Kizilcik koyu

Smokin

Moderatör
Moderatör
Valla benim bildiğim kadarıyla Karasu Kızılcık köyü hala ayni isimle anılıyor. Çünkü burda oturan değerli bir büyüğüm var. Ve onun gezmediği bilmediği yer yok. Benim bu islere olan merakimi bildiği için olaylari ona nakşettiğim için bana çok şey anlatmıştı.
Değirmen dere yatağı ve mağara o civarda var demişti. Hatta mağaranın girişinde malın alındığını bile söyledi

ragıp

Uzman
Dostlar, hadi bir araya geldiniz
bilgi ve diğer güçleri de birleştirerek bir kutsal ittifakın temellerini atın bu gece
inşallah hakkınız da hayırlara vesile olur :)

SAHBAZ

Bilgili Üye
Suandaki butun koy isimleri sonradan degistrilmistr evet 2 tane kizilcik koyu suanda var ama cok degerli oldugu icin zamaninda ermeniler bu koyun adini degistirdiler simdiki adi baska

SAHBAZ

Bilgili Üye
bilgi ve diğer güçleri de birleştirerek bir kutsal ittifakın temellerini atın bu gece
Ragip insallah dostum Allah gonlumuze kalbimize gore verir insallah bu bir tutku hobi bende aranipta bulunamayanlari bulmayi cok severim nasipse olur olmazsada cok onemli degil

Smokin

Moderatör
Moderatör
Nasıp be ustam
Selamlar :)
Bir hafta içinde dediğim yere gidip bir inceleme yapacağım allahın izniyle.

SAHBAZ

Bilgili Üye
Fikri bilgisi olan arkadaslar ilminizden mahrum kalmak istemem saygi ve selam ile

Smokin

Moderatör
Moderatör
Suandaki butun koy isimleri sonradan degistrilmistr evet 2 tane kizilcik koyu suanda var ama cok degerli oldugu icin zamaninda ermeniler bu koyun adini degistirdiler simdiki adi baska
Burda oturan kişi ile hemen hemen hergün görüşüyoruz. Yarın detaylı bilgi alırım. ;)

SAHBAZ

Bilgili Üye
Nasıp be ustam
Selamlar :)
Bir hafta içinde dediğim yere gidip bir inceleme yapacağım allahın izniyle.
Insallah sonunda muvaffak olursun kardesim insanlar gun dogdugunda rizkini aramali nasibin rizkin bol olsun..

ÖMER HATTAB

Editör
Benim şahsi kanatim belgelerde geçen köylerin hepsi bir arada yani bir muhite
lakin bu eşkiyalar yerlerine kilit vurup ülkelerine dönünce bu köylerin hepsini imha ettiler
geriye sadece isimleri kaldı,diğer bir deyişle ortada köy diye bir şey yok
buralara gizlenmiş gömüler var,isimlerde bundan dolayı zikr ediliyor.

Turko

Uzman
Fikri bilgisi olan arkadaslar ilminizden mahrum kalmak istemem saygi ve selam ile
Büyük babamın babası 1893-4 süregelen savaşta ailesini toplayıp göç ediyor. Bulgaristan Razgırat muhacir göçmeni . Ondan Kalan haritalar belgeler hepsi Bulgarca göç sonu Osmanlı çeviri daha sonrada Yeni Türkçe çeviri yaptırıyor. Bir kısmını kendi bir kısmında başkasına. O belgeleri gördükten sonra özellikle eşkiya işlerine hiç ilgi göstermedim buyukbabam babama , babamın babasida arıyordu demiş yani anlayacağınız geriye dönük yaklaşık 160 yıldan bahsediyorum bana inandırıcı gelmiyor keşke aklıma yatan mantıklı bir tarafı olsada bilgi edinip yardımcı olsam sana usta yakın zamanda ziyarete gidicem emanetleri fotoğraflıyacam belki işinize yarar.