Kaya mezar

Kayaerr

Yeni Üye
Merhaba herkese. 1000m2lik bir alanın icerisinde. Küçük bir tepenin göbeğinde ama ön tarafi büyük blok taslarla örülmüş içerisi hic bir sekilde bakinca görülmüyor.(fotograf ekledim) girişte koltuk taşı var resimde görecekseniz. 10adım ilerleyip az yukari cikinca yuvarlak oyma diye tabir edeyim büyük kayada buyuk bir isaret var. Işaretin hemen carpraz altinda da blok taşlardan iki işaret var kaya mezari olabilir mi. Güzel yorumlarinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Küçük dediğiniz tepe tümülüs galiba tepeninde resimlerini eklerseniz net anlaşılır, tümülüs tarzı birşeyse ben uğraşmanızı tavsiye etmem

Kayaerr

Yeni Üye
Küçük dediğiniz tepe tümülüs galiba tepeninde resimlerini eklerseniz net anlaşılır, tümülüs tarzı birşeyse ben uğraşmanızı tavsiye etmem
Yok tümülüs değil sonradan yapilan bir tepe değil bakildiginda anlasiliyir zaten ki bu tepenin 1000m2 alani anlattigim gibi kullanilmis

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Burası uğrak yerine dönmüş. Birşey kaldıysa nssibinize tek tekde toplarsiniz...

gizemli 34

Bilgili Üye
Yerleşim yeri kalıntılarına benziyo o kesme taşlar ve büyük duvar nasibinde ne varsa şansına yapı kalıntıları içinde tabi bura sit alanı değilse

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Antik bir kent kalıntısı, gezin görün tadını çıkarın. Başka amaçla yakalanırsanız cezası normalden biraz daha ağır olur.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ustalarımız gerekenleri söylemişler sağ olsunlar. Bu tip yerler daha çok marmara nın sahil şeritleri ile ege sahil şeritlerine yakın yerlerde sıkça görülüyor. Çoğu arazilerde şahıs yerleri. Bir çoğu zeytin lik olarak kullanılyor. Ve hakikaten o zamanın şaşalı yerleri. Tabi burası sit alanı ise uğramayın derim . Yok burası şahıs malıdır yada kendi yerimiz der iseniz o başka. Önceki roma ve sonradan arta kalanları bizannstan kaln eserler