definecilik bu kadar ucuzladımı

deli firat

DOĞACI
deli firat....

Sevgili kardeş gerçekten beni neşelendirdin. Ben bu konuyu açar iken hiç kimseyi küçümsemek kimseyi yere vurmak niyeti ile açmadım. Sadece bu kardeşleri uyarmak amaçlı açtım. Sen diyorsunki bana yorum yapıldıkça benim hoşuma gidiyor mutlu oluyorum. Bak şimdi sevgili arkadaşım ben saçlarına aklar düşmüş 60 yaşa dayanmış birisi olarak sana bir şey söyleyeyim. Herkes senin gibi her yazılandan mutlu olmaz . Orada beklentileri umutları olanlar var her kafadan bir söz çıktımı o adamda ne yapacağını bilemez hale gelir. Ancak bu konuyu hakikaten bilen bir kardeşimiz güzel bir yorum yaptımı ve hakikaten bu yorum yerinde ise ona tabiki saygı ile yaklaşırım ve üstüne yorum bile yapmam. Ben bazen konulara bakıyorum şayet konuya güzel ve doğru bir yorum bir tane bile yapılmış ise ben o konuya yorum yapmıyorum. Birde konuyu açanın kendi fikirlerinede dikkat ederim belkide o bizden evvel o yeri keşfetmiş olabilir orada biz e düşen sadece tasdiklemektir. Yani kısacası benim sözlerim herkese değil sevgili kardeşim. Her halde yanlış anlaşıldım
Ağa sen kalbi güzel bir insansın benim vermek istediğim mesajı almışsın ağa konuyu işareti açan kişi defineci ise saten gereksiz yorumları eleyeçektir benim için önemli olan yaşı ordan burdan duyduğu bilğiler değil arazideki tecrübe ve saha bilgisi makuldur anladın sen onu buarada büyüğümsün saygılar sunuyorum ellerinden öpüyorum cansın ağam

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Ağam ilk bardak sizin için idi afiyet olsun
Fırat kardeşim şirketten değil yürekten diyosun yani bu çaya insan erir akar .
Yaw yaz gelsede şöyle ilkbahara dogru açılsam dağlara tepelere dogru .Ordaki huzuru özledim kuş sesleri rüzgarın sesi off desem .
Kalabalık şehir ortamı pis enerji yüklü , şimdi tepede olup ayakkabıları çıkarıp yürümek vardı , derenin şırıl şırıl suyunda bütün elektriğimi atacam biriktiriyorum ama iyice doldu , valla üstüme şarj aleti bağlasam telefonu şarj ederim o derece yani :) Belki telefon patlayabilirde .
Gözümde canlanır koskoca maziiiiiii :) dınınını ınıınınını dıınınınınnn
:309:

deli firat

DOĞACI
Fırat kardeşim şirketten değil yürekten diyosun yani bu çaya insan erir akar .
Yaw yaz gelsede şöyle ilkbahara dogru açılsam dağlara tepelere dogru .Ordaki huzuru özledim kuş sesleri rüzgarın sesi off desem .
Kalabalık şehir ortamı pis enerji yüklü , şimdi tepede olup ayakkabıları çıkarıp yürümek vardı , derenin şırıl şırıl suyunda bütün elektriğimi atacam biriktiriyorum ama iyice doldu , valla üstüme şarj aleti bağlasam telefonu şarj ederim o derece yani :) Belki telefon patlayabilirde .
Gözümde canlanır koskoca maziiiiiii :) dınınını ınıınınını dıınınınınnn
:309:
Gözüm çoğu giti azı kaldı nasib olursa ölmez sağ kalırsak o günleride görecez gerçeği ben yaz kış demeden arazideyim hafta sonları geçen kar üstünde mangal yaktım görsel olarak paylaştım kardeşim benimgibi deli ayağına ver bazen iyi geliyor

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Gözüm çoğu giti azı kaldı nasib olursa ölmez sağ kalırsak o günleride görecez gerçeği ben yaz kış demeden arazideyim hafta sonları geçen kar üstünde mangal yaktım görsel olarak paylaştım kardeşim benimgibi deli ayağına ver bazen iyi geliyor
Fırat kardeşim Allah güzel gönlünün mutluluğunu artırsın ne diyebilirim ki söylenecek son sözü icraat olarak yapıyorsun ne mutlu .
Delilik üst seviye canım ondan sıkntı yok :)

deli firat

DOĞACI
Fırat kardeşim Allah güzel gönlünün mutluluğunu artırsın ne diyebilirim ki söylenecek son sözü icraat olarak yapıyorsun ne mutlu .
Delilik üst seviye canım ondan sıkntı yok :)
Allah razı olsun kıymetli,kalbi güzel kardeşim ağa önçelik aile sonra köpeklerim ve kekliklerim+mangal çay ve arazi (iman dolu bir yürek şükür dolu bir ağızdan)sonra

R00T

Profesyonel
Co Admin
Mesele bilirkişi olmak değildir mesele sanatçı olmak yada erbab olmakta değildir.Bu bilirkişilik bir çok kişide az çok var.Mesele adamlık kimseye kin öfke kıskançlık yapmadan böbürlenmeden mütevazice yaklaşmaktır.Sabırlı erdemli ahlaklı adablı olmaktır mesele.Yoksa işareti 3 kişi el ele veririz iflahını kuruturuz çözeriz yani .Biz çözemez isek biri illa ki çözer.Hani nerde o Yiğit kimse ki adap ile sevgi saygı ile sağlıklı iletişim kardeşlik bağına sadakat ile yol alıp yol veren kimse.Bana göre mal değerli değildir yaşam ve bu yaşamdan alınan lezzet değerlidir.Bizi sürekli takip etmeyip beraber olmayanlar bir an için uğrayanlar tabii ki anlamazlar muhabbetin yada konuların nasıl ilerlediğini onlara da Saygılar.Eyvallah.
nik usta demeyeli Saygı ve Sevgi ile.....

