Selamun Aleyküm.

sepetkaya

Editör
Hocam mezopotamya toprakları buralar... Tarih bakımındanda çok eskidir. Zamanında ermeni köyleri 100-150 metre yukarı taraflarda kalıyordu... Kuruyan bir dere yokta 150-200 metre hemen dibinde çay geçiyor ve sürekli akan bir su...
Tamam ustam demek istediğim buydu, su ile alakalı ne varsa anlamında söyledim, heleki devamlı akan bir çay bile oranın değerini benim gözümde daha çok anlamlı kıldı, umarım araştırmalariniz yararlı musbet sonuçlara dayanır, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah..

HsynKpc

Member
Tamam ustam demek istediğim buydu, su ile alakalı ne varsa anlamında söyledim, heleki devamlı akan bir çay bile oranın değerini benim gözümde daha çok anlamlı kıldı, umarım araştırmalariniz yararlı musbet sonuçlara dayanır, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah..
Teşekkür ederim ciddi güvenilir iyi bir makina tutan vede iyi çubuk kullanan birilerini araştırıyorum şu an için bulur bulmaz orayla alakalı bir çalışmamız mutlaka olacaktır...

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Karşısındaki ağaç palamut ağacı hocam... Zaten ağacı kesmişler tekrardan yeşermiş kesilmiş kesilmiş yeşermiş bir ağaç bu oda tuhaf bir durum o ağacında öyle durması...
Zaten etrafta ağaç yok. Sığınacak başka gölge yok. Bir tane meşe ağacını ne diye durup durup keser bu insanoğlu...

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@HsynKpc ustam çubuğu kendin yapsana, benden demesi, git bir aliminyum kaynak teli al, 3 mm. yeter, zaten 1 metre olur, ortadan kes, kalan her iki 50 cm. yi eşit olarak 12, cm.den bük, açısı 90 derece olsun, al sana çubuk, sonra git bir kanalizasyon borusu üzerinde deneme yap, ya da köprü üzerinde, duvarda boşlukta nasıl tepkiler alıyorsan, yani kendini bu çubukla test et, (aliminyum çubuğu arazide tutarsan sana sadece boşlukları bulacaktır, başka bişe bulmaz) sonra git bu araziye, yine dolaş, boşluk nerde sınırlarını falan da çizersin, öküz mü? koç başı mı? onun üzerinden baktığı yönüde resimle bir zahmet, öyle bakalım, olmaz diye bişe yok, demokraside çare tükenmez, kolay gelsi Not: bu sitede çubukla ilgili ne ararsan bulursun, öğrenmek istersen, bak onllara bir,

HsynKpc

Member
@HsynKpc ustam çubuğu kendin yapsana, benden demesi, git bir aliminyum kaynak teli al, 3 mm. yeter, zaten 1 metre olur, ortadan kes, kalan her iki 50 cm. yi eşit olarak 12, cm.den bük, açısı 90 derece olsun, al sana çubuk, sonra git bir kanalizasyon borusu üzerinde deneme yap, ya da köprü üzerinde, duvarda boşlukta nasıl tepkiler alıyorsan, yani kendini bu çubukla test et, (aliminyum çubuğu arazide tutarsan sana sadece boşlukları bulacaktır, başka bişe bulmaz) sonra git bu araziye, yine dolaş, boşluk nerde sınırlarını falan da çizersin, öküz mü? koç başı mı? onun üzerinden baktığı yönüde resimle bir zahmet, öyle bakalım, olmaz diye bişe yok, demokraside çare tükenmez, kolay gelsi Not: bu sitede çubukla ilgili ne ararsan bulursun, öğrenmek istersen, bak onllara bir,
Şimdi bir arkadaş bana çubuk getirti rulmanlı ve pirinçten onda antreman yapıp boşlukta nasıl tepki veriyor diye test etmeyi düşüyodum valla ama olmadı sizin söylediklerinizide tecrübe etmekte fayda var tabiki bu çubuk işini bir hafta felan çalışmayıda düşünüyorum...

HsynKpc

Member
Ekli dosyayı görüntüle 239099
Çok düşünülecek bir alan .Promlem çözmeye dayalı çözüm ister.
Hocam zaten bizimde gözümüze ilişen tek işçilik gerektiren yer oldu oraya bir iş makinası dahi götürülebilir... dikkat ederseniz doğal kayanın altındaki otlara ve zemine sanki diğer zeminlerden farklı sonradan doldurma gibide duruyor...

R00T

Profesyonel
Co Admin
Olabilir . iyi analiz çok düşünmek sonra işlem.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Allah yardımcınız olsun.