Kabartma yılan

Asa1905

Aktif Üye
Koskoca yılanı gormediyseniz soyleyecek birşey yok. Yeni resimleri atacam ALLA izin verirse. Ama bolge şuan su altında. Dere taşmış durumda. Bir kaç güne sular çekilir. Daha yararlı yorumlar almak için her açıdan fotolandiririm.

Asa1905

Aktif Üye
Koskoca yılanı gormediyseniz soyleyecek birşey yok. Yeni resimleri atacam ALLAH izin verirse. Ama bolge şuan su altında. Dere taşmış durumda. Bir kaç güne sular çekilir. Daha yararlı yorumlar almak için her açıdan fotolandiririm.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
3 tane yılan,
1 tane su tosbağası
2 tane mezarına bakan yüz gördüm.

Detaylı incelemediğim halde.
Resimlerinizdeki: Mağara hariç diğer kaya cinsleri genelde lapya oluşumuna uygundur.

Yukarıda saydıklarım var mı..?
%50 var %50 doğal.

Nasıl anlayacağız...?

Arazide bir figür olduğunu düşünüyorsanız, imkan var ise;
1- Dört cepheden resimlenecek.
Mağara üzerinde yılan dediğiniz gibi ise, karşısına geçip;
Saat 10.00 - 12.00 - 14.00 istikametlerinden resimlenmesi lazım.
Buna da imkan yoksa, en azından:
Saat 11.00 - 12.00 - 13.00 istikametlerinden resimlenmeli.

Bu şekilde resimleme olursa, figür var mı yok mu netleşir.
Yoksa; KAYA HERŞEYE BENZER....

Metraj almayı da unutmayınız.

Kolay Gelsin.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ortada yılan falan görmedim
Bir girişin ağzındaki kalın kabartma kemermidir ne olduğu belli deyil yakın çekimle yılan diye yılan üzerine yorum alıp orya gittiğinizde bu yorumlar sizin ne işinize yarayacak ?
Ben işte isin bu kısmını anlamış deyilim ;)

Marketlerdeki poşet deyil ki bu çekim başına ücret alsınlar yakın uzak dahada uzak resimler çekim yapın ki sağlı yorumlar alasınız
Emeğiniz boşa gitmesin

Asa1905

Aktif Üye
İnşallah fotoğraflar çok yakında burda olacak. Şuan komple su altında. Malum çok fazla yağmur aldı. Sular çekiliyor. En geç 2 güne fotoğraflar burda olacak. Yardımlarınızı inşallah güzel bir çalışma olacak. Ama.kalpten inanıyorum burasi çok yüklü.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
kahkahakahkaha:20::244::230::S:kahkahakahkaha

Asa1905 iyi oku

Sevgili kardeşim yukarıdaki emojiler aslında bazı şeyleri anlatıyor. Şimdi çoğu arkadaş bana kızacak ve her kafadan bir ses çıkacak canları sağ olsun. Lakin ben yinede bu şeyleri söylemeden edemeyeceğim. Bak şimdi kardeşim bu işler öyle kolay işler değil. Şöyle konuların geneline bakınca çoğu arkadaşımızın konulara ve işaretlere yeterince vakıf olmadığını görüyorum. Ve sitede ki bu doğrudur çoğu arkadaşımız hiç hak etmedikleri seviyelere gelmişler. Yahu arkadaş adam buraya bir işaret resmediyor onun daha bırakın neler anlatabileceğini ruhunu bile bilmeyen arkadaşlar yorum yapıyor .Sevgili arkadaşlar her branşın bir adamı vardır. Kimisi kayaları çok iyi okur kimisi işaretlerin dilini kimisi yönleri bazıları sistemi VsVsVs . Bazılarında ise bunların hepsi vardır. Bakıyorum gülüyorum düşünüyorum araştırıyorum yine gülüyorum. Sevgili arkadaşlar buraya bir konu açan arkadaş yardım almak için bu konuyu açıyor. Eh be kardeşim müsade edinde bu işi erbabları yapsın o konuya kim hakim ise o yorumda bulunsunda konuyu açan arkadaşa faydası olsun. Şimdi sorarım yılan işaretinin kaç türlü ifadesi var kaç kişi bilecek. Kabartma yılanın oyma yılanın kıvrımlı yılanın ağzı açık veya kapalı yada dümdüz veya tam çöreklenmiş yada bir oymaya giriyor yada çıkıyor havaya dikilmiş harekat halinde saldırıya hazır vaziyette bir şeyi sarmış vaziyette dili dışarıda dili çatal kendi düz kuyruğu kavisli VsVsVs daha çok da bitmez. EEEEEE sen söylermisin şimdi sevgili boş yorum yapan arkadaşlarım lafım size bazıları istisna bu kardeşe ne yol göstereceksiniz yok resim az bahane yok şurasını bahane sevgili arkadaşlar kimse kızmasın bir şey bilmiyor isen susacaksın. Ben kendim medarötör olduğum halde halen sevgili ustalara amma gerçek ustalara hep saygı duyarım. Çünki bilirimki onların yanında bizler birer çırak bile olamayız. Şimdi kimse demiyorki sevgili arkadaşım bu gerçekten bir yılan ise şurda şu olması lazım burda bu olması lazım. Neden çünki gereken alt yapı eksik. Yılanın nereler ile bağlantısı olur nerelere gider yada gelir kimleri temsil eder yapılış amacı nedir kutsal bir amaç içinmi yoksa gömü içinmi yada bir tehlikeyimi anlatır malı nerelerde olabilir. YAAAAAAA işte böyle. Öyle yılanlı bölgeler olurki 1 yada 2 yılda orayı çözemezsin. Ben sevgili kardeşime sadece şunları söyleyeceğim.. parası olmayan yılan yoktur