ASKER.

Aktif Üye
Ustam buradaki ustalarımızda yorumlarında konuyu açan arkadaşa
Attığı resimlere göre git şurayı yada şu bölgeyi kontrol et diyor
Ben yaklaşık 9 aydır gruptayım şimdiye kadar bir tane ustamızında hiç bir konuda nokta olarak şurada şu var şurada çalış diye yorum yaptığını görmedim
Bir abimizin bir yorumu vardı facebookta felan zaman geçirene kadar bu grupta zaman geçirmek iyidir diye o günden bu güne bende fecooku sildim her akşam olmasa da arada bir girip değerli ustalaramızın yorumlarıyla konularını okuyorum

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Mesele bilirkişi olmak değildir mesele sanatçı olmak yada erbab olmakta değildir.Bu bilirkişilik bir çok kişide az çok var.Mesele adamlık kimseye kin öfke kıskançlık yapmadan böbürlenmeden mütevazice yaklaşmaktır.Sabırlı erdemli ahlaklı adablı olmaktır mesele.Yoksa işareti 3 kişi el ele veririz iflahını kuruturuz çözeriz yani .Biz çözemez isek biri illa ki çözer.Hani nerde o Yiğit kimse ki adap ile sevgi saygı ile sağlıklı iletişim kardeşlik bağına sadakat ile yol alıp yol veren kimse.Bana göre mal değerli değildir yaşam ve bu yaşamdan alınan lezzet değerlidir.Bizi sürekli takip etmeyip beraber olmayanlar bir an için uğrayanlar tabii ki anlamazlar muhabbetin yada konuların nasıl ilerlediğini onlara da Saygılar.Eyvallah.
nik usta demeyeli Saygı ve Sevgi ile.....
Selaymun aleyküm sevgili kardeşim bu yorumunuzu görünce hali ile size sormam gerekli.
Böbürlenmekten tutun da ahlak ve adaba kadar saydırmışsın şimdi soruyorum size bu yazdıklarınız banamıdır acaba.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Selaymun aleyküm sevgili kardeşim bu yorumunuzu görünce hali ile size sormam gerekli.
Böbürlenmekten tutun da ahlak ve adaba kadar saydırmışsın şimdi soruyorum size bu yazdıklarınız banamıdır acaba.
Siz konu açmışsınız . Dikkat eder iseniz bu saydıklarım en başta kendime sonra bütün muhattap kaldıklarımadır.Size veya bir başkasına özel değildir genellemedir.Sizin açtığınız konu nasıl genelleme ise buda öyledir sayın ustam.Şahsen saygısızlığı sevmem yapanlarıda sevmem . Sevmediklerimi dahi kırmamaya gayret ederim.

deli firat....

Sevgili kardeş gerçekten beni neşelendirdin. Ben bu konuyu açar iken hiç kimseyi küçümsemek kimseyi yere vurmak niyeti ile açmadım. Sadece bu kardeşleri uyarmak amaçlı açtım. Sen diyorsunki bana yorum yapıldıkça benim hoşuma gidiyor mutlu oluyorum. Bak şimdi sevgili arkadaşım ben saçlarına aklar düşmüş 60 yaşa dayanmış birisi olarak sana bir şey söyleyeyim. Herkes senin gibi her yazılandan mutlu olmaz . Orada beklentileri umutları olanlar var her kafadan bir söz çıktımı o adamda ne yapacağını bilemez hale gelir. Ancak bu konuyu hakikaten bilen bir kardeşimiz güzel bir yorum yaptımı ve hakikaten bu yorum yerinde ise ona tabiki saygı ile yaklaşırım ve üstüne yorum bile yapmam. Ben bazen konulara bakıyorum şayet konuya güzel ve doğru bir yorum bir tane bile yapılmış ise ben o konuya yorum yapmıyorum. Birde konuyu açanın kendi fikirlerinede dikkat ederim belkide o bizden evvel o yeri keşfetmiş olabilir orada biz e düşen sadece tasdiklemektir. Yani kısacası benim sözlerim herkese değil sevgili kardeşim. Her halde yanlış anlaşıldım
Konunun tümünü okumassamda, ilk konu açıklamanı anlamsız bir konu olarak görsemde, lakin bu yorumunla sanada hak veriyorum, her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıdır... Mesela konu açılımı bu şekilde değilde bu şekilde olsa daha makul olur, bu yiğide gelelim kim bu mesela Mal bulanındır ustamın benzer ve genel, onarıcı yapıcı sevenleri kavuşturma vs vs vs ile ilgili bir konu değimi vardı. .. O buraya etiketlesin tekrar okumaya güncel tutmaya değer... Sağlam testi ve kırık testi sağlam testi eve suyun tamamını getirirken, kırık testi eve su getirinceye kadar testideki suyla eksik yanıyla bahçede ormanda çiçekler bitkiler açmıştı... Hayat artı ve eksisiyle güzel bilemiyoruz eksik yanımızın ne tohumlar ektiğini bilemiyoruz nelere vesile olduğunuda, yeterki niyet önemli... Niyet iyi olsun... Sağlıcakla