Höyükmü tümülüsmü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ustam, yeralti kaynaklarimizi hangi anlasma geregi cikartamadigimizi aciklayip bizleri aydinlatabilirmisiniz? Cunku benim bildigim kadariyla tum yeralti kaynaklarimizi catir catir cikartip maden ocaklarini gevur dediginiz yabanci firmalara kiraliyoruz.
Yeraltindan cikan tarihi degerlerimizin hepsi bu topraklar bizim oldugu surece bize aittir kimse hak iddia edemez.
Yeralti kaynaklari demedim ustam yer alti zenginlikleri dedim ve bunu tarihi eserler olarak ima ettim. Ve ben diyorumki bizans roma ermeni ve rum degerlilerini resmi olarak cikartip ustune yatamiyoruz. Bunlarla ilgili 2023 yilina kadar elimizi suremiyecegimize dair yapilan anlasmalar var. Zamaninda milli sefin imzaladigi anlasmalari okuyabilirsiniz. Aksini iddia ediyorsaniz iddianizi buyrun siz kanitlayin ???
İddia makam'ı iddiasini ispatla mukelleftir.

O zaman şöyle bir örnek vereyim size;
Burada amaçların bir tanesi ülkeye ve ekonomiye katkı sağlamak değil mi?Turizme kazandırarak.Mesala göbekli tepe de neler neler çıktı,şimdi orayı restore edip turist çekmek enayilik mi?
Gobekli tepe bizim atalarimiza ait diyebilcek bir medeniyet yok ortalikta gelip bizden hak iddia etsin devlet isine geleni restore ediyor.
Ya bisey sorcam simdi bu devletin hicmi akli calismiyor bunca teknolojiye sahipken bu sizin soyledillerinizi yapmiyorda bos isler pesindemi kosuyor ?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Yeralti kaynaklari demedim ustam yer alti zenginlikleri dedim ve bunu tarihi eserler olarak ima ettim. Ve ben diyorumki bizans roma ermeni ve rum degerlilerini resmi olarak cikartip ustune yatamiyoruz. Bunlarla ilgili 2023 yilina kadar elimizi suremiyecegimize dair yapilan anlasmalar var. Zamaninda milli sefin imzaladigi anlasmalari okuyabilirsiniz. Aksini iddia ediyorsaniz iddianizi buyrun siz kanitlayin ???
Oyle bir anlasma yok, 100 yil suren bir anlasma yoktur. Devletler arasi yapilan anlasmalar anlasmaya dahil devletlerden bir tanesi yikilip eski devlet ile bagi kalmaz ise gecersiz olur. Yeralti zenginliklerimizin hepsi sinirlarimiz icerisinde bize aittir. Yerustunde kalmis hali hazirda kullanimi musait olan yapilar ulke sinirlari disinda ise yapilarin sahibi icinde bulundugu ulkedir, eski sahibi ulke isterse bakimini ustlenir. Eger bir ulke baska bir ulke sinirlari icerisinde dini ve egitim amacli bir yapi insa etmis ise ve o yapilarin kullanimini ve aitligini de kendilerine ait bir vakif ve dernege (kuruma) vermis ise tapu ilgili kurumda oldugu surece aitligi o kurumundur fakat isleyisine devamini ilgili devletin iznine tabidir.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oyle bir anlasma yok, 100 yil suren bir anlasma yoktur. Devletler arasi yapilan anlasmalar anlasmaya dahil devletlerden bir tanesi yikilip eski devlet ile bagi kalmaz ise gecersiz olur. Yeralti zenginliklerimizin hepsi sinirlarimiz icerisinde bize aittir. Yerustunde kalmis hali hazirda kullanimi musait olan yapilar ulke sinirlari disinda ise yapilarin sahibi icinde bulundugu ulkedir, eski sahibi ulke isterse bakimini ustlenir. Eger bir ulke baska bir ulke sinirlari icerisinde dini ve egitim amacli bir yapi insa etmis ise ve o yapilarin kullanimini ve aitligini de kendilerine ait bir vakif ve dernege (kuruma) vermis ise tapu ilgili kurumda oldugu surece aitligi o kurumundur fakat isleyisine devamini ilgili devletin iznine tabidir.
Ağlamak istiyorum :cry::cry::cry:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
böyle yerlerde ya universiteler ya da yabancılar resmi izin alıp kazı yaparlar, 1.derece sit alanına kazı izni çıkması mucize gibi bişe olur

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Merhaba ,
Höyük diyenler tümülüs değil diyenler neye dayanarak bunu ısrarla belirtiyor ?
Görseller yetersiz tepeyi uzaktan çekip yükleyebilirmisiniz ?

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Lozanın gizli anlaşmalari yer altı ve üstu kaynaklarinı 100 yıl biz işleme hakkına sahip deyiliz hatırlatirım

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Burasi ne höyük nede tümulüs harabe olmus bir yer

Metehan0770

Aktif Üye
Eldeki resimlere dayanarak söylüyorum, höyük olabilir, tümülüs olma ihtimali zor. Tümümlüslerde yapı kalıntıları (duvar gibi) genelde bu yükseklikte değil, zemin seviyesi veya daha altında olur.
Şu 2023 meselesine gelince; bence son 50 yılın en iyi şehir efsanesidir. Daha bir tane somut delil gösteremedi kimse. Böyle antlaşmalar önüne gelenin okuyabileceği şeyler değil, milleti avutmak amaçlı uydurulmuş bir safsatadır.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eldeki resimlere dayanarak söylüyorum, höyük olabilir, tümülüs olma ihtimali zor. Tümümlüslerde yapı kalıntıları (duvar gibi) genelde bu yükseklikte değil, zemin seviyesi veya daha altında olur.
Şu 2023 meselesine gelince; bence son 50 yılın en iyi şehir efsanesidir. Daha bir tane somut delil gösteremedi kimse. Böyle antlaşmalar önüne gelenin okuyabileceği şeyler değil, milleti avutmak amaçlı uydurulmuş bir safsatadır.
Kurbanim Nasil yani lozanda boyle bir anlasma yokmu?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Lozanın gizli anlaşmalari yer altı ve üstu kaynaklarinı 100 yıl biz işleme hakkına sahip deyiliz hatırlatirım
Ustam lozan gizli maddeleri diye bir sey yok. Dusun eger oyle bir durum olsaydi biz karadenizde akdenizde dogalgaz ararmiydik. Bor, krom, mermer, petrol, altin, komur ve diger madenlerimizin hepsini catir catir cikartiyoruz.
2023 yili gelsede Lozanin gizli maddelerinin olmadigi ortaya ciksin artik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...