Şakül-Çubuk-lecher-anteni Vb Tartışma Bölümü

kabakburgiba

Operatör
@kabakburgiba ileri geri pahali ucuz derken en sonunda bu sakulu aldim. satici bana 300 gram demisti ama 197.8 gram geldi evde tartinca. malzeme olarak pirinç tabi yine saticiya gore :D. Gramajinda sorun olmaz dersen yavastan bununla baslayim calismalara. ip konusuna gelince saniyorum bu assagidaki iplerden olacak dedigin. ayrica 2. fotograf aldigim sakulundur.@odin kardeşim işte bu ,hadi bakalım işi çözmüşsün.şimdi çalışmaya devam.arge yap bol bol.

Ekli dosyayı görüntüle 137775

mezger

Yeni Üye
Arkadaslar oncelikle herkese selamlar...Yazilanlarin buyuk bir kisminini okumaya calistim..Oncelikle sakul hic kullanmadim ve bilgim yok..Çubuklar konusunda birseyler paylasmak istedimm..Kullanmis oldugum bakir ve princ cubuklarim var..Çubuklarin bilimsel hic bir aciklamasi yoktur ama teoride enerji dalgasini yakaladigi ve yon verdigi duşunulur..Cubuklar her kan grubunda calisir ve herkes kullanabilir..Tabi tecrube ve deneyiminin senelere dayanmasi sarti ile...Al eline cubugu carpi yapti kaz dersen bol bol bosa kurek sallarizz..Cubuklarla evde deneme yapmak yanlistir..Arazide ve bilmedigimiz yerlerde denemeler yapmak daha guvenlidir..Hangi madene ne tepki verdigini tespit etmek ve beynimizin cubuklari yonlendirmesine engel olmak bu tip mekanlarda daha saglikli olacaktir..Her cubukcunun yaninda iyi veya kotu bir dedektor sarttir..Tespit edilen noktayi dedektorle teyit almak sizin cubuga olan guveninizi ust seviyelere cikaracaktir.Cubukcunun en buyuk dusmani mineraller ve beyin oyunlaridir..Oldugunu dusunundugun bir yerde yeni cubuk kullananlar mutlaka tepki alacak ve bir sey cikmayinca sucu cubuklara atacaktir..Iste zihnimizin bize oynadigi oyunlar bunlardir..Iste bu yuzden yeni baslayanlar mutlaka denemelerini hic gitmedikleri yerlerde ve arazide yapsinlar..Gelelim mineral konusuna ne yaparsak yapalim tamamen elemek imkansizdir..Çubukcular bu konuda cok cesitli uygulamalara gitmektedir..Kimi sag eline ne alirsa ona gittigini savunur...Bazilari bolgenin topragini cubuklara adapte eder...Bazilari civa kullanir..Neodyum miknatis ve pil kullananlarda var tabiki..Bazi arkadaslar ise bunlarin tam tersine sade kullanmanin cok daha saglikli oldugunu dusunur..Genelde ortak dusunce her iki cubuga ne ilave edilirse onu eledigi yonundedir..Cubuklarla tepki alinan yerin mineralmi yoksa metalmi oldugunu anlamak icin bazi arkadaslar buyuk bir miknatis koyar topragin 10 cm icine ve diger gun tekrar baktiklarinda tepki alirlarsa metal... yoksa mineral derler...Kimi arkaslar tepki alinan yere
karbonat serperek tekrar cubuk tutar ve tepki varsa calisirlar..Bentonit...Duoderm...soda...v.b maddeleri cubuklara ilave eden arkadaslarda fazladir..Bosluk icin cubuga ferit komuru koyanlarda az degildir...Aslinda her kullanici kendi deneme yanilmalariyla arastirma icindedir..Ve en uygun olan pozisyonu ve tutus seklini ve cubuklarin icine koyacagi malzemeleri bulmaya calisir..
Ben kendim genelde prinç cubuklari kullaniyorum..Metale daha duyarli oluyorlar ve tabiki minerale..Minerali azaltmak icin yukarida yazdiklarimin bazilarini kullaniyorum..Ama dedigim gibi kullanici kendine daha uygun olani deneme yanilma ile bulmaya calissin..ve cubuklara guvensin ve yeni baslayanlar pes etmesin inansin...Eminimki basaracaklardir...
L Cubuk konusu karisik olduğu gibi her arkadaşin farkli bir kullaniş sekli ve yorumu olacaktir..Her kullanici farkli bir duşunce belirtecek kimi arkadaslar tam tersini soyleyecektir..İşte bu yuzden ben yeni başlayan arkadaşlara bilgi ve paylasimlari kendinize bilgi kaynaği olarak alin ve deneyin...Kendiniz de birseyler ustune koyarak devam edin ve paylaşinki Hepimiz birseyler daha ogrenmis olalim...
Unutmayalim.....
BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELDİR..

