Soviet Military Maps. Definecilik

kanije

Bilgili Üye
Garmin gps veya benzeri bir izlek cigazi olmadan yer konumlandirma olmaz.cok sapma yapar.
Uydudan bakiyoruz vs hikaye

eves

Yeni Üye
merhaba ustalar bende surfer17 kullanıyorum google earth tan aldığım verilerle azda olsa sapmalarla sabitleyebiliyorum derinlik konusunda fark var. bilginize selamlar.

Bluecat

Member
Vakko üstadım bu sembollerin anlamları nelerdir. Üçgen içinde nokta Dikdortgen içinde nokta sade siyah noktalar ve nokta üstündeki sayı olan noktalar anlamları nelerdir. Bilen üstadlarımdan yorum bekliyorum.
Sevgili kardeşim bu görüntüde senin anlam yüklediğin görseller sembolojik görsellerdir. Örneğin kuyruklu o harfine benzeyen şekil o bölgenin çalılık olduğu anlamına geliyor gibi. Başka şekiller bu bölge ağaçlık yahut taşlık alan gibi.. Bunlar topografik haritalar. O bölgenin bitki örtüsü yapısı hakkında bilgiler veren şekillerden define haritası yorumu çıkarmayın.

eves

Yeni Üye
Surfer gerçeklik payı KESİNLİKLE yoktur
ustam öyle diyorsunda alan tarama ile baktığım noktaladığım yerde surfer ile baktığımda ve aldığım koordinatla arada sapma payı 2 3 metre olsada doğru gorsel veriyor şuda var surferde malzeme olarak değil metal olarak veriyor yani altın var demıyor sadece metal olarak bakacaksın oda şansına bu denenmiştir selametle.

maça10lu

Yeni Üye
S.a oncelikli bende kullaniyorum bircok tecrube ettigim seyler oldu bu haritada simdi bu haritada define ne arar bu ozamanki yerlesim yerlerini gosteren harita diyoruz evet kesinlikle dogru bu haritada bir siyah kareye nokta attim kordinata gittik koyun eskileri o ormanin icinde bir ev veya ona benzer bisey oldugunu bilmiyorlardi simdi asil konu burda basliyor definecilik burda devreye giriyor o eski evde neden birsey olmasin birde scs haritada gunes isareti degirmen anlaminda böyle bir yeri attim kisiler gittiler yeri buldular orda bir degirmen var dermisler ama kayipmis 40 mt sapmayla buldular ve bakir magzemler cikarmislardi olay bu rus define yeri bellemisse oda haritada cap yazan yerdir herkese saygilar sevgiler ...

Mandate

Yeni Üye
merhaba ustalar bende surfer17 kullanıyorum google earth tan aldığım verilerle azda olsa sapmalarla sabitleyebiliyorum derinlik konusunda fark var. bilginize selamlar.
eves kardeş bu surfer 17 yi birde 13 indiremiyorum. bir link verirsen memnun olurum saygılar

mega

Yeni Üye
S.a oncelikli bende kullaniyorum bircok tecrube ettigim seyler oldu bu haritada simdi bu haritada define ne arar bu ozamanki yerlesim yerlerini gosteren harita diyoruz evet kesinlikle dogru bu haritada bir siyah kareye nokta attim kordinata gittik koyun eskileri o ormanin icinde bir ev veya ona benzer bisey oldugunu bilmiyorlardi simdi asil konu burda basliyor definecilik burda devreye giriyor o eski evde neden birsey olmasin birde scs haritada gunes isareti degirmen anlaminda böyle bir yeri attim kisiler gittiler yeri buldular orda bir degirmen var dermisler ama kayipmis 40 mt sapmayla buldular ve bakir magzemler cikarmislardi olay bu rus define yeri bellemisse oda haritada cap yazan yerdir herkese saygilar sevgiler ...
Cap yazan yerin yakin resmini atabilirmisiniz aradim cap yazan yeri bulamadim saygilar