definecilik bu kadar ucuzladımı

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili arkadaşlar niyetim kimseyi üzmek yada kırmak değil öncelikle bunu belirtmek isterim.
Bu sitenin kurallarından biriside herkesin bir konuya yorum yapablme özgürlüğünün bulunması. Tabiki bu üyelerin ve ustaların ve misafirlerin en doğal hakkı buraya kadar her şey normal. Lakin burada çok üzüldüğüm ve zaman zaman gerçekten kızdığım bir şey var... insanlar niçin buraya konu açıyorlar tabiki yardım alabilmek .İyi amma burada bazı kardeşlerimiz niçindir hala anlamış değilim bir şey bilmeden yok şöyle olacak yok bunu böyle yap Vs vs vs atıp atıp duruyorlar. Yahu bazı yorumlara inanın gülmeden edemiyorum. arkadaşlar bu definecilik bu kadarmı ucuzladı bu kadarmı düştü. Şunuda belirtelimde onlar üstüne alınmasın sözüm bu işi gerçekten bilenlere değil.
Bakım ilim insanına demişlerki sen çok bilgilisin sen herşeyi biliyorsun. Fakat aldıkları cevap ilginç . İlim bir deniz bende bir kaşıkım Bir kaşık denizden ne kadar alır ise ben o kadarını alabildim. Şimdi size soruyorum . Bizler daha kaşık bile değil iken nasıl bir deryanın hepsini aldık deriz. Size bir örnek vereyim . Bir yerde oyma var yada bir başka işaret var şu veya bu işaret önemli değil sizce bu işaretlerin hepsinde bir şeymi var acaba. Burada bu yapılan işaretlerin ne olduğunu niçin yapıldığını hangi amaca hizmet ettiğini
manasının ne olduğunu vs vs saymakla bitirebilirmiyiz acaba. Sizce adam bir yere bir şey saklar iken gel dostum ahanda ben sakladığım şeyi buraya koydum dercesine bir işaret yaparmı. Tabiki kazın ayağı hiçde öyle değil.
Bakın çevrenizde muhakkak falanca adam falanca yerde şunu yapar iken gömü bulmuş hikayeleri illaki duymuşsunuzdur. Ve bu hikayelerin yüzde yetmişi doğrudur . Yalnız bu anlatılanlarda hep çoğunda bulunanların bilerek değil tesadüfen bulunduğu gerçektir. Ha ben demiyorum ki bir şey saklayan adam işaret yapmamıştır diye. Muhakkak oda kafasına göre bir takım işaretler koymuştur. Amma öyle tek işaret ile değil belli bir sistem ile sadece onun bildiği sıralamada yapmıştır işaretlerini. Kimiside bazı yerleri kendine hedef seçip mesela çeşmeleri mezarları devasa kayalıkları mağaraları kuyuları çok ömürlü ağaçları vs vs vs bunlar gibi yerleri kullanmış olabilir.
İyi güzelde şimdi örnek bu adamın yaptığı işaretler zincirini yada çeşmeyi ana işaret yapıp başka bir yere sakladığını nerelerde nelere bakmamız gerektiğini bilmeden nasıl yorum yapabiliyoruz inanın anlamış değilim.
Yahu kardeşim sus . Durda bilen konuşsun. İnsanlarıda boş yere uğraştırma
günahtır . Yok yüz adım böyle git yok elli adım bu yana. Bu işler öyle olmuyor. Bu yüzden ben fırça yedim koca adamım. ondan sonra kendime dedimki bir daha boş sallama. Sizi temin ederim çoğunu alsam gel şurda şu var söyle bakalım desem seyreder giderler. Çünki bilgi yok alt yapı yok.
Yıllardır ustalarımızı lakin büyük ustalarımızı takip ederim. İnanırmısınız bu definecilik aleminde iki elimin parmakları sayısında bu işi gerçekten bilen insanlar var. Onlarda zaten çoğu çekilmiş bu alemden. Neden biliyormusunuz hiç bilmeyenler onlara bilirkişilik taslamaya başlamışlar ve onları kırmışlar. Bakın sevgili kardeşlerim öyle her işarette para olmaz .
Bazı çağlarda adamlar dağlara sunaklar yaparlar imiş dağ tanrıçası için
yada kendisi için . Biz ne yapıyoruz eyvah tamam burada bu var şu var.,
Kimse sormuyor sevgili kardeşim buranın tarihi hakkında bilginiz varmı diye.
Bakın su olmadan hayat olmaz hayat olmadan ölüm olmaz . Yani kısacası hiç araştırmadan bir şey bilmeden konulara yorum yapmak bence insanları üzmekten ve kişilerin emeği ile oynamaktan başka bir şey değil. Şimdi biliyorumki bu yazıyı okuyupta bana karşı çıkanlar mutlak olacaktır. Hiç farketmez ben doğruları her zaman söylerim . Bu söylediklerimde de zerre kadar geri adım atmam. Herkes istediğini yazar yorum yapar diyeceksiniz.Yok yok öyle bir şey..... konu açan adam sizin ne olduğunuzu bilmiyor sizin söylediğinizle hareket ediyor çoğu . işte burada işi bilen ustalar yorum yapsınlar . İnsanlarında umutları ile oynamayalım. Defineci kardeşlerim bir umut peşinde koşanlardır hep. Bakın çoğu bu işi hayaller kurup yapar. Zevktenmi dere tepe sıcak soğuk demeden bu insanlar geziyorlar. Hayır efendim garibin umudu dur bu iş . Tekrar söylüyorum lütfen arkadaşlar bir şey bilmeden konuşanlar bu umut peşinde koşanları boş yere uğraştırmayın . Varsa bir şey o zaman ustalarımız şöyle yap desinler.
birde şöyle bir şey görüyorum burada editör operatör uzman bilirkişi medaratör daha varmı hatırlayamadım. Yahu bu nişaneler neye göre veriliyor örnek olarak veriyorum
adamda operatör yazıyor bırakın operatörlüğü amatör bile değil nasıl oluyor anlamadım. Bu bu kadar kolaymı . Bu neye benziyor biliyormusunuz . Gemideki kamarota al gemiyi sen kullan kaptan sensin demeye benzedi. İyide bu adam daha eline dümen almamış rota bilmez yıldız bilmez bu adam kuzeyi güneyi nerden bilsin be Ustalarım siz söyleyinde bende öğreneyim

