Pontus roma

Metalicvoice

Operatör
Ben bu bölge civarı araştırma yapıyorum ustaEkli dosyayı görüntüle 276244
Bknz.

tam senin aradigin yerde. :)
acik adres... sadece o bolgedeki selaleleri gezmen bir omur surer... :)

Dört mevsim

Yeni Üye

Ben size bir rota öneririm bu güzargahlarda ağırlık verin arge çalışmalarınıza.Pontus cehennemine giden yol diye geçer eski kaynaklarda o rota üzerinde binlerce kişi yaşam ve pontusa gidemeden ölümler mevcut mezarları bulmak lazım.Mert ırmağının doğduğu yerden başlayın canik dağından haritayı takip edin.

Niksar güzergahına neresi düşüyor @vakko usta niksar bölgesinde ağırlık ve arge çalışmalarını nerelerde yapmamız gerek niksarda kavaklı diye bir köy var

Dört mevsim

Yeni Üye
Ladik ten baslayarak niksara inen hat ayrica birbaska. vadi boyunca doguya dogru kilometrelerce uzun giden bir hat. ortasi eskiden bugune en verimli tarim alanlarindan. bu hat boyunca yamaclarda guneye bakan cepheler daha ilgi cekicidir. daha sonra niksardan tokata inen hat. aslinda samsuna yakin alanlardan daha bakir oralar.... Rastgele...
Niksar bölgesi el değmemiş denecek kadar iyi bir yer mevki olarak hangi kısımlar değerlendirilmeli kardeşim

gizemli 34

Bilgili Üye
Ben e
Bknz.

tam senin aradigin yerde. :)
acik adres... sadece o bolgedeki selaleleri gezmen bir omur surer... :)
Ben eJderyalardan korkayom @Metalicvoice usta ??

gizemli 34

Bilgili Üye
Uçsuz bucaksız bir ormanın ortası iki dere birleşiminde orta yükseklikte bir kaya kayada at eğeri heykeli üzengileri ile birlikte 100 m ilerisinde şelale 50 m şelale yönünde değirmen değirmenin suyu şeleleden kanalla bağlıymış malını bulan yok üzerinde çok çalışma yapılmış eğeri yok etmişler değirmende yok şelale ve su kanalı yerinde şeşale yüksekliği 7 vaya 8 metre