış değişime uğramayan tek kitap Kuran-ı Kerim'dir.

Bakınız ustamın dediği gibi Allah yeryüzüne 2 melek göndermiştir.Ve bu havas ilmi diye geçer insanlara öğretmişlerdir o zamanki büyü yapanlara karşı kendilerini korumak amaçlı ama insanoğlu beşer şaşardır.Büyü babiller zamanında belkide daha eskiden belli var bunlar şeytan ve cinler ile işbirliği yapar.Bunlar hiçbir dinle ilgisi yoktur.

A kral ölür veyahut öyle bir savaşa girmiştirki kazanması imkansız bu malalrını biryere saklatır kendi ile ama çok derinlere saklatır birçok tuzak kurar sonra bir büyücü vardır adam ritüele başlar sözler söyler tütsüler yakar onlar gelir anlaşma için şart koyulur her iki taraf için.Kral der benden başkası bu malı çıkaramaz şartım bu eğer gelen olursa asla almalarına müsade etmeyin der şartar konulur cinlerde tabiki şartlar kor.Kurban isterler farklı şeyler istenip orayı mühürlerler.

aradan uzun yıllar geçer A emmi gelir yerle uğraşır arada tuhaf şeyler hissedirler yavaş yavaş grubuyla.Gider cigarasını yakar kafayı dağıtır tekrar gelir sonra hava açıkken sanki etrafları kararmaya başlar rüzgar çıkar yağmur yağar gibi olur ondanda bişey çıkmaz.Aralarında ufak tefek huysuzluklar çıkar çok sinir olurlar aralarında.İşte aniden toprakta yılan fare çıkar en sonunda vazgeçerler.

Böyle durumda uğraşmayın arkadaşlar hayatınız kararır vallaha Allah göstermesin.Bazıları var devam eder hoca gibi gözüken paralı sahte hocalarla gelir hoca işte tamam kabul ettirdim filan olur bir bakmışsın seni bırakmazlar perişan olursun sonu hiçte iyi olmaz.Bunlar çok kuvvetli büyü yaparlar.

Her zaman abdestli olun.sağlam adamın olsun içinde iman sevgisi olsun birşey olmaz ama böyle durumda kalırsan bulaşma ustam bulaşma!

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Nasip34 toyalp
Değerli ustam büyü, sihir, muska ve tılsım ayrı ayrı konular olduğu için çözümler farklılık taşır. Büyü, sihir ve tılsım 4 kutsal kitaplardan önce de olan şeylerdir. Mesela hocaya gidersin hoca efendi bu benim işim değil der papaza git diyebilir. Ya da papaz hocaya gönderir ve ya pazarlık alır başını gider. Ama konu her ne olursa olsun dediğim şahıslara işlemez. Bu yüzden doğru adresten şaşmamak lazım. Bu işlerde en iyisi bir mürşide varmaktır. Bu konular çok derin konular. Öyle adamlar bilirim ki bu işte karun ile yarışacak durumdalar lakin hiçbiri mürşitsiz değildir. Dediğim gibi doğru adres asla yarı yolda bırakmaz.