R00T

Profesyonel
Co Admin
Unuttuğun bir şey var dardanus usta burda herkesin özgürlüğü var yazar lakin .... Bir yiğit ustada bizim içimizden çıkar hakikat bilgisi ile durumu özetler yazar yönlendirir.Konu sahibide okur bunu farkeder.Ülkemiz 7 bölgedir ve her bölgede bir kaç medeniyet yaşamıştır bir kaç kavim yoğunlukta bulunmuştur.Bazı ustalar ise bulunduğu bölgeye has çalışmalarda uzmanlaşmış ve değerlendirmeleri ona göre tecrübelerini sunarlar.Elbet kendi bölgelerinden tecrübelerine uyum sağlayan benzer durumlar gelir.Konu sahipleride fayda görür.Sanırım Dardanus usta sen başka sitede görevlisin ?

deli firat

DOĞACI
Kardeş sen d yolu adlı sitede ya mod yada yönetici konumundasın şimdi seninki ne oldu deve boynun eyri seninki benden eyri bak hiç olmasa burda fikirlerini düşüncelerini yazabiliyorsun orda onu bile yapamıyon haaa herkes konulara yorumu yapar ama senin dediğin şekildeki kendini deneyimli sanan kişilerin yapmacık bilgi ve tecrübeden eksik benbilirimcilerin ikini yorumunda ne oldukkarı zaten ortaya çıkar ve çıkıyor sen rahat ol hemde kendi sitenden daha rahat ol bizde sevği saygı ve misafire hürmet var

