Şakül-Çubuk-lecher-anteni Vb Tartışma Bölümü

Şef

Member
Pirinç çubuklar kaçlık ustam.

akyol

Bilgili Üye
kaçlık olduğunu bilmiyorum ama bir sigaranın yarı kadar ança

kabakburgiba

Operatör
bu başka bi arkadaşın konusundan alıntıdır.görsel amaçlı koydum.

kabakburgiba

Operatör
tam bu konuda bni örnek hazırlamıştım.arkadaşın ilk foto görseli iyi oldu.

kabakburgiba

Operatör
2 fotoda merdivenli alan yazan yerin altında üzeri kapalı olan yer.merdivenler var.bu bir odadır.kapak kaldırılır,merdivenlerden inilir.ölçülerini yazdım.ilk fotoya benzer bi şekil.burda anlatılmak istenen ne önce buna bi göz atalım.2 fotodaboş alan yerde 1 2 3 numaralı yerler,şakülün çalışma şekli.boşluğa gelince önce saat yönünde dönme yapar,turunu tamamlayınca enine atım başlar yani 4.90 tarafına KISA tarafına atım yapar.atım bitince bu sefer uzun tarafına atım yapar (UZUN).merdivenlerde ise dikkat edin önce uzun tarafına atım yapar.yani ilk ilk işlemin tam tersi.

kabakburgiba

Operatör
2 nci foto düz bi alandasınız altınızda bi oda keşfettiniz.4x4 gibi.bi köşesinde böyle bir merdivenlerle karşılaşırsanız.bu hareketler aklınıza gelsin.şakülünüz böyle bir hareket yaparsa bilinizki altınızda merdivenler var.

KYSR

Yeni Üye
2 fotoda merdivenli alan yazan yerin altında üzeri kapalı olan yer.merdivenler var.bu bir odadır.kapak kaldırılır,merdivenlerden inilir.ölçülerini yazdım.ilk fotoya benzer bi şekil.burda anlatılmak istenen ne önce buna bi göz atalım.2 fotodaboş alan yerde 1 2 3 numaralı yerler,şakülün çalışma şekli.boşluğa gelince önce saat yönünde dönme yapar,turunu tamamlayınca enine atım başlar yani 4.90 tarafına KISA tarafına atım yapar.atım bitince bu sefer uzun tarafına atım yapar (UZUN).merdivenlerde ise dikkat edin önce uzun tarafına atım yapar.yani ilk ilk işlemin tam tersi.
sağol ustam ALLAH razı olsun güzel değerli bilgiler verilmiş.

Son düzenleme:

kabakburgiba

Operatör
değerli arkadaşlar bir yerin dah a önce kazıldığını nasıl anlarız..........alan tarama ve çubukçular.tarama yaparak ilerlerken boşluk verir gibi bi hareketlenme olur.çubuklar hafif ileri geri yaparlar .tam boşluk gibide olmazlar .az sonra çubuklar tekrar düz olurlar.sabit ileri derler.dikkat edin bu yer daha önce kazılmıştır.sert zeminle yumuşa k kazılmış zemin farklıdır.

Nasip16

Yeni Üye
Selamın aleyküm
şakül konusuyla yazdıklarınızın tümünü okudum Allah sizden razı olsun inş.
boşluk 42 Peki
değerlide ?
su da. ?
gümüş ve bronz ? Paylaşırmısınız

cinahmet

Member
Selamın aleyküm
şakül konusuyla yazdıklarınızın tümünü okudum Allah sizden razı olsun inş.
boşluk 42 Peki
değerlide ?
su da. ?
gümüş ve bronz ? Paylaşırmısınız
Aslında güzel soru fakat hepsini okudum demişsin ve aralarda yazılanları not etmemişsin belli ki, bu başlığı okuyan herkesin aradığı cevap senin sorun ama emek vermek lazım, kabakburgiba usta bilgileri yemeğe tuz serper gibi konu içine dağıttı. Bence tekrar okuyup notlar tutmalı ve arazi çalışması yapmalısın. Allah yardımcımız olsun vakit yaklaşıyor, herkese rastgele... konu aktif kalsın lütfen...

odin

Editör
kabakburgiba ileri geri pahali ucuz derken en sonunda bu sakulu aldim. satici bana 300 gram demisti ama 197.8 gram geldi evde tartinca. malzeme olarak pirinç tabi yine saticiya gore :D. Gramajinda sorun olmaz dersen yavastan bununla baslayim calismalara. ip konusuna gelince saniyorum bu assagidaki iplerden olacak dedigin. ayrica 2. fotograf aldigim sakulundur.

Ekli dosyayı görüntüle 137775

edirne22

Editör
artık birisi şu çubukları bilimsel olarak açıklasın...