İşlem yaptık bu çıktı ?

R00T

Profesyonel
Co Admin
Abiciğim konu sahibi bilgi vermiyor ki ne olduğunu netleyelim.En iyisini Allah bilir.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Vallaha mı bide ben okuyayım abi .:apologetic:

GUND@R

Aktif Üye
Birebir aynı şeye denk geldim 20 gün önce.büyük Taş nerdeyse aynısı hemen yanında ise 60*60 üzerinde figürler olan taş. Dere kenarı burası. Pişti olmayak kardeş

Byrm

Member
Kardeş bak orda gördüğün hiç bir şey tesadüf değil. Hesaplanmıştır. Zaman olsa vidyo olsa girişi veririm sana çok uzun zamandırda tesadüf senin konu na yazıyorum uzun uzun. Ama böyle uzun yazdığım konuların sonu güzel oluyor inan.

Bak o gördüğün yeşil kisli dediğin yer bir tesadüf değil orda. Bu gün binlerce mühendis bir araya gelse. O icerdeki odanın hesaplanmış ne fazla ne eksik biriken oksitini o şekilde ordan çıkışını hesap edip üzerinide bak kardeşim burda sana biraz bıraktım bunu al git burayla uğraşma diyemez. Yani kisli yerde ordan çıkan oksitde o kasalarda hesap işi. Bu oksit ne fazla nede az tam oranında çıkar, günü zamanı mevsimi hesap edilmiştir, oksit cıkmasa idi o oda çoktan göçmüş olacaktı. Oda oksit çıkan yere tahmin ettiğin gibi çok yakın yada altında olmaz bu arada.

Daha bu hesabın içinde içeri girememen için çok detay var belki tuzak var belki tılısım var. Ama belkileri bir yana bırak gerçekten var. Belkilere gelecek olursak hiç bir işaret ve Gömü aynı sistemle gömülmez, sadece benzerlik arz eder. Bu çalışma esnasında önüne gelen şeylerle devamı tahmin edilir ve çözülür. Böylesi yerlerde ağzına aklına ne geliyorsa yazanlarla konuşanlar la yapılacak işler değildir. Zaten bu yazdıklarımı anladığım zaman çok yerde susmam gerektiğini insanlara çoğu kez yardım yerine zarar verildiğini anladığım gündü. Her kez defineci olamaz kısacası ama yazan çizen konuşan çoktur.

Neyse giriş diyorsun, bunu ancak vidyo olursa teyit edilir ama suya bir yazı yaz diyorsan, sabah git güneş nerden vuruyorsa kisli yeşil dediğin yere eğer erkekse cinsiyeti yatanın , bulunduğun yere 0 ila 20 metre içinde doğuda giriş olur.
Şayet yatanın cinsiyeti bayansa o vakit güneşe bak tan yerini hesap et batıda 0 ila 20 metre arasında giriş vardır. Böyle yerlerde Doğudan batıya 180 derece bakılır şayet yok ise kuzeydeki 180 daha sonra araştırılır.

Ayrıca şunu yeri ve sunu taşı sana bilgi verir. Çok yakında çoğu kez girişin ağzında olur bu. Şunu yerinde mum yakılıp bakıldıgında mum ışığı mezarı görür yani parelel yada önünde olur.

Ve şunu tasındaki yerindeki işlemler bir çok şeyi anlatır yine cinsiyet medeniyet giriş tünel tuzak gibi vs. Kare oyma erkek dikdörtgen bayan yuvarlak ise ya cinsiyet vermemiş yada aile mezarıdır. Su dökülen yer önemlidir, Kanal varsa işe yarar. Her şey bir bütün olarak ele alınır okunur orda doğa arazı güneş yağmur su her şey bir ifade bir anlamdır. İki resimle define işareti çözülmez yani, hani ön fikir olur ayrı şey. Dedigim gibi cihazı bırak cubuk dahil, ordaki gaz ve enerji calıştırmaz bunları, ilkel yöntemle şısleme gibi metotlarla kolayca bulursun. Velakin acemiysen hiç bulaşma. Bu işler yazıldığı cizildiginden zor işler
Hocam daha cok detay (video) paylaşacağim, yardımınız iyi yaklaşiminiz için tesekkür ederim,

bazı arkadaslar ti ye almiş bir adım sonrası hakaret ve aşağilamak galiba, kültür mirasina zarar vermiyorum sit alanlarında değilim , en kücük taşi bile kırmıyorum, sıkıntı ne ? Bazı sorular sorduk ama arkadaslara komik gelmiş galiba ama benim icin önemli !
Belki yazdıklarım sorduklarım sizin ulaştiğiniz ustaliğin tecrübenin cook altindaki seviyede olabilir ama yalan yok dolan yok ,ne varsa o, neyse hayırlısı olsun diyecek pek bişeyim yok

