önemli topal ayi ve diğerleri

Maden-Mineral

Bilgili Üye
hay agzina saglik .mantikli adamin hali baska oluyii...afilli basliklar atip milletin zamanini calmasinlar diimii..safii ruzgar yapiyiilar
Muhterem, yani sende olmasan vasfimizin aslina ermek mümkün olmayacak:)
Su Eskiya Belgelerine bir EL At ustam be.

Mali Bulmak icin sebebler gerek, Bakarsin bu Sebebde sen olursun insaALLAH!

CooL

Bilgili Üye
Bu konu buraya neden açıldı ne isteniyor hala anlamış değilim.okuyorum bişey çıkartamıyorum konuyu açma sebebi hakkında.şimdi konu sahibi konuda yazılan ve resimlenen bölgeye göre olaya vakıf.herşeyi biliyor herşeyi çözmüş para nerde söylüyor daha ne istiyor burada onu anlamadım.Bizmi gidip çalışıvereceğiz.ekipmi istiyor onu anlaamdım:) kusura bakma ustam buradan sana çalışacak ekip çıkmaz.kendin çözmüşsün zaten bi zahbette söylediğin yerleride kendin kontrol ediver Saygılar...

hepastios

Editör
Yer eşkiya yeri deyil ama güzel bi yer uğraşmaya deyer ben bizim buralarda topal ayıda gördüm orijinal sonra aynı ayının pençesinde büyük bir taşın üstünde gördüm taş ın altı örülmüş yani mağara fakat düz deyil aşağıya doğru iniyor hiç uğraşmadım uğraşmamda yani demem o ki eşkiya işleriyle bence hiç uğraşma binbir türlü musibetle karşılaşırsın eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

megamoon

Member
Hayirli aksamlar yer guzelmis ama cok bariz isareti yok.Gelelim.eminaga topal ayiya.Bolgem.orta karadeniz.Ben emin aganin degirmenini yaninda topal ayisini be dere yataginda odasina girdim 300 adim.uzaginda romadan kalma kiz cocuklu okuzleri ipinden ceker halde buldumda ne oldu.Tepede zirvesinde sari golu yani kamişli golu icinde 37 heybe olan acil atilan para buldumda ne oldu.Ayrica su arkacik degirmeni yakininda 7 heybe ziyneti duvar arkasinda nasil bulacan sayin abim.O kaynak normal eskiye ait kapali toprak altinda cesme .duvari arkasinda 7 kasa.yerini buldumda ne oldu varsa alabilecek nokta yapip sokecek buyursun.Gecenlerde catili pehlivan kayalari buldum.ibrigini legenini ibrigi ilk acan benim.Isaret kalmis para alinmis.Ayrica legen ibrik muhabbeti pehlivanlari yaglayan kiz ve ibriktir.oyle yazildigi gibi degil bu isler .Bunlari iyi bilen usta varsa hak verecektir bana sadece aydinlatma acisindan yazdimm saygilar.
İyi akşamlar ustam arkacık değirmeni hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum.beni aydınlatır mısın?
Saygılar

sef_er

Operatör
Argın bitiminde değirmen kapağıdır. 8 metre B.B.B. II adım B.B.B. II II dikkat hakikat yerimiz burasıdır. Üstümüzde KARA TEPE dir. Hakiki ismi KORDON TEPE sidir. + şifresi yukarıda bak bu değirmene bakar. Dikkat argın doğusunda kalır. Değirmeni ana kayayı oyduk değirmen yaptık, içini doldurduk ve ismini de ARKACIK DEĞİRMENİ koyduk, kapattık. DOMUZLUK’TAN çıktık suyun ağzında bir domuz resmi yaptık. Değirmenin doğusuna gelen tarafına, dağın birinci tepeyi aşarak kazan dereye varırız. Burada kapalı her bir yeri ana taştan oyulma DAĞARCIK DEĞİRMENİ ni oyduk ve yaptık. 6 metre genişlik 6 metre derinlik yaptık. Domuzluk’tan dökülen sular altında ÖKÜZ resmi yaptık. Boynunda ÇAN var, bu öküzün ayakları istikametinde I metre kazınca kapak taşı bulursun. Dikkat edelim öküzün arka butları üstünde ok saplıdır. Bu DAĞARCIK’ ın ispatıdır. Dikkat edelim ARKACIK değirmeni ile biraz aşağıda 5 arşın kadar xxxxxxxxxxxxx 6 ya 6 dır. Xxxx arşın kadar bir yığma gördüğün zaman yanında bir kaya var. Bu kayada bir leylek resmi var.

DAĞARCIK değirmeninin altında bir şarlak var 5 arşın kadar yükseklikten şarlak var 5 arşın kadar yükseklikten şarlağın suyu havuza dökülür. Havuzun içinde bir demir kazık, demir kazıkta halka çakılıdır. Halkanın büyüklüğü bir karıştır. Bu halkadan sonra önünde bir koltuk bir oturak taşlarını yaptık. Bu taşların karşısında bir salkım ÜZÜM resmi yaptık. Bundan 30 adım altında bir istavroz üst kısmında bir mağarayı göreceğiz, yöredeki şelalede bir hakikat bulacağız. Alacağız ve göreceğiz ve derede hakikat bulunur. Bir şelaleden yukarı bir BALIK resmi yaptık. SAZAN balığıdır. ARKACIK DEĞİRMENİ buradan bulunur. İşaretleri bunlardır. Üçgen bir muska vari taş yaptık balığın önünde balığa bakar. Balıkta muskalı taşa bakar. Bunların önünde balığın önünde kroki taş var. Bu taş bakırdandır. Haritadır.

megamoon ustam ben vereyim bilgileri dedim buyur, ana sendeki bilgiler çoktur

Son düzenleme: