Mala ile tümülüs arama

Önce Nasip

Member
Herşey bir yana. Acaba bu Karakuş Tümülüsü de boşaltildiktan sonra, kayıtlara "dönem soygunu yemiştir diye" geçer mi?

_YANKI_

Yeni Üye
@APOLLONUS Ustamız çok güzel bir konuya değinmiş Mala tipi cihazlar yapıları bulmak için ideal bir makinadır değerli malzeme üzerine ne kadar etkili olduğunu tam bilemiyorum. Tümülüs olayından sonra cihaz markası çok rövanşta olacak ve Piyasada art niyetli insanlara yeni bir dolandırma yöntemi olabilir buna dikkat etmek gerekir.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Merhaba Ustam, paylaşım için teşekkürler.
Bende Adıyamanlı yım.
Cihazlar hakkında hiç bir bilgim yok,ancak Karakuş Tümülüsü nu iyi biliyorum.
Geçmiş zamanda Tümülüsü n üstünde farelerin altın sikkeler çıkardıklarını ve bunları bulup alan insanlar olduğunu dinledim.
Bence cihazlara hiç gerek yok, çubuk ustalarına işi versinler giriş rahatlıkla bulunur.
Zaten güney cephesinde kapı kadar çökmüş iki yer var, giriş oldukları kuvvetle muhtemeldir.
Burdaki amaç farklı 🌝
Öyle kostebeklerin yüzeysel çıkardığı üç beş buluntu ve kalintiyla olacak iş olmuş olsay idi
Şimdiye ordan eser kalmamıştı

Bu tumulus eşi benzeri olmayan bir yapı
Bahsettiğin çöküntüler ise giriş falan deyil
O bahsettigin yerler
Bu Tümülüsü,n özelliğinin ispatıdır ..!!!
Sen bir kürek alırsın 5 kürek gelir bütün mesele burda ..😊

blueverse

Bilgili Üye
diyelimki atıyorum tamamen hayal olarak sayısaldan felan 5 milyon çıktı bu işlede amatörce uğraşıyoruz paraya kıydık aldık birtane bu cihazdan neler yapabiliriz ve nasıl bu cihazı kaptırmadan neler yapabiliriz????

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
diyelimki atıyorum tamamen hayal olarak sayısaldan felan 5 milyon çıktı bu işlede amatörce uğraşıyoruz paraya kıydık aldık birtane bu cihazdan neler yapabiliriz ve nasıl bu cihazı kaptırmadan neler yapabiliriz????
Güzel soru.Her halükarda böyle bir cihazı taşımakta kullanmakta sıkıntı olur.Dedektöre göre çok daha temkinli davranmak gerekir tabii ki.Neler yapılabileceğine gelince; konu içeriğindeki gibi düz zeminlerde oda,mezar,tünel gibi boşluklar aranır.Yani böyle bir cihaza yarım milyon gömüp bir sürü risk almak için önce tüm bunlara değecek sağlam bir yere sahip olmak gerekir.

blueverse

Bilgili Üye
Güzel soru.Her halükarda böyle bir cihazı taşımakta kullanmakta sıkıntı olur.Dedektöre göre çok daha temkinli davranmak gerekir tabii ki.Neler yapılabileceğine gelince; konu içeriğindeki gibi düz zeminlerde oda,mezar,tünel gibi boşluklar aranır.Yani böyle bir cihaza yarım milyon gömüp bir sürü risk almak için önce tüm bunlara değecek sağlam bir yere sahip olmak gerekir.
yasal olarak taşımak kullanmak hakkında nasıl olur desem ???

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yasal olarak taşımak kullanmak hakkında nasıl olur desem ???
Dedektörlerde taşıma kullanma durumu ne ise bu cihazlarda da çok farklı olacağını düşünmüyorum.Alım satımı serbest,ama arazide yakalarsam öperim hesabı:ROFLMAO:
Öte yandan bu bir define/metal arama cihazı değil.Ama dolaylı yoldan bu tür objeleri bulmak için kullanılacağını anlamakta zor değil.

Böyle bir cihazla arazide jandarmaya yakalandınız,ne diyeceksiniz?
Çim biçme makinesine benziyor ama dağ başında da çim biçilmez ki😅

sandalci14

Operatör
zor isler.tümülüsler zaten bilinir fakat calisilmaz.mala ile tumuls denince benimda aklima insaat malasi gelmedi degil) hpyukleri mala ile yillarca kalabalik ekip kazar bisey kacirmamak icin.ama tumulus farkli giris tespiti yeterli

Ensar 02

Yeni Üye
Burdaki amaç farklı 🌝
Öyle kostebeklerin yüzeysel çıkardığı üç beş buluntu ve kalintiyla olacak iş olmuş olsay idi
Şimdiye ordan eser kalmamıştı

Bu tumulus eşi benzeri olmayan bir yapı
Bahsettiğin çöküntüler ise giriş falan deyil
O bahsettigin yerler
Bu Tümülüsü,n özelliğinin ispatıdır ..!!!
Sen bir kürek alırsın 5 kürek gelir bütün mesele burda ..😊
Bakalım köstebek lerden artakalan neler çıkacak 😊

blueverse

Bilgili Üye
Dedektörlerde taşıma kullanma durumu ne ise bu cihazlarda da çok farklı olacağını düşünmüyorum.Alım satımı serbest,ama arazide yakalarsam öperim hesabı:ROFLMAO:
Öte yandan bu bir define/metal arama cihazı değil.Ama dolaylı yoldan bu tür objeleri bulmak için kullanılacağını anlamakta zor değil.

Böyle bir cihazla arazide jandarmaya yakalandınız,ne diyeceksiniz?
Çim biçme makinesine benziyor ama dağ başında da çim biçilmez ki😅
aynen kardeşim neresinden bakarsan bak risk çok