Merdiven ve Mezar İşaretleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arkelog1453

Member
Burası bana pek mezarmış gibi gelmedi kardeşim. ilk resmin çizilmemiş boyanmamış halini atsana bi..

Reis2020

Yeni Üye
Herkese merhaba. Aşağıda ki resimler de 3 basamaklı bir merdiven ve kanal oyma işareti vardır. Aynı zamanda 2 tane de mezar işareti.

Bu yerleşim yerinde kaya mezarı olduğu arkeologlar tarafından söylendi ama henüz bulunamadı.

Burayı çözümleyebilecek bir babayiğit var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 277276

Ekli dosyayı görüntüle 277277

Ekli dosyayı görüntüle 277278

Ekli dosyayı görüntüle 277279

Ekli dosyayı görüntüle 277280

Ekli dosyayı görüntüle 277281
Merdivene takılı kalmışşın sen orası bence başka mezara gidiyor bölge kaya mezar alanı sen senin işaretinin yani 35cm oymanın sagı alttan 2.foto zemin altı giriş gibi duruyor boşluk tespiti yap gir diyorum ben

aga_0074

Member
burda birşey çıkarsa ben bu forumu bırakırım....orası boş kardeş hiç uğraşma kendini de yorma...

Turko

Uzman
Merdiven yok. 2. Oyma da yok. Murç tıraşlı yüzeyde yok. Kırılan yerlerde yok. Bunları bir kere kafandan sil. Fotoğraf çekerken kendi düşüncene kafanda oluşturduğun var olmasını istediğin gibi değil biz bakarken oradaymış gibi görebileceğimiz şekilde çek.

Çubuğu al eline makine yada düz çubuk fark etmez , kare oymayı al karşına 5-6 MT geriden kare oymaya doğru yavaş adımlar ile yaklaş. Kare oymaya temas etmeye 1 karış kala boşluk var diyecek sana. İşareti verdiği an dur yavaş hareketler ile sağa dön yani sol omuzun kare oymaya bakacak. Verdiği işareti bozma sağa doğru yavaş adımlar ile devam et açıp kapadığı nokta ile ilk boşluk verdiği nokta arası senin boşaltacağın toprak seviyesi. Tam kare oyma hizasından aşağı doğru kaç MT ölçüm yaptıysan boşalt. Tam oymanın altında kaya mezar giriş kapağı. Bazen 1 MT gibi sağa yada 1 MT sola kayabilir girişler.

Hiç bir şeyin kesin diye bir garantisi yoktur. %100 eminim kayada.. kesin eminim mezar var.. kesin biliyorum etraf mezar dolu burası da mezar diyen adama nereden biliyorsun sen mi yaptın derler. Sunum çok önemli bu işlerde özellikle tarafsız sunum. Rast gelsin.

samizel

Aktif Üye
Merdivene takılı kalmışşın sen orası bence başka mezara gidiyor bölge kaya mezar alanı sen senin işaretinin yani 35cm oymanın sagı alttan 2.foto zemin altı giriş gibi duruyor boşluk tespiti yap gir diyorum ben
Çintiklenmiş yeri diyorsunuz sanırım?

samizel

Aktif Üye
Merdiven yok. 2. Oyma da yok. Murç tıraşlı yüzeyde yok. Kırılan yerlerde yok. Bunları bir kere kafandan sil. Fotoğraf çekerken kendi düşüncene kafanda oluşturduğun var olmasını istediğin gibi değil biz bakarken oradaymış gibi görebileceğimiz şekilde çek.

Çubuğu al eline makine yada düz çubuk fark etmez , kare oymayı al karşına 5-6 MT geriden kare oymaya doğru yavaş adımlar ile yaklaş. Kare oymaya temas etmeye 1 karış kala boşluk var diyecek sana. İşareti verdiği an dur yavaş hareketler ile sağa dön yani sol omuzun kare oymaya bakacak. Verdiği işareti bozma sağa doğru yavaş adımlar ile devam et açıp kapadığı nokta ile ilk boşluk verdiği nokta arası senin boşaltacağın toprak seviyesi. Tam kare oyma hizasından aşağı doğru kaç MT ölçüm yaptıysan boşalt. Tam oymanın altında kaya mezar giriş kapağı. Bazen 1 MT gibi sağa yada 1 MT sola kayabilir girişler.

Hiç bir şeyin kesin diye bir garantisi yoktur. %100 eminim kayada.. kesin eminim mezar var.. kesin biliyorum etraf mezar dolu burası da mezar diyen adama nereden biliyorsun sen mi yaptın derler. Sunum çok önemli bu işlerde özellikle tarafsız sunum. Rast gelsin.
Alan tarama, çubuk ve dedektör ile burayı iyice inceledik. Öncelikli olarak hepside 32 cm boyunda ki kanal oymanın olduğu yerde boşluk veriyor. Aynı zamanda sağ tarafta ki kare oymanın olduğu kısımda da boşluk veriyor

yakamozz

Yeni Üye
Samizel Ustam hep işaret ve nişlerin önüne sağına soluna bakarız ben sana kare oymanın Üst kısmını kontrol etmeni söylerim; Merdiven ne için kullanılır İnmek Veya Çıkmak değilmi öyleyse önünü araştırmışlar veya araştırdınız boşsa birde merdivenden yukarı çıkın zaten Kare oymanında yönünü tam seçilmiyor ama sanki üstümde der gibi geldi bana.Yasal olmayan işlerden Uzak Duralım. Hakkında Hayırlı Olanı Versin Allah.

arkelog1453

Member
Ekli dosyayı görüntüle 277296bana kalsa burası bir açık hava ibadet yeri.etrafında açılmış mezarlar var diyorsun . merdiven dediğimiz basamaklardan bi kaç yeerde rastladım .oyma dediğimiz daha çok bir niş gibi duruyor ..
mumlarımı yakıp merdivenden çıkarak tanrının yanına varıyorum duamı ediyorum ..
belliki burası zamanında böyleymiş lakin çok talan edilmiş bilmeyen insanlar altını üstünü sağını solunu kırıp yıkmışlar mezar diye toprak yapısından taş yapısından belli olduğu gibi ..
güzelim tarihi mahvetmişler.
RESİM İŞİNİ PEK BECEREMEDİM KUSURA BAKMAYIN ..

Metalicvoice

Operatör
merdiven yok.
kanal supheli.
bir niş supheli.
diger niş gorunmuyor.

yakin fotolari da bir ekleyniz...

samizel

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 277296bana kalsa burası bir açık hava ibadet yeri.etrafında açılmış mezarlar var diyorsun . merdiven dediğimiz basamaklardan bi kaç yeerde rastladım .oyma dediğimiz daha çok bir niş gibi duruyor ..
mumlarımı yakıp merdivenden çıkarak tanrının yanına varıyorum duamı ediyorum ..
belliki burası zamanında böyleymiş lakin çok talan edilmiş bilmeyen insanlar altını üstünü sağını solunu kırıp yıkmışlar mezar diye toprak yapısından taş yapısından belli olduğu gibi ..
güzelim tarihi mahvetmişler.
RESİM İŞİNİ PEK BECEREMEDİM KUSURA BAKMAYIN ..
Açılmış mezarlar yok usta odalar var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...