Öneri : Bu sitede 2.el dedektör pazarı açılabilir mi?

saftilki

Moderatör
Moderatör
pandemi döneminde işten ayrılınca hem kafa dağıtmak hem de zaman geçirmek icin minelab equinox 800 almistim. Sokaga cikma yasaklari bilmem bayram seyran derken acikcasi arazide çok fazla kullanamadım ama köyde bolca test yaptım derinlik vs. 3 5 ufak bişeyler de çıktı. Daha sonra tekrar işe girdim ve dedektörü kullanmak için vaktim olmadı, söylemesi ayıp 8000 tl den satişa koydum cihazı 7500 dediler "olmaz" dedim. Neyse pazarlık yaptık ettik, 7500 ikna oldum "tamam" dedim, "bir düşüneyim" dedi, "peki" dedim. Bir iki gün sonra tekrar yazdı "7000 yaparsan anlaşırız" dedi. "Peki anlaşalım" dedim. Sonra "Abi banka hesabımda 5000 tl var" dedi "7000 i toparlamam biraz zaman alır, istersen 5000 TL ye bugün gelip alayım" dedi. "Gelme güzel kardeşim" dedim. Buna benzer bir kaç tecrübe edindim ve dedim en iyisi sinirimi bozacağıma yanımda kalsın.

Yani anlayacağınız olayın satış kısmı biraz sıkıntılı. Bir de herkeste şu düşünce var: " Eğer dedektörü satışa çıkarmışsa kesin arızalıdır ama Bayiden alırsan hiçbir arızası yoktur".
ben bu fiyat aralığı polemiğine çok denk geliyorum face gruplarında, misal adam 6.000 liralık cihaza 8.000 çekiyo biride 4 vereyim diyor :)
şimdi 5 bin liralık cihaza 8 bin çekmenin anlamı ne? 5 ise 3 vereyim ap ayrı bir komedi,
batarya ömrü tamamlanmış yada az bi ömrü kalmış oluyor

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Bu platformda olmaz arkadaşlar. İzin verilirse eğer herhangi bir uyuşmazlık ve hukuki konularda, satış yetkisi olmadığı için sıkıntı yaşarız.

Mnoktaanokta

Member
ben bu fiyat aralığı polemiğine çok denk geliyorum face gruplarında, misal adam 6.000 liralık cihaza 8.000 çekiyo biride 4 vereyim diyor :)
şimdi 5 bin liralık cihaza 8 bin çekmenin anlamı ne? 5 ise 3 vereyim ap ayrı bir komedi,
batarya ömrü tamamlanmış yada az bi ömrü kalmış oluyor
Equinox 800 son 1 senedir hiç 8000 altına düşmedi bende az kullandım diye hem hazır dolar da yükselmiş falan diye 8000 den koydum :) elbette biliyordum 8000'e satılmayacak :) herneyse bu satış işleri zor işler walla:) ayrıca bataryası da bitik değil 😁😁😁😁

saftilki

Moderatör
Moderatör
neyse satış yok diye oybirliği var, teklif var ısrar yoktur.
2. el dedektör alırken nelere dikkat etmeliyiz gibi bir konu açarız bi ara,
mesela benim alacağım deyyus :) deus tanrı demek miş fransız dilinde, o isimle anmak istemedim,
otg şarj soketi girişlerinde deforme, ilk bakacağım unsurlardan biri,
eq800 konnektör kullanıyor kezza kablolu olanların büyük çoğunluğu öyle,
dediğim gibi başka bir konu başlığında görüşmek üzere 👋