sysvol

Yeni Üye
Ben 3 senedir şakül ile testler yapıyorum. 2-3 yer açtım ama 3 metreden fazla da kazamadım.

Kullandığım şakül tornada özel yaptırma pirinç malzemeden yapılmış bir şakül.
Yer bakarken sol elimin parmaklarımın arasına "küçük altın" alıp yer bakıyorum. Ne tarafa gönderirse orada define olduğunu öngörüyorum. Tabi bahçeler ve bilgisi olan yerlere bakıyorum. Şimdiye kadar hiçbirşey bulamadım. Çıkmadı. Geçenlerde bahçede 3 metre kazdık ama şakül dönmeye devam ediyor.
Sanırım minerale gidiyor.

Ben ne seviyedeyim;
Arkadaşlardan biri altın saklıyor ve şakülle buluyorum. Kupa bardakların hangisinin altında altın var tespit edebiliyorum fakat iş toprak altına gelince şaşırıyorum.

Tespitlerim;
Çok eski ağaçların kökleri (İncir, Dut, İğne yapraklılar)
Parlak simli topraklar
Kayaların içinde tel tel gümüş rengi teller.
Çok eski ölmüş hayvan kemikleri (Toprak altındayken şakül gidiyor ama kemikleri bulup dışarı çıkarınca dönmüyor)
Toprak altındaki gazlar. (1 kere denk geldim)

Benim şakül bunlara gidiyor.
kabakburgiba üstad sorun size,
İp boyu altın içinde 55.88cm mi?
Sağ elinizle Şakülü tutarken hangi parmaklarınızı kullanıyorsunuz.
Sol elinize bir madde alıyormusunuz veya parmaklarınızla bir hareket vs yapıyormusunuz.
Bu konuda yardımcı olurmusunuz,

Eğer yardım etmezseniz ben artık şakül işini ve define aramayı bırakacağım üstadım. Son çare olarak forumda sizin yazılarınızı okudum.

Size özel mesaj yazdım ama posta kutunuz dolu olduğu için mesajı gönderemedim..

Allah Razı Olsun..

sysvol

Yeni Üye
S:W:A:T üstad..
3 sene uğraştım. Ne teknikler denedim. Çoook yazı okudum. Ders çalışır gibi çalıştım hep. Ama iş toprak altına gelince farklı oluyor.
Farklı dediğimden kasıt ise şudur;

Şakülü kullandığım arazide manyetik dönme alanı en fazla olan ne varsa sadece ona gidiyor. Hata yaptığım yer ayrım. Şakülün sadece altına gitmesini sağlamak. Ayrım yapmakta artık benim için imkansız. Çok uğraştım. Çok para harcadım. Zaman harcadım ama olmadı.

S:W:A:T

Editör
@S:W:A:T üstad..
3 sene uğraştım. Ne teknikler denedim. Çoook yazı okudum. Ders çalışır gibi çalıştım hep. Ama iş toprak altına gelince farklı oluyor.
Farklı dediğimden kasıt ise şudur;

Şakülü kullandığım arazide manyetik dönme alanı en fazla olan ne varsa sadece ona gidiyor. Hata yaptığım yer ayrım. Şakülün sadece altına gitmesini sağlamak. Ayrım yapmakta artık benim için imkansız. Çok uğraştım. Çok para harcadım. Zaman harcadım ama olmadı.