1. bu yılanın baktığı istikamette bir kilise veya tapınak varmı

2.yakınlarda çok eski bir mezarlık varmı
3.sarp kayalıkta oyuk gbi yılanın yuvalanacağı yeri bul
4. duvar gibi kaya var ise orayı araştır
5.yılanlar su ve tünel ile yakın bağlantılıdır su kenarından bir giriş bak.
6. Çevredeki papaz ve önemli mezarları yada lahitleri verir
7. Bir pınarı yada kuyuyu söyler
8.Kabartma yılan kalın ise medeniyet göüsü vardır işi zordur
9Bazen iki millet arsındaki sınıra gömülü emaneti dillendirir
10. kabartma yılanlar çok malaqın ve paranın habercisidir.
11.yılan vardır hayatları bitirir tuzak olur
12. Yılanınjbaşı mezarına kuyruğu ise gidip geldiği kilise yoluna bakar
13.yılan bazen bakar malına bazende girip çıkar kuyuya

Daha yazacak çok şey varda bir gece yetmez .
İşte bunlar hep büyük ustaların tecrüblerinden yararlandığımız şeyler.
Bazen ben ustaların yanında yorum yapar iken sıkılarak yazıyorum ayıp olur diye.

İşte sevgili kardeşim bu yerde sana ne uyuyor ise çevrende bunlardan hangileri var ise ona göre cevaplarsın. Elimizden geldiğince bir şeyler söyleriz. Ha şunuda unutma adam bize sağ gösterir sol vurur ve bizi nakavt edebilir.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Asa1905 iyi oku

