Değirmen!!! Ali bey mi? Emin ağami? Tüm detaylariyla...hayran kalacaksiniz

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Eskiya dunyaya hukumdar olamaz.
Tum eskiyalar İstanboldadir :)))
USTALAR BU DEĞİRMEN TAŞI YUVASINDAKİ AYI VE KAPLUMBAĞA YA DA KİRPİ DEĞİL Mİ? (BU BENİM GÖRÜŞÜM ) TABİİ Kİ, SİZİN GÖRÜŞÜNÜZ TECRÜBENİZ BU KONU DA NEDİR, ÖZENLLE YAPILMIŞ SİMSİYAH OLMASI BİR MESAJ VERİR Mİ? HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDER SAYGIALR SUNARIM
@BulursamKader25 ustam eşkiya işi mi dediniz? anlamadım, burda çok büyük bir medeniyet kalıntıları var, @poseidon2023 @APOLLONUS @Nil @uçmuş @Melleibrahim @man_correct @Kafkaslı @mucit @Mirkut @kazama @The Thing @Indiana Jones @ragıp ustalar bu güzelliği sizde bir görün lütfen

Son düzenleme:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Bu araziye yakin vadi icinde cukurda kalan duzluk mevcut mu?
@jeolog ustam yukarı dere boyunda var suyun geldiği yönde ve değirmenin hemen önü dere kenarında da var, düzlük derken ne kadar bir alan olmalı ustam, hafta sonu gidersem yeni resimler ekleme şansımız olur,

Apollon01

Moderatör
Moderatör
eğerki bahsettiğin değirmenlerin biriyse! diğerler yerleri de bulmalısın. hepsi birbiriyle bağlantılı. var mı buraya yakın başka değirmenler
turkoglu ustam aşağıda aynı dere boyunda 2 değirmen daha varmış ama yıkılmış tamamen harabe, birinin su kanalı kalmış tepeden değirmene akan kanal, yani şevli suyun hızlı akması için

jeolog

Co Admin
Co Admin
Duzluk derken bir futbol sahasi kadar genis bir alan olmali ve tepelerin arasinda kalmali. Bu araziye de iki tepenin kesistigi bir vadiden girilebilmeli (Korunakli alan/arazi). Bu yoldan da degirmenlere baglanan bir patika olmali. Bu patika uzerinde de eskiya ile baglantili isaretlere rastlamalisin. Eger gorsellerdeki degirmenlerin eskiyaya ait oldugu dogru ise.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Böyle bir vadi mi?

Duzluk derken bir futbol sahasi kadar genis bir alan olmali ve tepelerin arasinda kalmali. Bu araziye de iki tepenin kesistigi bir vadiden girilebilmeli (Korunakli alan/arazi). Bu yoldan da degirmenlere baglanan bir patika olmali. Bu patika uzerinde de eskiya ile baglantili isaretlere rastlamalisin. Eger gorsellerdeki degirmenlerin eskiyaya ait oldugu dogru ise.
@jeolog ustam böyle bir vadi mi?ayrıca son yüklediğim resim de basamakları gördünüz mü? uzaktan bir resim çekmiştim vadide çok dar gerçekten, dar bir geçit gibi yerden geçiliyor vadiye, değirmen vadi girişinin hemen başlarında oluyor, @vakko usta sizde bir görün bakalım dut ağacı ve basamakların resimlerini attım gözden kaçmış olabilir

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
@jeolog ustam böyle bir vadi mi?ayrıca son yüklediğim resim de basamakları gördünüz mü? uzaktan bir resim çekmiştim vadide çok dar gerçekten, dar bir geçit gibi yerden geçiliyor vadiye, değirmen vadi girişinin hemen başlarında oluyor, @vakko usta sizde bir görün bakalım dut ağacı ve basamakların resimlerini attım gözden kaçmış olabilir
Tam bunu soyluyorum. Simdi o vadi icinde magara ya da in olabilecek yerler vardir. Patika uzerinde sagli sollu kayalarda detayli inceleme yapman gerekir. Cok eski yerlesim izleri olan bu arazi devam medeniyetler icin hem yasam hem de gizlenme alani olarak kullanilmistir. Google Earth uzerinden arazinin genelini inceleyebilirsin ve inan bana yakin medeniyetlerin konaklama alanlarina ait cizgilerine ulasabilirsin. Rast gele...

