selamün akeyküm kare dikdörtgen oyma ve üç tane ok..

timur964

konularim
kanalın boyunu ölçülendirip ok yönünde giriş için araştırma boşluk tespiti yapsanız

mevlüt42

Member
Yukardaki yığma değil hocam kayaya dikkat ettinizmi ok var o oktan üç tane var sunu kaya sın dan başlayıp devam eden

mevlüt42

Member
Dostum yapıcam söz verdim sana, bişeye denk gelirsemde önce senin haberin olacak. Fakat işteler var ekip gibi alet edavat gibi makina gibi fakirlik gibi vs. Rabbim bi fırsat verdimi hemen girişime baslişam inşallah....

mevlüt42

Member
Hocam nasıl bir ölçüm tavsiye ediyorsunuz? Bişey sormak istiyorum bu işaretlerin anlamı ne? Mezar odası yorumları var bişey çıkmaz diyenler var sizin yorumunuz nedir burası değerlimidir uğraşmaya değermi? Bilgisi olan tüm ustalar yorumlarınızı bekliyorum...

mevlüt42

Member
Hocam sizede sorayım bu işaretlerin anlamı ne? Bi kıymeti varmıdır biraz açıklarmısınız uğraşma ya değermi tşk...

mguleryuz

Aktif Üye
2 resimdeki taşı yokladınmı kendisinin mezar olma ihtimali çok yükse benim bölgemdede rastladım aynı öyle uzun bir taş tan lahit yapmışlar taşı yokla tabana doğru aynı gidiyorsa lahit olma ihtimali var

palaks

Aktif Üye
bak şimdi kardeşim bu kare oymanın olduğu kaya kendisi kaya mezarıdır aynısını manisa akhisarda gördüm açılmış fotosunu silmişim telefondan yoksa atardım sana daha ne diyeyim seni inandırmak için bilemedimki gel beraber gidelim akhisara göstereyim sana:)

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Yerdeki büyük blok şekline duran kaya .Bu resimdeki gibi onu diğer kayaya haritalandırmış olabilirler..
Bu ihtimali düşünmek durumundayız..
Eğer öyleyse resimde yapılan eşleşme ile mezarın yerini belirleyebilirsiniz..
Resim temsili hemen ok bitimi değil , ama yön olarak baz alınır hesabınızı ve açınızı ona göre yaparsınız..
- Kolay gelsin - Bol şanslar

Son düzenleme:

mevlüt42

Member
Ustam bi konu daha var aslında onuda belirteyim yardımcı olursanız sevinirim. O arkada gördüğünüz dağın tepesinde kibrit kutusu kadar bir kare oyma daha var onuda belirtmiştim konuda ama hiç kimse bir cevap yazmadı o oymadamı aynı anlamı taşır zirvede itinayka yapılmış zemine paralel anakayada tşk ederim iyi geceler..

mevlüt42

Member
Eyvallah ustam güzel fikir tşk ederim. Sizede sorayım müsadenizle arkadaki tepenin zirvesinde ana kayada yere paralel şekilde kibrit kutusu kadar güzel bir kare oyma daha var. oymaların büyük küçük olması anlam bakımından fark edermi burayla bağlantısı olabirmi tşk iyi geceler...

mevlüt42

Member
Ustam bi konu daha var aslında onuda belirteyim yardımcı olursanız sevinirim. O arkada gördüğünüz dağın tepesinde kibrit kutusu kadar bir kare oyma daha var onuda belirtmiştim konuda ama hiç kimse bir cevap yazmadı o oymadamı aynı anlamı taşır zirvede itinayka yapılmış zemine paralel anakayada tşk ederim iyi geceler..

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Burda size düşen görevler var lakin resimler yetersiz kalıyor .Siz birebir ordasınız o atmosferi bu sanal ortama taşımak gerçekten zor bir iş ..
Bir konu daha varsa usulünce konu açarsanız bilen gören duyan arkadaslar mutlaka yardımcı olacaktır.
Dağın tepesindeki oymanın burdan 50 mt ilerisinde ise burayla bir alaksı yoktur.Görmeden bir şey söylemek ne kadar doğru olur ..
Şu kesin ki bu konuda ,yani bu bölgede çok güzel bir mezarı arıyorsun .Günümzdeki gibi 1 metre toprağı eşip gömmüyorlar eski medeniyetlerde.
Bu konularda acemi olduğunu belirtmişsin doğru ,o zamanlarda 2000 - 3000 yıl önce yaptıkları eser günümüze halen ulaşıp ve gizemini koruyorsa yani bu işte bir usta varsa o da bu eserleri yapanlardır hepimiz acemiyiz anlıyacan.
Kardesim git gez otur bir sigara iç ne biliyim takıl oralarda en basiti resim çek orayı buraya taşı inan yardım edilecektir sana.
Ben teşekkür ederim iyi geceler ..