Sevgili kardeşim yukarıdaki emojiler aslında bazı şeyleri anlatıyor. Şimdi çoğu arkadaş bana kızacak ve her kafadan bir ses çıkacak canları sağ olsun. Lakin ben yinede bu şeyleri söylemeden edemeyeceğim. Bak şimdi kardeşim bu işler öyle kolay işler değil. Şöyle konuların geneline bakınca çoğu arkadaşımızın konulara ve işaretlere yeterince vakıf olmadığını görüyorum. Ve sitede ki bu doğrudur çoğu arkadaşımız hiç hak etmedikleri seviyelere gelmişler. Yahu arkadaş adam buraya bir işaret resmediyor onun daha bırakın neler anlatabileceğini ruhunu bile bilmeyen arkadaşlar yorum yapıyor .Sevgili arkadaşlar her branşın bir adamı vardır. Kimisi kayaları çok iyi okur kimisi işaretlerin dilini kimisi yönleri bazıları sistemi VsVsVs . Bazılarında ise bunların hepsi vardır. Bakıyorum gülüyorum düşünüyorum araştırıyorum yine gülüyorum. Sevgili arkadaşlar buraya bir konu açan arkadaş yardım almak için bu konuyu açıyor. Eh be kardeşim müsade edinde bu işi erbabları yapsın o konuya kim hakim ise o yorumda bulunsunda konuyu açan arkadaşa faydası olsun. Şimdi sorarım yılan işaretinin kaç türlü ifadesi var kaç kişi bilecek. Kabartma yılanın oyma yılanın kıvrımlı yılanın ağzı açık veya kapalı yada dümdüz veya tam çöreklenmiş yada bir oymaya giriyor yada çıkıyor havaya dikilmiş harekat halinde saldırıya hazır vaziyette bir şeyi sarmış vaziyette dili dışarıda dili çatal kendi düz kuyruğu kavisli VsVsVs daha çok da bitmez. EEEEEE sen söylermisin şimdi sevgili boş yorum yapan arkadaşlarım lafım size bazıları istisna bu kardeşe ne yol göstereceksiniz yok resim az bahane yok şurasını bahane sevgili arkadaşlar kimse kızmasın bir şey bilmiyor isen susacaksın. Ben kendim medarötör olduğum halde halen sevgili ustalara amma gerçek ustalara hep saygı duyarım. Çünki bilirimki onların yanında bizler birer çırak bile olamayız. Şimdi kimse demiyorki sevgili arkadaşım bu gerçekten bir yılan ise şurda şu olması lazım burda bu olması lazım. Neden çünki gereken alt yapı eksik. Yılanın nereler ile bağlantısı olur nerelere gider yada gelir kimleri temsil eder yapılış amacı nedir kutsal bir amaç içinmi yoksa gömü içinmi yada bir tehlikeyimi anlatır malı nerelerde olabilir. YAAAAAAA işte böyle. Öyle yılanlı bölgeler olurki 1 yada 2 yılda orayı çözemezsin. Ben sevgili kardeşime sadece şunları söyleyeceğim.. parası olmayan yılan yoktur

Bazen ben ustaların yanında yorum yapar iken sıkılarak yazıyorum ayıp olur diye.

İşte sevgili kardeşim bu yerde sana ne uyuyor ise çevrende bunlardan hangileri var ise ona göre cevaplarsın. Elimizden geldiğince bir şeyler söyleriz. Ha şunuda unutma adam bize sağ gösterir sol vurur ve bizi nakavt edebilir.
Ustam sizce su konudaki yilan denilen yilanmi. Eger yilansa birseyler karalayip cizelim. Ben sahsen konuya defalarca baktim girisin suyunu yonlendirmek icin yapilan kanaldan baska birsey gormedim. Yilansa yilan ben burdayim der. Varsa elinizde yilan cevresiyle birlikte bildiginiz konu acin bakalim.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör

Asa1905 iyi oku

yemin olsun kaç defa farklı konularda da yeltendim yazayım diye, sustum sonra kalp kırmayayım diye.
bütün cümlelerine tek tek katılıyorum.
burda yapılan yorumlar vebal içerir.
Fotoğraftan tuzağı göremezsin adam senin sözüne kanar altının ve hayaldeki güçlü biri olmanın verdiği heyecanla girer ve hayatını dahi kaybedebilir.
Amiyane olacak ama malesef ağzı olan konuşuyor :/
site kuralı gereği herkes yorumunda özgürdür ama bu vebal gerçeğini de dillendirmek gerek.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
yemin olsun kaç defa farklı konularda da yeltendim yazayım diye, sustum sonra kalp kırmayayım diye.
bütün cümlelerine tek tek katılıyorum.
burda yapılan yorumlar vebal içerir.
Fotoğraftan tuzağı göremezsin adam senin sözüne kanar altının ve hayaldeki güçlü biri olmanın verdiği heyecanla girer ve hayatını dahi kaybedebilir.
Amiyane olacak ama malesef ağzı olan konuşuyor :/
site kuralı gereği herkes yorumunda özgürdür ama bu vebal gerçeğini de dillendirmek gerek.

