Merdiven ve Mezar İşaretleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

@ibrhm

Bilgili Üye
O tarafın fotosu yok kayalık aynı hizadan devam etmiyor geriye doğru gidiyor ve o tarafta aynı zamanda kale duvarları var
Önce sırtını kareye dön on metre içerisinde boşluk tespit yap, muhtemel bu arada birisi.

@ibrhm

Bilgili Üye
Çoğu açık kazılmış duvarlar vs her şey ortada. Burası yıllardır kazılıyor zaten ama herkes oda boşaltıyor
Bana göre yön ve metraj verdim, boşluk,belki 3,, belki beşte başlayabilir onu sizin tespitiniz belirleyecek, boşlukta metal varsa ilgileneceksiniz, birde bu tip yerlerde boşluk çizgisinden girişi bulamazsınız. Direk girişi bulacaksınız. Şöyle 5×5 bir oda düşünün alana tam ortasından iniyorsunuz.

samizel

Aktif Üye
Bana göre yön ve metraj verdim, boşluk,belki 3,, belki beşte başlayabilir onu sizin tespitiniz belirleyecek, boşlukta metal varsa ilgileneceksiniz, birde bu tip yerlerde boşluk çizgisinden girişi bulamazsınız. Direk girişi bulacaksınız. Şöyle 5×5 bir oda düşünün alana tam ortasından iniyorsunuz.
Burda ki mezar %99 kayada usta. Çünkü burada toprakta mezar çıkmıyor her yer oda olduğu için. Mantıken de kayada olması gerekiyor. Alan tarama ile biz burayı komple taradik 50 metre geriden kayaya doğru çekiyor sürekli

@ibrhm

Bilgili Üye
Burda ki mezar %99 kayada usta. Çünkü burada toprakta mezar çıkmıyor her yer oda olduğu için. Mantıken de kayada olması gerekiyor. Alan tarama ile biz burayı komple taradik 50 metre geriden kayaya doğru çekiyor sürekli
Ozaman alan tarama kayadaki boşluğu ve metali bulsun ne diyeyim. Kolay gelsin

ersen0010

Bilgili Üye
Senin mezarın kaya mezar çünkü işaretin kaya mezar işareti bana göre %70 işareti önüne alınca 3 metre içinde olması lazım. Yüzde otuzda sağ taraf olalir. Ama en iyi yöntem arge yapmak

samizel

Aktif Üye
Senin mezarın kaya mezar çünkü işaretin kaya mezar işareti bana göre %70 işareti önüne alınca 3 metre içinde olması lazım. Yüzde otuzda sağ taraf olalir. Ama en iyi yöntem arge yapmak
Toprakta olması mümkün değil zaten. Bu merdiven ve oymanin ne anlama geldiğini çözebilecek kimse yok sanırım

ersen0010

Bilgili Üye
Arkadaşım oyma mezarın sunu oyması neyini çözeceğiz daha . belki merdiven gibi olan şeyler hediye bırakmak için yapılmış olabikir. Senin yapman gereken sununun sağında solunda araştırma arge yapman. Biz sol deriz adam sağına yapmıştır girişi. Biz kayadan giriş var deriz giriş zeminden yapulmış olur. Burda kimse %100 doğru karar veya bilgi veremez. arkadaşım yerin güzel dönem soygunu yemediyse araştırmanı argeni yap ona göre başla.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Toprakta olması mümkün değil zaten. Bu merdiven ve oymanin ne anlama geldiğini çözebilecek kimse yok sanırım
Işaretin/oymanın cm cm sine kadar size girişi kimse gösteremez.
Işaret / oyma demek , bu bölgede değerli bir obje olabilir, bu mevki ile ilgilen demek.
Siz işareti bulmuş olduğunuza göre, artık işaretin ne anlama geldiğini değil, metâl ve boşluk testiyle "bir hedef var mı? " sorusuna yönelmeniz gerekiyor.
Elli tane daha yorum da gelse ve bu elli yorumun ellisi de sizi tatmin etse ;
Hedef var mı?
Hâlâ Orada mı?
Tam Olarak nerede?
Içinde metal var mı?
Girişi tam olarak nerede?
Derinliği kaç mt ?

Kim verecek size bu cevapları?

Bu işin pesinden koşuluyorsa, tespit yapabilme gücüne sahip olmanız gerekiyor.
Aksi durum beyhude bir çaba..

ersen0010

Bilgili Üye
Işaretin/oymanın cm cm sine kadar size girişi kimse gösteremez.
Işaret / oyma demek , bu bölgede değerli bir obje olabilir, bu mevki ile ilgilen demek.
Siz işareti bulmuş olduğunuza göre, artık işaretin ne anlama geldiğini değil, metâl ve boşluk testiyle "bir hedef var mı? " sorusuna yönelmeniz gerekiyor.
Elli tane daha yorum da gelse ve bu elli yorumun ellisi de sizi tatmin etse ;
Hedef var mı?
Hâlâ Orada mı?
Tam Olarak nerede?
Içinde metal var mı?
Girişi tam olarak nerede?
Derinliği kaç mt ?

Kim verecek size bu cevapları?

Bu işin pesinden koşuluyorsa, tespit yapabilme gücüne sahip olmanız gerekiyor.
Aksi durum beyhude bir çaba..
???????

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...