İşaretci taşı olabilir mi?

Çerkes Mehmet

Yeni Üye
Tamam işte sevgili kardeşim dediğim gibi bu kılavuz taşı. bunuun yanında ki patika seni bir yapının yada mezarlığın olduğu yere götürecek. Vede öyle imiş. İkiyede ayrılır üçede önemli değil. Argene oralarda devam edeceksin. Şu timsah taşını bir resimlede görelim bakalım . doğrusu hiç rastlamadım.
Eyvallah abi yorumların için, yarın timsah taşını fotoğraflarım. Bu kılavuz taşları neden yapılıyor sadece mezarlık yada kilise yerlerini göstermek için mi? Ayrıca patikalardan birinin gittiği mezarlıkta işaretçi taşlarıda mevcut ve o alanda bulunan parada var ama dönemini anlayamadım.

sanal defineci

Bilgili Üye
kılavuz taşları define gömüleri için yapılan bi işaretleme şekli.bu para kiliseye ait oluyor genellikle.zira o dönemde papazlar bankacı aynı zamanda.yani papazın başına bi şey gelirse yardımcısı klavuz taşlarını bularak kasayı sağlama alabilirdi...bunlar tekrar çıkarmak için gerekli...başka kullanım şekli ermenilerde vardır.sakladıkları değerli eşyayı bu klavuz taşları ile yeniden tespit ederler.haritada işaretli klavuz taşları defineyi tespite yarar...

Çerkes Mehmet

Yeni Üye
kılavuz taşları define gömüleri için yapılan bi işaretleme şekli.bu para kiliseye ait oluyor genellikle.zira o dönemde papazlar bankacı aynı zamanda.yani papazın başına bi şey gelirse yardımcısı klavuz taşlarını bularak kasayı sağlama alabilirdi...bunlar tekrar çıkarmak için gerekli...başka kullanım şekli ermenilerde vardır.sakladıkları değerli eşyayı bu klavuz taşları ile yeniden tespit ederler.haritada işaretli klavuz taşları defineyi tespite yarar...
Eyvallah dostum öğrenmiş oldum.

kaplumbaga

Member
Kesilmemisse önündeki armut ağacı iyidir iyi
Aklimdayken doğusunda kayalar varsa haç oyma ya orada bak