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
ustam her ne kadar yazınızın tamamında haklı olduğunuz hususlar varsa da bir çok noktada size katılmadığımı ifade edeyim
baştan size şunu sormam lazım usta kimdir ya da büyük usta kimdir ?
usta ya da büyük usta dediğiniz kimseler gerçekten öyle iseler onlar bu seviyeye gelene kadar hiç mi yorum yapmamışlar
hiç mi konuşmamışlar hiç mi deneme yanılma yöntemini kullanmamışlar
bu sitenin konsepti bilenler konuşsun yazsın bilmeyenler susup izlesin okusun öğrensin olmadı hiç bir zaman
her birey her konuda ne görüyorsa ne biliyorsa yazar ya da yazmaz kendisine kalmış
eğer böyle olmasaydı forum forum olmaktan çıkardı
siz bazı yorumlara gülüyor ya da kızıyor olabilirsiniz bu normal tabi
yeri geliyor biz de kızıyoruz ve gülüyoruz hata eminim ki konu sahipleri bile gülüyor veya kızıyor olabilirler
şahsen bazen böyle durumlarda inceden bir mesaj yazarım ve çoğu zaman da o mesajın sahibi anlar sağ olsun
ama bunu asla baskı unsuru olarak kullanmamak lazım
misal evet dağlara sunaklar yapmışlar dağ tanrıçası için ya da kaya mezarı için
fakat gerçek şudur ki oymanın derinliği ya da çapı ne mezarın yönünü ne de oymaya mesafesini verir
fakat bu ölçülere göre yapılan yorumlar konularda çokça yazılır ve aslı da o büyük ustalardan kalmadır
fakat ben bu yorumları gördüğüm zaman asla kızmam tepki de vermem
bırakınız yazsınlar bırakınız çizsinler derim uygulamak konu sahibini bağlar beni değil
yaw bunun aslı yok desen bi dünya tantana çıkar gerek var mı bence yok
selametle

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
herkes kendince haklidir...nedemis sair...anami open kadi kadiyi kime sikayet edeyim.....ufo goren masum koylu ayaklarina yatip ta kardes mekanina yardim ediyim..deyip mekani ogrenip te.burda bisey yok intibasi ile asil kisiyi diskalifiye ederek sagisolu deseleyen usta musfettelerinide unutmayin...bu isin temeli araziyi okumaktan gecer...gerisi tefarruat

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@R00T.

Siz benim mücadelemin kimin için olduğunu anlamadınız her halde. Ben bu sitede usta yoktur yada çıkmaz diye bir şey belirtmedim. Sadece bir şey bilmeyen arkadaşların biraz daha geri vites yapmalarını söyledim... Bunda kötü olan ne var çokmu büyütülecek bir şey bu yoksa. Elbette okuyarak ve dinleyeyrek kendinizi geliştirebilirsiniz bu gayet doğal. Ama leb demeden de leblebi denmez. ama gelişmeden meyve verecek duruma gelinmez. benim anlatmak istediğim bu . Bende biliyorum bu sitede herkese yorumun açık olduğunu . İyide atış serbest diye hep karavana atılmazki be kardeşim

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
herkes kendince haklidir...nedemis sair...anami open kadi kadiyi kime sikayet edeyim.....ufo goren masum koylu ayaklarina yatip ta kardes mekanina yardim ediyim..deyip mekani ogrenip te.burda bisey yok intibasi ile asil kisiyi diskalifiye ederek sagisolu deseleyen usta musfettelerinide unutmayin...bu isin temeli araziyi okumaktan gecer...gerisi tefarruat
Elbette buda ayrı bir konu sizin söylediğinizde ne yazıkki bu alemin kanayan yaralarından biri . Amma buna engel olmaya bizim gücümüz nasıl yetsin sevgili kardeşim. Hangisine engel olabilirizki Bu işler öyle bir hal almışki en yakınındakine bile güvenemez hale gelinmiş. Şahsen beni kim çağırsa ben o davete hicabet etmiyorum vede etmemde. Ve beni çağıranıda uyarırım kimse ile iş yapma diye. teşekkürler kardeşim

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Ucuzlayan definecilik değil İnsan'lık tır .. .. .. ..

Hayatın kanununu yazabilseydim
Seni sever miydim?
Alnıma yazılanı silebilseydim
Geri döner miydin?