Nasip34

Bilgili Üye
Kısaca Havass denilen bu ilim türü herhangi bir dinden olan kişi veya kişiler tarafından öğrenilebilir, uygulanabilir. Ancak bu işlerle uğraşan Hakk ile batıl taraftan birini seçmek zorundadır ve irşad edici ehil bir eğitmeni olmadan kendi başına bu alana girenler için dinden çıkmak ve Allah'ın gazabına uğraması kaçınılmaz olur. Bunun delili de o kişinin şeri şeriften taviz vermesidir. Bugün hiçbir merkezi klise yoktur ki ülkemizdekiler dahil, içindeki bir veya birkaç papaz bu büyü eğitimini almış olmasın. Bizler nasıl hocaların ihtisas alanlarını kendi iradeleri ile ayırıyorsak (muhaddis=hadis uzmanı, müfessir=tefsir yazma ehliyetli, fakih=fıkıh ve mezhepler üzerine ihtisaslı) aynı şekilde onlarda bu eğitimi aldırıyorlar. Bizde ise bu işler vehbidir. Yani kalp, ruh ve letaiflerine (manevi ehliyetine/potansiyeline) bakarak üstad veya yardımcı olan cinnilerin kendi seçmeleri ile belirlenir. Daha çok şeyler söyleyebilmek isterdim ama burası yeri değildir. Sizin bu konudaki eğitiminiz nedir ki gizli kalmış bu ilimler veya diğer din cemaatleri hususunda bilgi verme hakkını kendinizde görebiliyorsunuz, diyebilirsiniz. Saygı duyarım. Havas ilmim yok ancak eski osmanlı tedrisat usulü ile (sarf/nahiv denilen Arapça grameri, asli kitaplar üzerinden hadis, tefsir, fıkıh, akaid üzerine) 6 yıllık medrese eğitimi verdiler ve 8 senede bu sahada hizmet şerefi nasip oldu... İlgisiz gibi görünen bunları söylememki amacım, bu konudaki verilen bilgiler üzerindeki şüphe ve tereddütlerinizi hafifletme amacı ile havas ilmi üzerine eğitimim olmasa da çevrem gereği, gerektiği kadar ahvallere vukufiyetimi belirtmek zorunda hissettim kendimi, ve uzattım affınıza sığınarak... Lütfen hakkınızı helal edin... Bir teşbihte bulunmak gerekirse; nasıl ki doktorlar ayrı alanlarda ihtisas yapıyor, biri dişçi, biri cerrah,, biri kalp, beyin vs uzmanı oluyorlar ve hatta aynı alanda dahi olanlar farklı kademelerde bilgili (uzman dr, doçent dr, prof..) olur. Ve yine hatta hepsi prof ünvanlı kişilerin bile birbirlerine üstünlükleri bilinen bir hakikattır. Havas ehli var, göremez ruhanilerle irtibat kuramaz ama sadecw genel usulü ile halletmeye çalışır. Havas ehli var, ne yapıp eder bir çare bulur; mahallemizde 20 yıldır evinden hiç çıkmamış bütün vücudu şişmiş bir ablamıza ağır bir büyü yapılmıştı. Kendi akrabası tarafından Ürdün'de bir mağarada münzevi hayat yaşayan bir büyücü ile. Gel zaman git zaman pekçok hoca baktı, hepsi de kaçmak zorunda kaldı. Sonra 20 yıldır ehli zikir olan bir esnaf abimizi (deri atölyesi işletirdi) manevi bir heyet seçiyor eğitiyor. Fırsat buldukça görüşmeye giderdim şimdi uzaklara taşındı. Neyse bu hocamız baktı ve üzerindeki ifritin "hiç şansın yok, yıllardır ne hocalar kaçırdım ben" dediğini söyledi. 1 hafta inzivaya çekilerek sadece zikir üzerine üzerindeki ifrite (cinnilerin çok çok üzerinde güçleri olan varlık) galebe çalmakla kalmayıp, o ifritin müslüman olmayı ve insanlara hastalıkları konusunda yardımcı olmayı kabul ettiğini söyledi... Çok şükür ablamız bugün ailesiyle huzurla yaşıyor.. Bu hocamıza ve yine ehil birkaç hocamıza bu tılsımları ve define yerinin göaterilip göatermeyceiini sormuştum. Tüm cevaplar aynı.; "öyle olsa kendileri çıkarır, maddi sıkıntılarını bertaraf eder. Ama sen bir çalışma yapıpta tılsım emarelerine (dipte yaşayan kurbağa, yılan vs) rastlarsan ordan uzaklaş "demişti.
Hülasa, sizin ve bu define işine emek vermiş arkadaşların ençok merak ettiği meselenin özü; Ya ehil ve nazının geçebileceği hatırlı biri olmalı veya tabanları yağlamalı :)
Şu da biline ki (bana göre en önemlisi budur) inat eden defineci, bir kendi hayatını değil, sevdiklerinin yaşamlarını da riske atmış olur...

Son düzenleme:

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Peki bu bilgiler dogrultusunda sorularimin cevabi ne olur :)
Toparlarsak

Nasip34

Bilgili Üye
Hosbuludum sagolasin arada kacamak mecburen oluyor iyisin umarim
Ustam konu başındaki sorularının cevapları gerideki yazılarda verildi aslında ama biraz dağınık oldu biraz. Sonuç olarak hangi dine (kendi zamanındaki hak üzere iken de olsa) mensup olursa olsun büyü yapanlar iman dairesinden çıkıyor. Çünkü sadece ameli mesele değil, itikadı bozuluyor sonuçta. Ve büyünün hangi dönemde kimler tarafından yapıldığını bilmek zannettiğiniz kadar önemli değil çünkü çözmeyi bu ilme vakıf olan müslim veya gayrimüslim yapabilir. Müslüman olan aynı ritüel üzere değil de zorlama ve kazanma yolu ile yapar. Çünkü aynı ritüeli uygulamak müslüman için sakıncalıdır. Bütün bu konuşmaların en son sözü şudur ki (yukarıda da yazmıştım) tılsımlı yer ile karşılaşan, yerin tılaımının zorluğunu, aşıp aşamayacağını öğrenmek için çok yakından tanıdığı ehil birine ihtiyaç duyar. Böyle biri yoksa yapacak birşey kalmıyor.