SÜt ve YUmurta dan anlayanlar !!!!

beyazzadam16

Bilgili Üye
Selamun aleykum , evlere çiğ süt ve yumurta satış işine başlıyorum ALlahın izni ile, pazarlaması , satması , reklamı benim işim . Yalnız ne sütten anlatım ne yumurtadan , sıradan bir sütçülükten ziyade daha kapsamlı ve professionel yapmaya çalışacağız pazarlamayı elimizden geldiğince ama malum önümüz yaz bu süt yumurta ne kadar dayanır ne kadar sürede elden çıkartmak lazım iyi sütü nasıl anlarım vb gibi bilgisi olan abilerimin kardeşlerimin bu konu ile alakalı bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum . Süt ve yumurta ile ilgili aklınızda ne varsa satış taktiğide dahil az çok demeden fikirletinizi yazarsanız sevinirim

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hayırlı olsun 1 milyon yumurta temin edilir :) @beyazzadam16

R

remuss

Misafir
basliga bakınca horosan diye tıkladım :)
Bol Kazanclar dilerim

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamun aleykum , evlere çiğ süt ve yumurta satış işine başlıyorum ALlahın izni ile, pazarlaması , satması , reklamı benim işim . Yalnız ne sütten anlatım ne yumurtadan , sıradan bir sütçülükten ziyade daha kapsamlı ve professionel yapmaya çalışacağız pazarlamayı elimizden geldiğince ama malum önümüz yaz bu süt yumurta ne kadar dayanır ne kadar sürede elden çıkartmak lazım iyi sütü nasıl anlarım vb gibi bilgisi olan abilerimin kardeşlerimin bu konu ile alakalı bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum . Süt ve yumurta ile ilgili aklınızda ne varsa satış taktiğide dahil az çok demeden fikirletinizi yazarsanız sevinirim

Benim eniştenin dükkan dostum

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
senın enıste köşe ozaman yumurta 30krş oldu ))

Amisos

Bilgili Üye
aleyküm selam hayırlısı ALLAH tan 1 doğal olarak köylüden alınan süt içine su katılmayan süt en pak ve en saf ı dır diğerleri yalan dır 2 çiflik yumurtası benim gözümde sıfır dır kapımda beslediğim tavuğun yumurtası daha faydalıdır

madem ki gıda üzerine ticaret yapacan önce sana yakın olan köyleri dolaşacan tecir lik yapacan ineği olandan süt tavuğu olandan yumurta alacan

kotanıda siparişlerine göre yükseltecen her haneden alacağın günlük süt lt ni bilecen günlük yumurta sayısını bilecen bu iş biraz zahmetli ama en doğalı en hası bu dur benim gözümde

çiflik ymrt tane 500 se köy ymrt sı 1 tl farkıda burda 2,5 lt süt bana köyden her cuma 7,5 geliyor benim farkım 10 seneden beri alıyorum yoksa 10 lira hakkı olay bu dur izleyecen yolda

bu şekilde olmalıdır şayet organik yapacaksan yapmayacaksan istediğin yerden alabilirsin ......

beyazzadam16

Bilgili Üye
aleyküm selam hayırlısı ALLAH tan 1 doğal olarak köylüden alınan süt içine su katılmayan süt en pak ve en saf ı dır diğerleri yalan dır 2 çiflik yumurtası benim gözümde sıfır dır kapımda beslediğim tavuğun yumurtası daha faydalıdır

madem ki gıda üzerine ticaret yapacan önce sana yakın olan köyleri dolaşacan tecir lik yapacan ineği olandan süt tavuğu olandan yumurta alacan

kotanıda siparişlerine göre yükseltecen her haneden alacağın günlük süt lt ni bilecen günlük yumurta sayısını bilecen bu iş biraz zahmetli ama en doğalı en hası bu dur benim gözümde

çiflik ymrt tane 500 se köy ymrt sı 1 tl farkıda burda 2,5 lt süt bana köyden her cuma 7,5 geliyor benim farkım 10 seneden beri alıyorum yoksa 10 lira hakkı olay bu dur izleyecen yolda

bu şekilde olmalıdır şayet organik yapacaksan yapmayacaksan istediğin yerden alabilirsin ......
Organik organik ustam :) sütü pahalı alıyorsun ama güzelse sıkıntı yok , saol yorumun için, aynı senin dediğin gibi olacak köyden kapıya teslim 3,5 milyon nüfuslu Bursa'da 200 abone yaptık mı gerisi gelir

Son düzenleme:

Blackjest

Member
Vaybe şehıre sut goturdugum yıllar geldi aklıma markete bırakıyoduk 2 saatte 20 litre satılıyodu ondan oncesi aytaç bayı sut alıyodu 100 litre hergun, olçum cihazları vardı su oranını olcuyolardı sende ondan alabılırsın ustat fazla para değil, bu işte 1. Si saglam ve guvenılır yerden satın alacan 2. Si müşterini yani yerini sen temin edecen , zaten yumurtan koy yumurtasıysa o musteri seni bulur, Yumurta elınde 10 gun dursa bozulmaz ama taze sut sıcaktan etkılenır atıyom bi transit gıbı bişeyın olurda içine soğuk sut tankı alırsan bozulmadan 2 gun kadar bekler oylede satarsın Allah muvaffak etsin hayırlı kazançlar.

Amisos

Bilgili Üye
güzel güzel sıkıntı yok 30 km uzaktan geliyor eee okadar da olsun daha 200 yakaladın mı gerisi muhakkak gelir alan kullanan tavsiye edecek eşe dosta

sizde ALLAH ın izniylen yürür gidersiniz marka olursun belkide hayır hasanat sadaka vermeyi de unutma sakın ha ki bereketiniz artsın...şimdiden mubarek olsun