Bahhalebah

Aktif Üye
Güzel ve farklı bir yorum olmuş fakat bana biraz küçüm sema gibi geldi neyse o koca tarihi hiçbir kimse yaşayıp ta bu sayfalara katılmıyor en büyük ustaların bile hayatta bilmediği tecrübeler vardır istanbulu herkes bilir amma en çok kim bilir gezen ve gören bilir o çok biliyor dedikkerinizde gezecek çizecek kulaktan duyma gözden görme tecrübeler ile öğrenecek yüzlerce usta tanıyorum daha mezar açmamış amma işareti anlatın kendisi kapatmış gibi nokta atışı yerini söyleyen üstadlarda var her cahili bir tutmamak lazım eleştirmek yerine doğru yolu öğretmek doğru yolda bikgilendirmek sizleri daha çok yüceltecektir saygılar tüm ustalarıma

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@Mithra_...

Sevgili kardeşim sanıyorum siz beni anlamadınız yada ben tam ifade edmiyorum.
Bak şimdi benim bahsettiğim usta tipleri bu sanal alemde yetişenlerden değil sevgili kardeşim . Bu sanal aleme girenleride var tabiki ve site kurucularıda. Lakin onların sizinde bildiğiniz üzre yaşları ileri derecede olanlar. O zaman lar bu kişiler bizzat kendilerini arazide ve diğer iyi ustalardan dinlediklerini dile getirip bizlere bir şeyler bırakanlardır. O zamanlar bilgisayarmı var idi sanal yazışma mı var idi onlar hep diğer büyük ustaları dinleyip ona göre kendilerini yetişdirdiler ve sistemi bilen insanlar idiler. Bende bu sitede kimseye baskı uygulansın demiyorum kendini bilen şayet birşey bilmiyor ise kendini geliştirene kadar sadece sormalı ve öğrenmeli diye düşünüyorum bu benim görüşüm.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Güzel ve farklı bir yorum olmuş fakat bana biraz küçüm sema gibi geldi neyse o koca tarihi hiçbir kimse yaşayıp ta bu sayfalara katılmıyor en büyük ustaların bile hayatta bilmediği tecrübeler vardır istanbulu herkes bilir amma en çok kim bilir gezen ve gören bilir o çok biliyor dedikkerinizde gezecek çizecek kulaktan duyma gözden görme tecrübeler ile öğrenecek yüzlerce usta tanıyorum daha mezar açmamış amma işareti anlatın kendisi kapatmış gibi nokta atışı yerini söyleyen üstadlarda var her cahili bir tutmamak lazım eleştirmek yerine doğru yolu öğretmek doğru yolda bikgilendirmek sizleri daha çok yüceltecektir saygılar tüm ustalarıma
Saygılar bizden kıymetli kardeşim .
Sen gönlü güzel bir arkadaşsın
[FONT=&quot]â￾¤ .[/FONT]

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Elbette buda ayrı bir konu sizin söylediğinizde ne yazıkki bu alemin kanayan yaralarından biri . Amma buna engel olmaya bizim gücümüz nasıl yetsin sevgili kardeşim. Hangisine engel olabilirizki Bu işler öyle bir hal almışki en yakınındakine bile güvenemez hale gelinmiş. Şahsen beni kim çağırsa ben o davete hicabet etmiyorum vede etmemde. Ve beni çağıranıda uyarırım kimse ile iş yapma diye. teşekkürler kardeşim
ustam senin iyiniyetli ve yapici pozitif biri oldugunu biliyorum...bazen insanlar gercegi degil duymak gormek istedigine itibar eder beklenti buyuktur..ve sonucu takla olur....simdi ikimiz biyer bulalim.bir altin sikke birde heykel olsun..sen amator olduundan acil para istediginden altini alirsin bi ayda yerbitirirsin..ben ise heykeli altiay beklerim arastiririm.muzayedeye koyar cikarken bolsifirli cekime kavusurum..velhasilkelam herkesin dunyagorusubakisacisi farklidir..bazen soylenmemesi gerekenler vardir..