selamün akeyküm kare dikdörtgen oyma ve üç tane ok..

mevlüt42

Member
Selâmün aleyküm. Acemiyim bir hata mız kusurumuz olursa af ola. Efendim gördüğünüz gibi oyma larım bunlar. Biraz tarif edecek olursam, oyma ların yan tarafındaki büyük traşlanmış kayadan bir ok, sonra oyma lara yakın bir noktada ikinci ok, ve biraz araştırmadan sonra biraz daha ilerde üçüncü bir ok. Ustalarım bu bölge bakır bir bölge insanlar bilinçsiz bir şeyler yapmaya kalkmıßlar sonuç malum. Ben kendimce hemen arkasindaki tepeden şüpeleniyordum ve zirvede kibrit kutusu kadar bir kare oyma daha buldum. Durum bundan ibaret çubuktan hiç anlamam makine deseniz oda yok. Benim ricam bana bir yol göstermeniz bi yerden başlıcam allahın izniyle. ßimdi den tşk ederim allaha enanet olun...

ll Shadow ll

Aktif Üye
Buldugunuz oklar bir birini mi işaret ediyor ?
Son ok oymayi mi gösteriyor ?
Oymanin oldugu tas in geriden cekilmis fotosu varmi?
Bölge neresi ?

mevlüt42

Member
Öncelikle tşk ederim hocam. Evet hocam oklar bir bİrini işaret ediyor. O büyük dikdörtgen elle yapılmış kayadan başlıyor. Karenın arka tarafından devam ediyor. Bölge konya:)))

mevlüt42

Member
Pardon cevap eksik olmuş galiba. Son ok oyma yı mi gösteriyor demişsiniz yok hocam son ok dağ tarafını gösteriyor ama oda bir enteresan zirveyi değil biraz devam ettim bişey göremedim. Ama zirvede kibrit kutusundan daha küçük bir kare buldum. Malum hava şartları biraz düzelsin sayamicam kadar işaret yer var inşallah çeker koyarız hepsini...

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
burada yer altı oda mezarlar olur bide gemi var geminın üst tarafta gemi ile ilgili bir işaret bulmaya çalış.

palaks

Aktif Üye
son fotoda kaya mezarın apaçık ortada görmüyormusun kardeşim, oymanın üst tarafındaki alan gri düz kaya, girişi bukmak sana kalmış etrafını aç bulursun girişi

palaks

Aktif Üye
kare oymayı aşagıdaki dikdörtgen kayada zannettim kardeş. kare oyma tam dediğim yerdeymiş, kaya mezarın üstündesin tahminim kare oymanın sağ tarafında giriş tokmakla zemini yokla boşluk olur mutlaka, mezarın üst kısmı ayaklarının altında fazlada uğraşmazsın girişi buldun kapağı kaldırırsın en fazla 1 gün içinde malı alırsın mezar açılmamışta yani yüzde yüz çıkartacaksın malı hayırlısı olsun

mevlüt42

Member
Eyvallah dostum allah razı olsun bişey çıksın çıkmasın yazarım...

Metehan0770

Aktif Üye
Hani o büyük dikdörtgen dediğin varya, işte o büyük ihtimalle sunu çukuru, ağzının baktığı yönde hemen ön taraflarında giriş arayabilirsin. Eğer vakti zamanında soyulmamış ve eğer yarım kalmamışsa (bu da bir ihtimal) burayı kazanlar sonuç alamışlar, o kadarcık kazmayla girişe ulaşamazlar, yani senin de işin çok kolay değil.