Manika Ciftligi hakkında

megamoon

Member
Aleyküm selam, Horasandan yapılan kayanın gövdesinde uçurumda.çok yakışıklı boyundan yukarısı kayaya resmedilmiş.Gri renkli bir taş.
NOT:BU KAYA ÜZERİNE YANİ ŞEKLİN ARKA TARAFI ÜST KISIMDA KAYAYA RESMEDİLEN BİR HAYVAN RESMİ VAR.BU KAYAYA RESMEDİLEN HAYVANIN İSMİNİ SÖYLEYEBİLİRSEN TEYİT EDELİM.
Selam megamoon ,,
Mezarınada gireriz ancak bu dayanışma ile olur.
Zaten bu mezar sadece RÜTÜEL olarak yapıldı,
Ancak bizim yapacağımız iş Horasan dan yapılan KAFAYI bulmaktır,
Acaba bu kafa neyin üsdünde veya üsdunde kafa olan taş neye benzer bunu bilmiyorum , burda zorlanıyorum, Acaba bu taş neye benzer eger bir bilsem bu iş biter.

balkaya34

Bilgili Üye
Aleyküm selam, Horasandan yapılan kayanın gövdesinde uçurumda.çok yakışıklı boyundan yukarısı kayaya resmedilmiş.Gri renkli bir taş.
NOT:BU KAYA ÜZERİNE YANİ ŞEKLİN ARKA TARAFI ÜST KISIMDA KAYAYA RESMEDİLEN BİR HAYVAN RESMİ VAR.BU KAYAYA RESMEDİLEN HAYVANIN İSMİNİ SÖYLEYEBİLİRSEN TEYİT EDELİM.

Selam usdadım,, acaba bunumu sordunuz,Hayvan resmi goremedim. Daha dogrusu Boyle bir bilgim.olmadigindan dolayi aramadım .Ekli dosyayı görüntüle 298397

megamoon

Member
Selam üstadım...senin gönderdiğin resimle benim bildiğim sarı Recep bilgilerinin birbirine örtüşmediği kanaatine vardım.
Not:Senin Sarı Recep hakkında bildiklerini anlatır mısın?
Saygılar

balkaya34

Bilgili Üye
Selam üstadım...senin gönderdiğin resimle benim bildiğim sarı Recep bilgilerinin birbirine örtüşmediği kanaatine vardım.
Not:Senin Sarı Recep hakkında bildiklerini anlatır mısın?
Saygılar

Selam usdam..
Arnavut receb in mevzuu Aslında dagarcik degirmenden başlıyor ve kara orman daki diger dereye dogru yön veriyor. Aslında arnavut Recep burada hiç bulunmadı .Ama atnavut recebin bazı işatlerini herbir bölgeye sembolik olarak yapdılar.
ADAM kafası önemli
Sordugunuz hayvan resmi herhalde Öküz .Çünki hedef oraya dogru ilerliyor gibi

balkaya34

Bilgili Üye
Selam üstadım, Balkaya rumuzu almanız dikkatimi çekti. BALKAYA rumuzunu seçmenizin özellikle bir nedeni var mıdır merak ettim?
Saygılar

Selam usdam ,, Balkaya adını Adapazarlı, Cansadak nikli arkadaşım takmıştı,
Balkaya resmini onunla 2002 yılında paylaşmıştık.

macercacı

Yeni Üye
yer benım burda eskı adı karaagıl mevkı dıye gecıyor