İşaretci taşı olabilir mi?

Çerkes Mehmet

Yeni Üye
Selamünaleyküm hayırlı sohbetler,
Küçük olan taş toprağı kaldırınca ortaya çıktı ve çakılı durumda. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Çerkes Mehmet

Yeni Üye
Yukarı doğru patika var yukarıda tek tük taşlarda var ama tam olarak düzlüğe mi denk geliyor bilmiyorum. Yarın tekrar bir bakıcam. Peki bu abi bu mezar mı yoksa gömü mü? Ben mezar diye düşündüm.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bu kaya bir mezar için uygun durmuyor. Lakin bu kılavuz taşı yani yol gösteren taş olma şansı daha yüksek.
Şayet öyle ise yukarıda bir kutsal yer olabilir . bu mezarlık da olabilir başka kutsal bir yerde. Varmı böyle bir yer ile ilgili duyumunuz

Çerkes Mehmet

Yeni Üye
Bu kaya bir mezar için uygun durmuyor. Lakin bu kılavuz taşı yani yol gösteren taş olma şansı daha yüksek.
Şayet öyle ise yukarıda bir kutsal yer olabilir . bu mezarlık da olabilir başka kutsal bir yerde. Varmı böyle bir yer ile ilgili duyumunuz
Patikanın devamın da yol ikiye ayrılıyor, birisi kilise olduğu söylenen yere, diğeri mezarlık olduğu söylenen yere çıkıyor. Bu taşın hemen üst tarafında da timsah taşı var.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Patikanın devamın da yol ikiye ayrılıyor, birisi kilise olduğu söylenen yere, diğeri mezarlık olduğu söylenen yere çıkıyor. Bu taşın hemen üst tarafında da timsah taşı var.

Tamam işte sevgili kardeşim dediğim gibi bu kılavuz taşı. bunuun yanında ki patika seni bir yapının yada mezarlığın olduğu yere götürecek. Vede öyle imiş. İkiyede ayrılır üçede önemli değil. Argene oralarda devam edeceksin. Şu timsah taşını bir resimlede görelim bakalım . doğrusu hiç rastlamadım.