Byrm

Member
Birebir aynı şeye denk geldim 20 gün önce.büyük Taş nerdeyse aynısı hemen yanında ise 60*60 üzerinde figürler olan taş. Dere kenarı burası. Pişti olmayak kardeş ?
olabilir tabi, ilk acan benim yani 8 ay kadar oldu, konya ise pişti olmusuz hayırlısı olsun :)

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Hocam daha cok detay (video) paylaşacağim, yardımınız iyi yaklaşiminiz için tesekkür ederim,

bazı arkadaslar ti ye almiş bir adım sonrası hakaret ve aşağilamak galiba, kültür mirasina zarar vermiyorum sit alanlarında değilim , en kücük taşi bile kırmıyorum, sıkıntı ne ? Bazı sorular sorduk ama arkadaslara komik gelmiş galiba ama benim icin önemli !
Belki yazdıklarım sorduklarım sizin ulaştiğiniz ustaliğin tecrübenin cook altindaki seviyede olabilir ama yalan yok dolan yok ,ne varsa o, neyse hayırlısı olsun diyecek pek bişeyim yok
Yok kardeş onlar seni değil beni tiye alıyor, bak bu gün burda yazılan bilgileri toplar kopyalar yarın benzer konuya yazarlar, klavye definecisi onlar. Tecrübe olmadıkça kopya ile sadece zaman geçer. Sen kafaya koyduysan eminim giriş elinde oda üç aşağı beş yukarı elinde 18 metre gibi bir tünelin var sunu cukurunun altından doğuya doğru gidersin. O tiye alanlar bilmezki yorum yaptığımız isaretin milim milim her yerini bilir hangi medeniyet hangi plan ve hangi külte göre gömü yapmıştır. Belki hepsini yazmayız çünkü birine yardım ederken kendini riske atmaktır bu. Gerekeni yazar çeker gideriz konu sahibine noktayı verdiğimizi bilmez hala resim ayrıntı ister onlar, her şey zaten isaretin özündedir halbuki. Yıllar önce doğru bilip yazdığımız yanlışların kopyası her yerde. Zamanla onlarda susar gerektiği yerde yazarlar. Neyse kolay gelsin sana.

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bu dil hoş bir dil değildir sevgili Sedegor ben seni tanımam Lakin burda gördüğüm ve bağlantı kurmadığım hiçbir işarete yorum etmemişimdir.Binbir türlü arazilerde girmediğimiz yerler kalmamıştır.Burada hiçbir konuda az yada çok bilgisi olmayan insan yoktur şahsi fikrimdir.Ata babamızdan itibaren bu bizim hobimizdir gelenek gibi olmuştur .Elhamdülillah başarılarımız ve başarılarına vesile olduklarımız çok olmuştur.Ustalara saygım sonsuzdur.Gördüğüm kadarı ile yönlendirmeleri güzel ve başarılıdır.Geriye kalan 1 numara ismi ile gayrete bağlı nasiptir.Mesela vaktin var ise mesajlarımı inceleyebilir sorup yorumlarımı okuyabilirsiniz.Kibir nahoş bir durumdur.Yinede derim bildiğim bir ise bilmediğim binbirdir.Bizler yaparak yaşayarak öğrenenleriz.Ben sözlerinizi üzerime alınmamışdır.Kardeşlerimin yerine bir örnekte benim.Elbette az bilen çok bilen olur.ama hiç bilmeyen yani akılsız mantıksız biri zaten yazı yazamaz ki.Maksadım atışma değildir maksadım Halkımızın mutluluğuna vesile olabilmektir.
Sevgi ve Saygı ile...

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
R00T kusura bakma tanısaydın zaten dilimin böyle olduğunu bilirdin. Yönetim cok banladı beni onlarda alıştı ,Kişisel bir şey yok hatta define sohbeti içinde bir şey yok. Beni her kes bilir bildiğim doğruyu yazarım. Sadece burda değil tüm sitelerde ama benim taktir ettiğim sevdiğim tek yerde burasıdır. Genel yazdım senide ilk defa gördüm senlik bir şey yok. Bu konuylada kısıtlı değil yazdığım genel yazdım. Arada dolaşıp sacmalıkları okuyunca böyle bir konu rast gelip yazıncada birikenler dökülüyor konudaki yorumlarla kısıtlamayın yazdığım her neyse.

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
İçi dışı bir olanlara selam olsun.Ne mutlu onlara ki doğruları dillerindedir.