Ustamız şuan da aktif değil ama olduğu zaman yardımcı olacaktır. Altta vereceğim konu linkine tıklayıp bir göz atın takıldığınız yerde sorun size ordan yardımcı olsun .

Çubukla Boşluk Bulmak ve Çubukla Değerli Maden Tespiti Yapmak BulursamKader25 | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

sysvol

Yeni Üye
Okuyorum hemen üstadım. Çok teşekkür ederim..

sysvol

Yeni Üye
Tabiki üstadım. Bildiğim konularda forumdaki üye arkadaşlara yardımcı olurum. Seve seve yardımcı olurum.
Sağolun..

ragıp

Uzman
@sysvol
merhaba ustam, bahsettiğin konu Radyestezi'dir bir bilim dalıdır. gerçektir. Mantıklı bir açıklaması elbetteki var.
araştırmalarını Radyestezi olarak yapmanı öneririm.
şakül tıpta kullanarak , kişiler üzerindeki kötü enerji alınabiliyor.
şakül ile araziye çıkmadan, mantıklı sorular sorularak kayıplar bulunabiliyor.
şakül, yapılacak işe göre değişkenlik gösterebiliyor.
en güzel, randıman veren şakül, doğal taşlardan yapılanıdır.

selametle

sysvol

Yeni Üye
ragıp üstadım merhaba. Sağolun. Radyestezi ile ilgilendim. Soru sorma-Çakralar ve kötü enerji konusunda az çok bilgi sahibiyim.
Cisim bulma tarafında doğal taşlar ile arama yaptığımda daha fazla minerale gittiğini gördüm. Örneğin ametist taşı şakül çok fazla taşa gidiyor. Normalde aynı cins ürünlerin birbirini itmesi gerekiyor ama toprak altında işler karışıyor. Hal böyle olunca dedim ki; Madem doğal taş ile yer bakınca taşa gidiyor, bende altın yüzük şakül yaptım. Normalde altın yüzüğünde toprak altındaki altına gitmesi gerekir tezi ile yola çıktım ama olmadı. Altın şakülde minerale, eski ve yaşlı ağaçların bazılarının köklerine, simli toprağa ve hayvan kemiklerine gittiğini bizzat tespit ettim. Bir yerde hata yapıyorum ama bulamadım..

ragıp

Uzman
@ragıp üstadım merhaba. Sağolun. Radyestezi ile ilgilendim. Soru sorma-Çakralar ve kötü enerji konusunda az çok bilgi sahibiyim.
Cisim bulma tarafında doğal taşlar ile arama yaptığımda daha fazla minerale gittiğini gördüm. Örneğin ametist taşı şakül çok fazla taşa gidiyor. Normalde aynı cins ürünlerin birbirini itmesi gerekiyor ama toprak altında işler karışıyor. Hal böyle olunca dedim ki; Madem doğal taş ile yer bakınca taşa gidiyor, bende altın yüzük şakül yaptım. Normalde altın yüzüğünde toprak altındaki altına gitmesi gerekir tezi ile yola çıktım ama olmadı. Altın şakülde minerale, eski ve yaşlı ağaçların bazılarının köklerine, simli toprağa ve hayvan kemiklerine gittiğini bizzat tespit ettim. Bir yerde hata yapıyorum ama bulamadım..
Ustam, işin özü atom harekeliliğidir.
dolayısı ile aynı cins taşlar bir birini itmez, çeker
şakül ile altın bulamayacağını düşünüyorum. veya
şöyle yapabilirsiniz. minik bir cam kapı şakül olark kullanmayı deneyin.
şakül olarak kullanılan malzemenin muhakkak topaç şeklinde olması gerekmez.
ne arayacaksanız, arayacağınız malzemeden, o minik cam kap içerisine koymayı deneyin
elinizde numune olarak bulundurduğunuz her malzemenin %100'e yakın saf olmasına dikkat edin.
boşluk bakacağınız zaman boş kap
altın bakmak istediğinizde 24 ayar gramlık külçe
gümüş aramak istediğinizde en saf bulabildiğiniz gümüşü kullanmalısınız.
şakül olarak, minik, boş cam ilaç veya koku şişelerinden faydalanabilirsiniz. tercih, renksiz olanı olmalı