Slmlar ustalarim.Cumali dede turbesi hakkinda bilgi

Aşık

Yeni Üye
selamlar cumali dede turbesi.hakkinda bilgisi olan varmi root ustam.bu konu hakkinda yardiminizi istiyorum.saygilar

Tor

Member
Sandukanın altını kazın, hediyesi oradadır.

Yukarda yazdığım espiridir.
Umarım root usta yardımcı olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Karabulut

Operatör
Aman Ustam emin olmadan türbe falan kazma sahabelerin türbesi falan olur mazallah evinden barkından olursun

Tor

Member
Aman Ustam emin olmadan türbe falan kazma sahabelerin türbesi falan olur mazallah evinden barkından olursun
Romalı'nın, Ermeni'nin, Papazın mezarına göz dikmek ile Müslüman bir kimsenin mezarına göz dikmek arasında hiç bir fark yoktur benim nazarımda...
İnsana, ölüye saygısı olmayan kimsenin de umursadığını sanmam.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Türbe kazılması uygun değildir.
Romalı'nın, Ermeni'nin, Papazın mezarına göz dikmek ile Müslüman bir kimsenin mezarına göz dikmek arasında hiç bir fark yoktur benim nazarımda...

Ölü gömme gelenekleri vardır, araştırınız. Rastgele milleti yanlış yönlendirme yapmayınız.

Tor

Member
Türbe kazılması uygun değildir.

Ölü gömme gelenekleri vardır, araştırınız. Rastgele milleti yanlış yönlendirme yapmayınız.
Binlerce yıllık medeniyetlerin sembollerini, işaretlerini çözerken iki postta anlatmak istediğimi anlamamış olmanız çok üzücü...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Mezarına dünyalık koyan babamda olsa mezarını açar onu o yüklerden arındırırım... Bilmiyorum aradaki farki anliyormusunuz...

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kurbanım Hukmün nedir? kaynağın medir? neye göre bu sonuca vardın ?öğrenebilrmiyim
Yoksa laf olsun diyemi bu yazıyı yazdin
Bana göre yok fikih ve islam amayasasi var
Bize bir hadis yada bir belge gösyer emi mübarek

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
  • Beğen
Tepkiler: Tor

Tantulus

Aktif Üye
Arkadaslar dinimiz İslam'dan önce diğer dinlerde sirasiyla hak dindi bu yüzden mezar kazmaya dikkat etmek gerekir ben bir evliya mezarı olduğuna inandığım üzerine parlak bir ışık indiğini gördüğüm mezarı kazan gunumuzde pek çok insandan daha fazla dini bilgisi olduğunu dusundugum kişiler bu mezarı kazdılar bir şeye denk gelmemisler kemikte yoktu diyolar bende evliyaların bedeni çürümez diye bildiğimi söyledim kazı esnasında terketmiş olabileceğini söyledim oda öyle şey olmaz senin gördüğün altınin oluşturduğu gazın yanması dedi demekki daha derindeymis diyor

• Beğen
Tepkiler: Tor

Karabulut

Operatör
Arkadaslar dinimiz İslam'dan önce diğer dinlerde sirasiyla hak dindi bu yüzden mezar kazmaya dikkat etmek gerekir ben bir evliya mezarı olduğuna inandığım üzerine parlak bir ışık indiğini gördüğüm mezarı kazan gunumuzde pek çok insandan daha fazla dini bilgisi olduğunu dusundugum kişiler bu mezarı kazdılar bir şeye denk gelmemisler kemikte yoktu diyolar bende evliyaların bedeni çürümez diye bildiğimi söyledim kazı esnasında terketmiş olabileceğini söyledim oda öyle şey olmaz senin gördüğün altınin oluşturduğu gazın yanması dedi demekki daha derindeymis diyor
Başlarına bir felaket gelmemişse kurban kessinler Aman usta uzak dursunlar

Tor

Member
Kurbanım Hukmün nedir? kaynağın medir? neye göre bu sonuca vardın ?öğrenebilrmiyim
Yoksa laf olsun diyemi bu yazıyı yazdin
Bana göre yok fikih ve islam amayasasi var
Bize bir hadis yada bir belge gösyer emi mübarek