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Tam bunu soyluyorum. Simdi o vadi icinde magara ya da in olabilecek yerler vardir. Patika uzerinde sagli sollu kayalarda detayli inceleme yapman gerekir. Cok eski yerlesim izleri olan bu arazi devam medeniyetler icin hem yasam hem de gizlenme alani olarak kullanilmistir. Google Earth uzerinden arazinin genelini inceleyebilirsin ve inan bana yakin medeniyetlerin konaklama alanlarina ait cizgilerine ulasabilirsin. Rast gele...
jeolog ustam çok haklısınız, konunun en başında yazdım burası çok zengin diye, gömüyle mezarla alakalı herşeyi bulmak mümkün, burda duyacağın göreceğin son noktayı söyleyeyim ustam,değirmenden 300-400 metre ilerde vadi içinde kayaya dıştan bakınca insan sureti verilmiş girişi açık ve içine giriyorsunuz 3 katlı saray diyeyin, duvarında kraliçe resmi falan var, onları da resimlersem koyarım inşallah, mahsen ve mağaralar var içi nde haç olan falan neler neler, açıktakiler bu kadar ise kapalı neler var Allah bilir, çok da bakir alan yakın zaman da girip kayda değer bir işlem yapan falan da olmamış benim gördüğüm, saygılar , hayırlı geceler ustam

Nil

Engellendi
ayı ? kaplumbağa ? kirpi ? birbirlerine okadar zıt hayvanları benzetiyorsanız tamamen doğal demektir
USTALAR BU DEĞİRMEN TAŞI YUVASINDAKİ AYI VE KAPLUMBAĞA YA DA KİRPİ DEĞİL Mİ? (BU BENİM GÖRÜŞÜM ) TABİİ Kİ, SİZİN GÖRÜŞÜNÜZ TECRÜBENİZ BU KONU DA NEDİR, ÖZENLLE YAPILMIŞ SİMSİYAH OLMASI BİR MESAJ VERİR Mİ? HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDER SAYGIALR SUNARIM
@BulursamKader25 ustam eşkiya işi mi dediniz? anlamadım, burda çok büyük bir medeniyet kalıntıları var, @poseidon2023 @APOLLONUS @Nil @uçmuş @Melleibrahim @man_correct @Kafkaslı @mucit @Mirkut @kazama @The Thing @Indiana Jones @ragıp ustalar bu güzelliği sizde bir görün lütfen

ragıp

Uzman
@Apollon01
merhaba ustam, paylaşımını biraz inceledim. güzel bir mekandasın.
ben gördüklerimi değil, göremediklerime değinmek istiyorum.

eşkia günlüğünde veya değirmenler ile ilgili incelenmesi gereken bazı olmaz sa olmazlar vardır
değirmene gelen su kanalının, dereden suyu ilk aldığı yerde horasan veya farklı bir kaya bakmalısın.
su kanalı boyunca, yine horasan bakmalısn
suyun değirmene döküldüğü yer incelenmeli
suyun, çarka vurduğu yer incelenmeli
değirmenin tabanında horasan veya kapak taşı olabilecek bir yer bakılmalı
değirmenin karşısındaki düzlük, değirmencinin evi olduğu aşikar.
duvardaki oymalar niş değil, tavan ağaçlarının dayandığı, sokulduğu kısımlardır.
evin içinde alt kat var mı bakmalısın
ayı kirpi vb onlar tamamen doğaldır. ana değirmen güzel. emek vermeye değer

selametle

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Apollon01
merhaba ustam, paylaşımını biraz inceledim. güzel bir mekandasın.
ben gördüklerimi değil, göremediklerime değinmek istiyorum.

eşkia günlüğünde veya değirmenler ile ilgili incelenmesi gereken bazı olmaz sa olmazlar vardır
değirmene gelen su kanalının, dereden suyu ilk aldığı yerde horasan veya farklı bir kaya bakmalısın.
su kanalı boyunca, yine horasan bakmalısn
suyun değirmene döküldüğü yer incelenmeli
suyun, çarka vurduğu yer incelenmeli
değirmenin tabanında horasan veya kapak taşı olabilecek bir yer bakılmalı
değirmenin karşısındaki düzlük, değirmencinin evi olduğu aşikar.
duvardaki oymalar niş değil, tavan ağaçlarının dayandığı, sokulduğu kısımlardır.
evin içinde alt kat var mı bakmalısın
ayı kirpi vb onlar tamamen doğaldır. ana değirmen güzel. emek vermeye değer

selametle
ragıp ustam değirmenin suyunun dere bağlantısı burda kaya da bir oyma gibi yerde mevcut, resmi bir incelersneniz, tam olarak burada olmaya bilir ama en fazla hemen 6-10 metre üzeri olmalı, bu büyük oymayı merak edip resimlemiştim, saygılar ustam

Apollon01

Moderatör
Moderatör
resim bu

işte resim bu ustam @ragıp @poseidon2023 illa eşkiiyadır demiiyorum ama çok benziyor diyorum ustam, hayırlısı ne ise öyle olsun inşallah, hayırlı geceler sizlere de

Son düzenleme: