Kuş , Haç , Sürahi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
1) sürahi Çeşme der 5 aldım aşağı doğru git ora kapalı duvarla örülmüştür. Malı duruyor.
2) 20-30 Adım aşağıda açık bir mağara var. Güvercinin mezarı da hediyesi de orda.
3) bu taş bir evin duvarının altında ev Ermeni evi olmalı. Bu taş bir patika yolun üzerinde olmalı. Evin girişinde bahçesinde bir tünel var. Tünel yaklaşık 40-50 metre “L” şeklinde gider. Tünelin sonunda bir kazan var.
4) boş yere uğraşma tılsımlıdır tuzaklı ve derindir alamazsın.
5) istediğin cihazı at sana dediğimi söyleyecektir bu kadar da net ve Emin’im ; ))
Keskingöz aşağıda giriş olduğunu tahmin etmiştim 3 katlı bir ev ama giriş kısmının olduğu bahçe başkasına ait maalesef
açık mağara görmedim aşağıda ama patika yol üzerinde ilerisinde açık küçük bir mağara var
3 nuramada dediklerinde haklısın bahçede kazı yapılmış 70 cm kazıdan sonra kapak bulunmuş devam edilmiş sonra kapalı tandıra gelinmiş ardından 8 metreye yakın ilerledikten sonra büyük bir kaya yol kapatmış maalesef
4 numara için konuşuyorum tılsım ve tuzak önemli değil

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
Ev konusunu bilmiyordum ustam ben normal arazi için tahmin yürütmüştüm. @Keskingöz ustam sana yapman gerekeni söylemiş. Yakınlarındaki çeşmeyi bul en kolayı o dur. @Keskingöz ustam haç ve yılan bi arada kullanılıyormuydu onu soracaktım ben asıl
çeşme evin içindeymiş ama orjinal yeri ve yapısı bozulmuş zaman içinde yıkılmasın diye duvarlar sıvalanmış ve işlem görmüş

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Keskingöz aşağıda giriş olduğunu tahmin etmiştim 3 katlı bir ev ama giriş kısmının olduğu bahçe başkasına ait maalesef
açık mağara görmedim aşağıda ama patika yol üzerinde ilerisinde açık küçük bir mağara var
3 nuramada dediklerinde haklısın bahçede kazı yapılmış 70 cm kazıdan sonra kapak bulunmuş devam edilmiş sonra kapalı tandıra gelinmiş ardından 8 metreye yakın ilerledikten sonra büyük bir kaya yol kapatmış maalesef
4 numara için konuşuyorum tılsım ve tuzak önemli değil
bu kadar yazdıklarıma doğru diyorsun ama tılsım ve tuzak önemli değil diyorsun : )) bu arada başlığa yılan’ı da ekle onu görememişsin.

Söyle bakalım bu evde yaşayanlardan akıl yitirmesi ya da musallat gibi bir durum olmuş mu? Ya da eski sahiplerinden ?

Keskingöz

Süper Moderatör
Ev konusunu bilmiyordum ustam ben normal arazi için tahmin yürütmüştüm. @Keskingöz ustam sana yapman gerekeni söylemiş. Yakınlarındaki çeşmeyi bul en kolayı o dur. @Keskingöz ustam haç ve yılan bi arada kullanılıyormuydu onu soracaktım ben asıl
tabi ki çokça kullanılmıştır. Bu tip Gömüler din adamı evi ve gömüsüdür. Haç mezar ve tılsım sembolü yılan tuzak’a işarettir.

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
bu kadar yazdıklarıma doğru diyorsun ama tılsım ve tuzak önemli değil diyorsun : )) bu arada başlığa yılan’ı da ekle onu görememişsin.

Söyle bakalım bu evde yaşayanlardan akıl yitirmesi ya da musallat gibi bir durum olmuş mu? Ya da eski sahiplerinden ?
önemli değil çünkü bununla ilgilenecek insanlar var yılanı gördüm ama yapısı bozulmuş durumda ne kadar doğru sonuç verir bilemem şuan bile musallat olma durumu var ama akıl yitirme kadar değil sadece sinir atakları falan

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
bu arada Keskingöz ustam bu fotoların başlangıcı bende başka yerlerde var baykuş yılan kaplumbağa hatta çok değerli bir harita
yılan çelik kaya üzerine kabartma olarak işlenmiş nadir bişey
kaplumbağa iki tane bir iki metre aralıklarla biri oyma diğeri taş kesilerek benzetilmiş
baykuş ise farklı hikaye gagası yoktu baykuş taşında gagasına benzer bi yer bulduk üzerinde el işareti vardı bikaç metre üstünde dua okuyan eller e benzetilmiş taş
harita ise farklı bişey taş üzerine işlenmiş çözmesi baya zor maalesef

Kamhi Leonard

PiSaGoR
duvarın en alt kısmında üstü duvara altı toprağa bağlı taş evle aynı çevreden h.b aynı zamanda
Anladim ...
Ama burda yapman gereken gözle görünür
Yılana odaklanmak...
Yılan şu dere yatağı ve çeşme (göze)gibi yerler der
Varsa yakın civarda bu tür yerleri ince le
Bahsi geçen çeşmenin etrafında farklı kaya ara
Aynı şekilde dere akarsu yatağı mevcut ise yakın mevkide aynı şekilde oralardada ara hem işaret hem farklı kaya

Bu arada yakınlardaki kilise en en yakını ne mesafede ?

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
Anladim ...
Ama burda yapman gereken gözle görünür
Yılana odaklanmak...
Yılan şu dere yatağı ve çeşme (göze)gibi yerler der
Varsa yakın civarda bu tür yerleri ince le
Bahsi geçen çeşmenin etrafında farklı kaya ara
Aynı şekilde dere akarsu yatağı mevcut ise yakın mevkide aynı şekilde oralardada ara hem işaret hem farklı kaya

Bu arada yakınlardaki kilise en en yakını ne mesafede ?
çeşme evin içinde yakınlarda dere yok bildiğim kadarıyla uzak biraz 700-800 metre kadar çeşme bozulmuş maalesef ev işlem görmüş durumda

Turko

Uzman
Çarşı pazar karışmış ne ararsan var kayanın üzerinde. işçilik yıkılıyor. Benim oğlan daha güzel kuş resmi yapıyor. Soldaki nedir acaba yılan mı ?

Keskingöz

Süper Moderatör
bu arada @Keskingöz ustam bu fotoların başlangıcı bende başka yerlerde var baykuş yılan kaplumbağa hatta çok değerli bir harita
yılan çelik kaya üzerine kabartma olarak işlenmiş nadir bişey
kaplumbağa iki tane bir iki metre aralıklarla biri oyma diğeri taş kesilerek benzetilmiş
baykuş ise farklı hikaye gagası yoktu baykuş taşında gagasına benzer bi yer bulduk üzerinde el işareti vardı bikaç metre üstünde dua okuyan eller e benzetilmiş taş
harita ise farklı bişey taş üzerine işlenmiş çözmesi baya zor maalesef
Allahın izni ile çözeriz. Detaylı fotoğrafla bakalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...