Seni arariz yüzyillardir

Nil

Engellendi
lidya kırallarndan alyattes in parasıdır. 5000 dolara verildiği olmuştur, 4,4 4,5 gr civarındadır

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Boşver üstad ayni düşüncedeyim cihazlar bulamaz..en güzel sistem çubuk kullanabiliyosan dilinden anliyosan sana nokta atişı yaptırır ekmeğinide kaymağıyla yersin

akyol

Bilgili Üye
Jookerturk dostum eğer toprak üstünde çubuk altını görüyorsa toprak altında neden görmesin 2015 yılında cubukla tespit ettiğim bir yerde deneme yanılma payıda yaşayarak sonuca ulaştım kim ne dersin bence cubukların yeri bizde farklı

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Evet ustalarım... nasıl çözümler var örnekler. teoriler. Çalışmalar. Neler yaparak kendimizi geliştiricez.bu forumdaki tüm emekler yorumlar. Kafa yormalar. Yönlendirmeler. Sırf yukarıdaki maddeye ulaşmak için değilmi...kayalar odalar mezarlar. Mağaralar yerinde duruyor. Onları bulmak kolay. Biyerede kaçmazlar. O. Mekanlarda altını nasıl bulacaaz. asıl. Kafa yorulması gereken bu.

anatolian

Yeni Üye
Evet ustalarım... nasıl çözümler var örnekler. teoriler. Çalışmalar. Neler yaparak kendimizi geliştiricez.bu forumdaki tüm emekler yorumlar. Kafa yormalar. Yönlendirmeler. Sırf yukarıdaki maddeye ulaşmak için değilmi...kayalar odalar mezarlar. Mağaralar yerinde duruyor. Onları bulmak kolay. Biyerede kaçmazlar. O. Mekanlarda altını nasıl bulacaaz. asıl. Kafa yorulması gereken bu.

Valla ustam o konuda zamanında çok kafa yormuşlar ve kabaca şöyle bir teori geliştirilmiş. Bu peşinde olduğumuz materyalin frekansı olan 9.194 kHz'lik frekans toprağa verildiğinde atomları bir anlık bir tepkime yaratıyor. Bu tepkime milisaniyeler seviyesinde ve Eddy akımı olarak adlandırılıyor. Ne zaman o Eddy akımını yakalayacak aleti yaparsan materyali de bulmuş olursun. Yada en kolayı bir dedektör alır hiç bunlara kafa yormazsın.
Ben aylardır çubuk konusunu araştırıyorum ve bana göre çubuklar bu Eddy akımının oluşmasını sağlamadıkları için bu materyali bulamaz ama boşluk vesaire bulur. Bizim temennimizde bulunacak boşlukta bu materyalin olmasını dilemekten öteye gitmez. Tabi bu benim fikrim kimsenin katılmasını veya fikrimi onaylamasını beklemiyorum.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
altın işletmeciliği eski çağlarda. dahi oldukça komplike gözüken ve ciddi şekilde aranarak işletmeye alınan bir olay görünümündedir. Öncelikle altın ve kalay için galeri açıldığını belirtmek isterim, eski çağlarda dahi maliyet hesabının gündemde olduğunu buradan anlıyoruz. Bunlarla beraber işletilen altın madenlerinde murc,çekiç vs. kırıcı malzemeler kullanılmıyor aksine bu tip izleri işletmelerde görmek mümkün değil, ateş yakılarak ısıtılan kaya üzerine dökülen su ise çatlıyor ve bu şekilde parçalanan kaya öğütmek için hazırlanan dülgerlere konularak öğütülüp, oluklu taş adını verebileceğimiz ortasında oluk olan büyükçe bir kaldırım taşı şeklindeki taşların birbirine eklenerek oluşturulan oluklarda su ile akıtılıyor ve yoğunluğu sebebiyle dibe çöken altın alınıyordu. Nitekim bu yöntemi uygulayan biga yarımadasının eski sakinleri zenginlikleri sebebiyle istilalara uğramamışlarmıydı?
Yani bizim bulduğumuz mekanlarda. Altın olma ihtimali ile yapacağımız tespitlerde yanılgıya düşme ihtimallerimizi bertaraf etmemiz. Lazım. Bu teknoloji çağında yalnızca. Altına duyarlı.. ona temas edince geri bildirimi olan. İster kimyasal ister kızılötesi yada termal argümanlarla. En az hata payı olan. Denemeler. Yapmamız lazım...