Soviet Military Maps. Definecilik

Siva

Bilgili Üye
madem oyleyse yirttin gittii....saglam bi arge islem anini iceren bol resimli videolu konu acda accuk bakak
lidar harici hicbiseye inancim yok uydu isinde
Buyuk yirticaz sanirim :)) Zamani geldiginde acicam yanliz hala arge bitmedi ilk seni haberder edicem :))) fazla bilgi veremiyorum :) Allah bana en iyisini nasip eder insallah..

dersu

Bilgili Üye
Aşağıdaki pdf dosyasında bahsi geçen uygulamaya ilişkin tüm sembol ve kısaltmaların karşılıklarını bulabilirsiniz.

Daha önce pdf yükleyebilmiştim fakat sanırım bu özellik bloke edilmiş maalesef bu dosyayı yükleyemedim. Word e çevirip yüklemeyi deneyeceğim. İsteyen (soviet military maps işaret anlamları ) şeklinde aratıp bulabilir.

Üstad32

Yeni Üye
Üstadım harita üzerindeki semboller ve suanda bulundugumuz nokta ile bire bir örtüsüyor. Program içindeki bütün sistemi çözmüş vaziyetteyiz. Lakin bir kaç husus var çözemediğimiz. Bulundugumuz nokta dan harici başka noktalardada uygulandı. Dogruluk payı büyük. Uygulamayı az cok bilen üstadlarımız yorumlarsa daha güzel olacaktır. Ama rus askeriyesi iyi iş çıkarmıştır. Her açıdan :)
Üstadım harita üzerindeki semboller ve suanda bulundugumuz nokta ile bire bir örtüsüyor. Program içindeki bütün sistemi çözmüş vaziyetteyiz. Lakin bir kaç husus var çözemediğimiz. Bulundugumuz nokta dan harici başka noktalardada uygulandı. Dogruluk payı büyük. Uygulamayı az cok bilen üstadlarımız yorumlarsa daha güzel olacaktır. Ama rus askeriyesi iyi iş çıkarmıştır. Her açıdan :)
Üçgen içinde gördüğün rakamlar zirvedeki rakımı verir.kareler 1/25.000 lik harita anlamına gelir kesik çizgiler kuru dere yataklarını mavi çizgiler yaz kış akan su yataklarını gösterir. Attığın harita bizim ordumuzdada kullanılan askeri haritadır bu haritadan define bulunmaz girdiğin bir kordinattan başka bir kordinata gitmeni sağlar yada araziyi tanıtır.VESSELAM

karakartal88

Aktif Üye
ARKADASLAR KULLANMAYİ BİLENE 10 NUMARA NOKTA ATİSİ HEM VALLAHİ HEM BİLLAHİ İNANİN İNANMAYİN.HELE KİRMİZİ NOKTALAR YOKMU AH AH.TURKİYENİN GORSEL ZENGİNLİGİ HERKESE KOLAY GELSİN

Neonxy

Member
Ustam playstore danmi indiriliyor bu harita?

Eweress

Aktif Üye
ARKADASLAR KULLANMAYİ BİLENE 10 NUMARA NOKTA ATİSİ HEM VALLAHİ HEM BİLLAHİ İNANİN İNANMAYİN.HELE KİRMİZİ NOKTALAR YOKMU AH AH.TURKİYENİN GORSEL ZENGİNLİGİ HERKESE KOLAY GELSİN
Hangi haritada çıkıyor bu kırmızı noktalar

Bumin Keykubat

Aktif Üye
Yapmayın arkadaşlar böyle haritalardan bir iş çıkmaz.
Umut dünyası biliyorum, lakin insan emeğini/zamanını olmaz işlere harcamamalı.

LİGARBA_TR

Yeni Üye
çok şükür edison gibi bilim insanları senin gibi düşünmüyor. sudan çarktan bakırdan elektrik mi olurmuş diyip aşağı oturmamışlar. sen kendi köyünün eski adını bilmezken adam tarihinden hangi tasın altında ne var onu bile biliyor.görünüşte haritadaki boya lekesi gibi görünebilir ama öyle değil adamlar çoğu şeyi biliyor.lütfen eleştiri yaparken önce araştırma yapıp düşünelim

Bumin Keykubat

Aktif Üye
çok şükür edison gibi bilim insanları senin gibi düşünmüyor. sudan çarktan bakırdan elektrik mi olurmuş diyip aşağı oturmamışlar. sen kendi köyünün eski adını bilmezken adam tarihinden hangi tasın altında ne var onu bile biliyor.görünüşte haritadaki boya lekesi gibi görünebilir ama öyle değil adamlar çoğu şeyi biliyor.lütfen eleştiri yaparken önce araştırma yapıp düşünelim

Beni anlamamışsınız, millet olarak biraz böyleyiz...

Sizin mesajınızı alıntı yaparak yazmadım, yazdığım sadece size karşılık değil ki.

Anahtar bile arasanız araştırma yapmak, bilgilerinizi (en son neredeydim, nereye bıraktım vs gibi) gözden geçirmek zorundasınız. Yani elbette coğrafi özellikler dahil, tarih ve medeniyet ilişkisi hakkında bilgi sahibi değilseniz bu bilgileri edinmeniz şarttır. Aklın yolu birdir. Bu ayrı bir konudur. Ben bunu yapmayın mı diyorum?

Benim demek istediğim bu tür haritalardaki bazı sembollerle ya da mevcut uydu uygulamaları ile öyle toprağın altını ya da kayanın içini görürcesine bir şey bulmanın mümkün olmadığıdır. Mesajlarda uygulamaların neredeyse nokta atışı yaptığını ifade edenler olmuş. Bu sizce ne kadar mantıklı? Benim sözüm onlara. Bu şekilde bulan varsa da hodri meydan diyorum.