Kabartma yılan

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yılan dediğimiz görünümün alt kısmı girilebilen bir yermi.mağara ağzı gibi duruyor.ayrıca bu yılanın ortasında arka yüzeydeki taş arasında üst kaya yapısından farklı akmış bir görüntü var.harç bulaşığı gibi duruyor.bi bakın.fotolar kısıtlı.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Kanaldan ziyade kemer gibi duruyor .İçeri giriş yeri gibi ama nedense birşeyler eksik yarım kalmış gibi .Resimler eksik ve açılı değil .
Geniş arazi resimleri lazım güzel mezarlığa benziyor .

Asa1905

Aktif Üye
Hocam dikkat ederseniz yılanın üst kısımlarında 4 tane delik var. Bunun bir anlamı olabilir mi. Dört girişli yada 4 odalı gibi.yarin oraya gidecez. Her açıdan fotoları yuklicem. Kazı başladığında kazı fotoları yuklicem. İnşallah dizinde yardiminizla güzel bir kazı olacak.

Asa1905

Aktif Üye
Magara hocam burası. Yılanın alt kısmında mağaraya giriş yeri.

Daha genis acilardan fotolari ne kadar cabuk yuklersen okadar cabuk bilgi alirsin guzel bir yer bulmussun Hakkinda Hayirlisi İnsaallah....

sepetkaya

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 228507

yılan çöreklenmiş altına devam edin
Ustam ben bir yılan daha gördüm yanılmıyorsam.. kuyruk tarafının aşağısına bak.. kabartma gibi çöreklenmiş.. yavrusu olmasın? Ben konu sahibine şunu sorayım... Bilader ilk fotoğraf'da mağara doğal mı sonradan açılmış'mı, bunu anlayabilirsiniz, önce istişare tetkik sonra hareket inşallah.. her aşamada bilgilendirirseniz sizin için kolaylık olur, hayırlı işler...

Cann

Editör

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Valla gercekci olmak gerekirse ben ne kabartmasini nede yilani goremedim.yuzlerce belki daha fazla resimlerini gormusuzdur ama burda yilan var demek abeste istigaldir bence.sadece konu sahibi benzetme yapmis o sekilde konu acmis bizde gorduklerimizi yazmak yol gostermek zorundayiz illa biseyi biseye benzetme cabasina girmemeliyiz.konu sahibinin resimlemesi yetersiz hemde cok yetersiz bisey varsa bile bu acidan gormenin imkani yok.konu sahibi resimleme nasil olmali oncelikle o konumuzu iyice bir baksin ondan sonrada alana gidincede guzelcene resimlemelerini yapip konusuna eklesin tekrardan bakalim.yanlisimiz hatamiz varsa duzeltelim dogrusunu anlatip yol gosterelim..sonucta bu arkadas bizim bilgimizden faydalanip belki biseyler yapacak emegine zamanina yazik oda bi kul hakkidir hakka gecer.o yuzden cok iyi bakip incelemeli ne goruyorsak yada gorduysek ondan bahsetmeliyiz.bu sekilde yorumlamlar yol gosterirsek konu sahibine daha cok faydamiz olacagina eminim..konu sahibi arkadasimiz dedigim gibi alana gidince gerekli sekilde resimlemelerini yapsin konusuna tekrardan eklesin bizden tekrardan bi daha bakip o sekilde yol gosterelim derim...

The Thing

C*
Süper Moderatör
Zaten bizde yeni fotolar istiyoruz :D