Define tuzaklari

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
en son burada işlem yapacaktınız bir sonuca ulaşabildiniz mi

başladık kriko yetersiz geldi .. kilit taşı oynadığında kapağın önünü kapatacak bu nedenden direk kapağa müdehale etme kararı aldık akfil ile.

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Ustam cok guzel bir konuya deginmişsin,
1.si, Bir mahzene inerken DONER mrdivenli basamaklar,
2.si hergangi bir kalıntı,yada yapıya ulaşırkenki boşluk, yada kazıklı yapı,(ama resim yok)
3.sü Bulununan bir malmenin( lahit,,, heykel, hatta sikkelerin ) üzerine serpilen siyanür,
Belkide daha cok, ama bı kayayı alırken oburu cokıyosa kilit taşıyla karıstırlamasın, cunku kilit tas o gundem. , Taa bugune gelmiiş bir yapı mucizevisidir,
Yine kızılelma ustamız daha ıyılır:) isminiz hic yabancı gelmedi buarada yanı bu sıtede degerli bi ustanın nickinde gecıkıyodu,o musunuz duye tereddut etmıyor degılım, saglıkcakla, baki selamlar cumleten
merhaba
kilit taşı için bir yorum eklemek istiyorum bir yapının kilit taşını veya bağlayıcılarından herhangi birisini alırsan yapı tamami ile çöker bu yapı ayakta ise
malzemenin kapalı ortamda kaldığında çıkardığı gaz diğeri ise ölünün kokusu
isim ne olarak geçiyordu kızılelma diye mi

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
başladık kriko yetersiz geldi .. kilit taşı oynadığında kapağın önünü kapatacak bu nedenden direk kapağa müdehale etme kararı aldık akfil ile.
akfil köpük kayada etki etmez bu kayaya 4 tane delik açıp sıralı genleşen macun kullanın daha sessiz ve risk olmaz

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Valla ben şahsen Şüpheli bir mahsene gireceksem şunları götürmeyi düşünürüm şahsen
Kafa feneri(mümkünse kameralı)
Gaz maskesi
Kesinlikle Eldiven(biraz kalın olsa iyi olur yılan çıksa elimle bile tutarım)
Küçük bir çapa(Çatal başlı ve kazmaya yarayan)
Tokmak (Boşluk tespiti için)
Ve sizlere ilginç gelebilir ama belimden ip bağlayıp içeri girmek isterim olası bir tuzakta aşağı aniden düşmeye karşı dışardan beni çeksinler diye.. Aklıma gelmişken hemen sayayım dedim :) Unuttuğum varsa ekleyin Kıymetli Ustalarım.. Selam ve dua ile..
merhaba
düşünceniz sağlıklı en azından kendinizi düşünüyorsunuz
bende ekliyeyim
telsiz
gazlı bez
ilk yardım cantası
ateş su
ve limon
ıslak el yüz yıkadığımız havlu

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
akfil köpük kayada etki etmez bu kayaya 4 tane delik açıp sıralı genleşen macun kullanın daha sessiz ve risk olmaz

ÇOK DOĞRU TESPİT yada aşağıdaki yerden delik delip kuvvetsizleştirme yapabilirim

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
ÇOK DOĞRU TESPİT yada aşağıdaki yerden delik delip kuvvetsizleştirme yapabilirim

evet böylece sadece girecek çıkacak bir yer acabilirsiniz sessiz sakin ve sıfır risk ama bir gazlı atlet alın içeriye meşale yaparak girin börtü böcek vs olursa rahat edersiniz

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
evet böylece sadece girecek çıkacak bir yer acabilirsiniz sessiz sakin ve sıfır risk ama bir gazlı atlet alın içeriye meşale yaparak girin börtü böcek vs olursa rahat edersiniz

teşekkürler bakacağız bakalım

NURUM52

Moderatör
Moderatör
@NURUM52 ,
Burda çok kimse kimin kim olduğunu bilmiyor, ki bilmeyede ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.LAF SÖYLEMEK le ne anlatmak istediğinizide anlamadım, farkındaysanız yazdıklarımın sonunda SAYGILAR gibi bir kelime kullandım. birşeyler ifade eder elki size sayılar kelimesi. kötü bir şey söylememişim tekrar baktımda yazdıklarıma.sadece atmış olduğum görselin diğer ustalar tarafından da değerlendirilmesini istediğim için tek cümle ile peşin hüküm verilmesini istemediğimden yazdım, TEKRAR SAYGILAR...

Kusura bakmayın size saygısızlık ettiniz demedim zaten. demişsiniz ya sizden ve bizden tecrübeli üyeler yorum yapsa diye ondan öyle dedim.amacım sizi rencide etmek deyildi

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
devam edelim bakalım konuya dahil olmayanlar var daha

baskentlee

Yeni Üye
takipteyiz :) tecrübeli ustalarımız meydana lütfen :D