önemli topal ayi ve diğerleri

teeery

Member
Cann kardeşim sen bu işi hiç yapma. Eşkiya işini hiç araştırmadığın hiç uğraşmadığın belli. Selamlar.

Cann

Editör
Cann kardeşim sen bu işi hiç yapma. Eşkiya işini hiç araştırmadığın hiç uğraşmadığın belli. Selamlar.
Benim doğrularım benimdir seninkilerde senindir way be teery volcan nın kayıp hazinesini buldu mu diyeyim işaret yok olsa seve yardımcı olalım dostum gösterdiğin kayalarda bi murc izi göster. ..

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Biri yalaktan su içer diğeri krokili taşa bakar .Tarafımdan onaylı delilli herhangi bir eksiğe mahal kalmayacak tamamlayıcıları mevcuttur.Lakin çalışmam yasak.Bu kadarını ancak derim.Çalkayada baksın.Hatta menderes.
şu dediklerini fotoğraf üzerinde çizer misin zahmet olmazsa

blntkvlc

Yeni Üye
Allah razı olsun

Bu kesik Zaman'ımızda,okurken heyecanlı oluyo.

R00T

Profesyonel
Co Admin
ben kestim.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Yaww şu topal ayıyı bi bulamadınız gitti haa :)
Ben size atıyım bi resim ama bizimki topal haliyle bile saldırıyor :zuhaha:

Modesk

Yeni Üye
Mekan nerde Kara tepe hangi sehirde

R00T

Profesyonel
Co Admin
kazama Ekli dosyayı görüntüle 224136
Ne kadar dersen okadar bulurum.Lakin çalışma yasaklıyım.Topal ayı böyle olmayacak .Ayıların toplam sayısı 7 adettir. Biri eminağa bölgesindedir.Biri alibey değirmeni yakınında ayıcılı olan.Biri alibey değirmeninden öte yarım saat mesafede kuru derede Kaynon gibi kuru dere sağ sol kayalık ve elini aç hafif bük avucunu yarım elips gibi üzerinde kara taş olan insan boyundan yüksek kayada kuytu yerde kaya.Biri Yine başka kuru derede karanlık dereden batıda Bunların çoğu kabartma ve oyma esaslıdırlar.Evet büyük kayaların dip kuytu taraflarında.Öyle aşikare değiller.Bunlar hakikat bölgesi için geçerlidirler.Diğerleri zaten aleni olsa ne yazar.Karatepede yeşil dağla yapışık kadar yakındır.:D . Bölge en az 60 km uzunlukta 40 km genişlekte desek. önemli yerler daha dar alanda toplanır mesafe düşer. Eski kervan yolları ile döner dolaşır patikalardan geçer hep aynı yerlere geri çıkabilirsin.Buralarda yolunu kaybetmezsin çukurda durma normal bir tepede dur huni gibi vezirtepenin zirvesi .Eminağa değirmeni yakındaki zirve Ve başka önemli zirve noktalar sana kılavuzdur.Hepsini uzaktan masal dağları gibi seyreder durursun.Ama hepsini aynı anda değil hangisine yakınsan onu.Karatepeye çıkarsan hepsi sana ayan ortada olur göz önünde yani.Bunların hepsinin merkezine kudret kaleyi alabilirsin orta yerde gibi durur mesafe olarak tabi.Vezirtepenin zirvesinde mezar yoktur dağ 3 aşamalı iniş yapar 3. iniş düzlüğünde 22 değil 12 adım boyunda etrafı doğal taşlarla çevrilmiş doğala oydurulmuş boş bir mezardır.Malı kendisinde değildir.Bu mezar temsilidir.Ayının biri Karatepedir.Birileri doğal kayada ayı sülüeti paylaşır durur yada heykelvari eski uygarlık ayıları paylaştığım fotodakıne benzer.Bunlarda kıymetli işler lakin wolçan işi değiller.Eşkiyanın ki farklıdır.Herkes aradı batıda kız çeşmesi Ne kız var ne bişi .Oyaması yok kabartması yok varitaş şekliyle yok alttan bak üstten çık yok.Peki ne var.2 kaya var çeşmeye 2-5 metre mesafede günün belli vaktinde gel bak bu blok kayalara gölgeleri sanki omuzunda su testisi taşıyan kız .Bu gölge kısa zamanda kaybolur.Buda çalışma şekillerinde var ama nadir.Oyma içinde oyma var gölgesi vakti geldiğinde çıkar.Sonra hiçbir şey anlamzsın oyuk o kadar.Neyse bu kadar yeter.
Sevgi ve Saygı ile kalınız.

teeery

Member
Selam arkadaşlar. Konu başlığı olan topal ayı ile ilgili hiçbir resim yayınlamadan konu bu kadar ilerledi. Şimdi size topal ayı ve yakın çevre resimlerini orjinal ve renklendirilmiş olarak yükleyeceģim. Dikkate almanızı istediğim konu bu resimlerin eşkiya işaretleri olduğu gerçeğini unutmamalıyız. Yani bu resimler ne oyma ne kabartmadır. Bunlar çizimdir. Onun için bu işaretler 250 yıldır heryerde aranmasına rağmen bulunamamıştır. Size topal ayının orjinal resmini ve sadece ayının boyanmış resmini göndereceğim. Sizden topal ayıyı seyreden üç kadını ve ayıcısı nı bulmanızı isteyeceğim. Ben buldum bakalım sizlerin dikkati ne ölçüde. Daha sonra size onları ve topal ayının kara taştaki 23 adım daki ayağını be diğer konularla ilgili bilgilerimi paylaşacağım. Selamlar.

bilmemkinedesem

Engellendi
yirmi yıl olmuştur nemenem bir topal ayıdır ya bitmedi gitti volca deyyussu emin ağayı katledip hanımına hediye. verdim diyor bir çift küpe ve kolye atmış katletmiş kadını O deyyus eşiğe beşiğe para falan koymamış tecavüzcünun teki bir gecede 800 kişi kestirmiştir daha neler neler her neyse büyük tilsimlar yaptırmış ha büyük para vaktin varsa alabilirsiniz 1200 kişi çalıştırdım diyor 1200 kişi isesin değirmende sel olur