Sevgili kardeşim ben seni daha önceden hatırlıyorum ve yorumlarınıda görüyorum gördüğünü elinden geldiğince yorumlayan bir arkadaşımızsın ve teşekkür ederim. . ve başka bir yerde senin bir konuna yorum yapmış idim. kartallı bir konu idi. Ben zaten dikkat eder isen kimseyi yorum yapma diye değil bildiğin şeylerde yorum yap demek için uyarıyorum dediğin gibi bu işler zor işler allah korusun kişilerin başına bir şey gelir sonra ayıkla pirincin taşını .Ha dersen ben bu tecrübeyi yaşadım bu işaretin manası budur eyvallah bizde saygı ile karşılarız . ilgin için teşekkürler kardeşim sağ ol

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ustam sizce su konudaki yilan denilen yilanmi. Eger yilansa birseyler karalayip cizelim. Ben sahsen konuya defalarca baktim girisin suyunu yonlendirmek icin yapilan kanaldan baska birsey gormedim. Yilansa yilan ben burdayim der. Varsa elinizde yilan cevresiyle birlikte bildiginiz konu acin bakalim.

Sevgili ustam ben yanlış anlaşıldım her halde Ben bunun illaki yılan olduğunu zaten söylemiyorum. Eğer iyi okur iseniz bu saydıklarımdan var ise diyorum. Ben zaten burada sadece yılan için değil tüm konular için konuşuyorum.HA tabiki kimsenin yorum yapmasını engelleyecek değiliz. Lakin birazda kişi kendisi düşünmesi lazım . Ya kardeşim ben işte falanca konuya yorum atayımda adım olsun. Öyle bir dünya yok sevgili ustam. Şayet bir konu hakkında bir bilgin var başımın üstünde yerin var . Amma sen boş konuşuyorsan bilgi kirliliğinden başka bir şey değil yalanmı sevgili ustam . Ben dikkat eder iseniz bazı kişleri ayırdım. konulara vakıf kişilere hiç bir şey diyemem ve saygı duyarım. Lakin ne yapayım kendimi tutamadım ve o yazıyı yazdım gene olsa gene yazarım ben kimsenin şahsiyetine yönelikde bir şey demem ve sakın beni yanlış anlamayın sizde bunların farkındasınızdır ustam . Ustam Ben size şunuda söylemek isterim demişsinizki var ise elinizde bir konu çevre ile açında görelim. Bakın sevgili ustam benim yaşım 59 ben öyle bir yılan işi ile değil yüzlerce yılan konusu ile uğraşırım . Benim bir özelliğim vardır bu yaşta bile öğrenmenin peşini bırakmam. Ve hayatta çok iyi dersler aldım her türlü ama maddi ama manevi . Ben bir kişiye cevap verir iken ince eleyip sık dokuyanlardanım. Bu işin ordinayüslerinden kaptıklarımla hareket ederim. Ve kolay kolayda boş konuşmam. Boş konuşanıda hiç sevmem. Sizi ayırıyorum ve bazı ustaları sizler konulara vakıfsınız
Ve yorumlarınızıda okuyorum ve işime yarayacak şey olur ise elbette onuda bir tarafa not ederim. Sevgili ustam söyleyeceklerim bu kadar koşça kalın

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim ben seni daha önceden hatırlıyorum ve yorumlarınıda görüyorum gördüğünü elinden geldiğince yorumlayan bir arkadaşımızsın ve teşekkür ederim. . ve başka bir yerde senin bir konuna yorum yapmış idim. kartallı bir konu idi. Ben zaten dikkat eder isen kimseyi yorum yapma diye değil bildiğin şeylerde yorum yap demek için uyarıyorum dediğin gibi bu işler zor işler allah korusun kişilerin başına bir şey gelir sonra ayıkla pirincin taşını .Ha dersen ben bu tecrübeyi yaşadım bu işaretin manası budur eyvallah bizde saygı ile karşılarız . ilgin için teşekkürler kardeşim sağ ol
ben teşekkür ederim. Şimdiye değin yazdıklarımın çoğu tecrübeye dayalıdır. Yılan ile alakalı şimdiye değin kimsenin bu platformlarda bu denli detaylı ve bağlantılı paylaşmadığı çözümleri vakti ile aktardım zaten. Gerçek işaretler diye bir başlık idi.
Ben de seni diğer siteden hatırlıyorum orda da epey emektar idin. Üye kardeşlerimize olan özverin için de ayrıca teşekkür ederim. Esen kal..

legal35

Member
mübarek belgeselde demi yılan görmedin hiç tamamen doğal oluşum. !