Kaplumbağ kasa olabilirmi ?

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Dayalı büyük üçgen kayada önem arz eder . Medeniyet işi buraları inşa edenler epey kalabalık ve akıllı olmalı .

Tastan

Editör
Hedef tosbanın altı yönleri nedir bilmiyoruz ama uzak degil kolay olacagınıda sanmıyorum önce herşeyi netleştirip sonra işleme gecmek akıllıca olur kendisi ve yakın çevresini dikkatle incele mutlaka bir ip ucu vardır girişe dair güzel mekan ama bilgelik tecrübe ister hiç ummadıgın yerde biter bol nasipler

R00T

Profesyonel
Co Admin
Yönleri hele belirt fotoda önce .
Bu büyük kayalar kamplumbağa benzediği aşikar.Üstekinde yada baş istikametinde ayrı müjde olur mezar olur iş olur bu kısmı ayrı iş ama üsteki kayada kasada olabilir tabi.
Alttaki kısım @kazama usta işaretlemiş hem o yön ve hemde yan taraf görmediğimiz yüzünde şüphe ediyorum.Fotoğraflarda gerek.Yönleride belirt.Evet bu işaretli alan kamplumbağa altındaki kısımda oda olmaya hem çok müsait hemde Özenle hazırlandığı aşikar ortada.Geriye kalan girişi bulmak bence.

R00T

Profesyonel
Co Admin
O yaslı kaya bir düzen içinde olmalıydı bence onu birileri bir zamanlar devirmişlerdir..Kaplumbağa başı gibi olan küçük kayanın önünü blok kaya kesmiş bi yere gidemez.Bulunduğu alandır kararım net .

Siva

Bilgili Üye
Abim mezarların yerini tespit ettim zaten 7tane kare oyma var bi düz taşta sıralı 7 mezar demek bu fakat dövülmüş toprak mezarlar cok dolu ama uğraştırıcı tek başıma biraz zor gibi duruyor tek ümidim burda kasa olması ya da mezarın zulası
Bu kaplumbaga ile 7 tane kare oyma hepsi bir yerdemi . 7 tane kare oyma isaretin hemen resmini cek bunlara gore hareket ey ve aralarindaki mesafeyi olc bir ucdan diger ucu olc 7 kare oyma 7 mezardir demeliyizde dememeliyizde 7 kare oyma 7 kisinin yada 7 mezarin hediyesi sadece 1 yerdede demekde olabilir yani 7 kare oyma akla hemen mezar gelmemeli bana gore sadece 1 yerde dedigim gibi resimle kare oymalari gorelum

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Kaplumbağdan bir ark aldı ve toprakdan aldı , paylaşımları şüphelerinde örtüşmüyor rast gele inş.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kaplumbaga dedigimiz bas kismi sanirim ustteki kayadan kopup kaplumbaga gorunumu vermis bir kaya parcasi gibi duruyor. Yinede burayla ilgilenin fakat gittiginizde kare oymalari ve kucuk duzlukleride resimleyebilirmisiniz. Selametle kal. Birde kaplumbagaysa eger sunu cukuru bulmaya calisin.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
dundeon....

Sevgili kardeşim Bu işaret için ortam çok ideal görünüyor. Kendinizde belirtmişsiniz mezarlar var diye. Bununda kendi mezarı altında olabilir ve değerlidir. Haydi diyelimki mezar değilde başka amaç için hazırlandı. Bak şimdi sevgilki kardeşim şayet bu gerçekten bir kaplumbağ oluşumu ise şu söylediklerimi iyi dinle önce bunun ardına ve boyun altına kontrol giriş bu tür şeylerde oradan olur. Ve baktınız ki oradan bir netice yok bunun baktığı yönde yüksek bir tepe olmalı o tepede araştırma yapacaksın orada iyi bakarsan özel traşlanmış bir kaya olmalı bak bakalım üstünde ne var

Tastan

Editör
Kaplumbaga dedigimiz bas kismi sanirim ustteki kayadan kopup kaplumbaga gorunumu vermis bir kaya parcasi gibi duruyor. Yinede burayla ilgilenin fakat gittiginizde kare oymalari ve kucuk duzlukleride resimleyebilirmisiniz. Selametle kal. Birde kaplumbagaysa eger sunu cukuru bulmaya calisin.
Kaplumbaga üstündeki iki sunu cukuru ve kare ayrı noktalarımı işaret eder üstad yada ayrı ayrımıdır

dundeon

Yeni Üye
Abilerim öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim öyle bir bölge ki detaylı resim mevcut fakat telefondan bu kadar yükleyebildim her yerde kaplumbağ kayalar var maalesef ekip olmadığı için ben kolaya kaçmak zorunda kalıyorum ve bakir kalmış bir yer olduğu için açılmış mezar nerdeyse hiç yok. Bu 7 kare oyma 7-8 metre ilersinde gene cok büyük bi kaplumbağ var fakat orasıylada oynayamadım Ekli dosyayı görüntüle 238377

Son düzenleme:

Metalicvoice

Operatör
Maşaallah ortalık kaplumbağa kaynıyor... :)

Ustalar anlatmış, biraz gayret lazım. Bol nasipler dilerim...

Siva

Bilgili Üye
Abilerim öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim öyle bir bölge ki detaylı resim mevcut fakat telefondan bu kadar yükleyebildim her yerde kaplumbağ kayalar var maalesef ekip olmadığı için ben kolaya kaçmak zorunda kalıyorum ve bakir kalmış bir yer olduğu için açılmış mezar nerdeyse hiç yok. Bu 7 kare oyma 7-8 metre ilersinde gene cok büyük bi kaplumbağ var fakat orasıylada oynayamadım Ekli dosyayı görüntüle 238377
Simdi bu kare oymanin en basindan metreyi tut ve en sondakinin arasini olc ve not et sonra her birinin arasindaki mesafeyi olc not et kare oymlarin karesini olc 7 sininde ölcu olayina kaala al . Kare oymalarin benim gordufum kadari ile sag taraf kare oyma yere dogru tam degil bakiyor yani bu yondeyim diyebilir. Diger uc kare oyma benim gorusume gore sol taraf yukari havayaa bakiyor ama tam degil bir egim siralamaya bakarsak yani sag taraf yon olabilir kesin demiyorum sadece fikir yurutiyorum. Simdi sen olculerini al ve sonra aldigin olcu leri not et ve bu kare oymalarin saggindan metre ile devam et tabi kare oymlarin olcusune gore gidicen olcuye gore gittigin yere bak etrafa supeli ne var iz nisan buyuk kaya senin taabirinle kaplumbaga benzettigin kaya bunlari incele baktin bir sey yok dikket cekici bir ssey goremedin .aldigin olculerin yarisina git yani 100 metre iikye bol 50 metre git etrafa bak supeli ne var bak . boyle hedefi bulabilmen sansin var .isaretlerin cogu olcu ile gomulmus diyorum olcu olayinin en onemli unsur oldugunu dusunuyorum .kare oymlarin civarinda 500 metre civari supeli ne varsa ordan metre ile kare oymlarin arasini olc bak kac metre cikiyor ona gore kare oymlarin olculeri ile dogru bir hesap cikabilir ... biraz karisik oldu ama artik idare edin :)